NBA atkrintamųjų šeštose rungtynėse penktadienį naktį Sakramento „Kings“ San Franciske 118:99 (23:25, 35:26, 32:29, 28:19) įtikinamai pranoko titulą ginančią „Golden State Warrios“ ir išplėšė lemiamas 7-ąsias rungtynes.

Įpusėjus antram kėliniui D. Sabonis kovoje dėl kamuolio nukentėjo nuo Kevono Looney, kuris alkūne vožtelėjo lietuviui į veidą. Po smūgio lietuvis krito ant parketo, tačiau teisėjai taisyklių pažeidimo nefiksavo.

Buvęs JAV rinktinės ir NBA strategas, vadovavęs Niujorko „Knicks“ (1996-2001) ir Hjustono „Rockets“ (2003-2007), dabar ESPN komentuojantis NBA kovas stebėjosi arbitrų tyla po to, kai D. Sabonis po smūgio krito ant parketo.

„Yra daug abejotinų švilpukų, dėl kurių sunku nuspręsti, bet to negalima praleisti“, – tvirtino ESPN krepšinio analitikas Jeffas Van Gundy, vertindamas situaciją, kurioje D. Sabonis sugėrė varžovo smūgį į akį.

Nors lietuviui netrukus patino akis, krepšininkas tęsė rungtynes.

„Tai nelaimingas atvejis kovojant dėl kamuolio. Išties sunku įvertinti arbitrams“, – tvirtino ESPN teisėjavimo ekspertas Steve'as Javie.

Socialiniuose tinkluose „Kings“ sirgaliai dvikovos metu nebuvo patenkinti teisėjavimu, nors jų komanda įpusėjus mačui pirmavo prieš „Warriors“ 58:51.

„Looney nėra nešvarus, bet teisėjai negali praleisti šio smūgio, – „Twitteryje“ rašė vienas „Kings“ fanų.

Patį D. Sabonį džiugino pergalė ir galimybė kautis lemiamose rungtynėse.

„Viskas gerai, savijauta tikrai geresnė po pergalės“, – kalbėjo D. Sabonis, paklaustas apie savijautą ir sužeistą akį.

„Tai kova už būvį. Neturėjome, kur trauktis, bet atvykę čia laimėjome ir dabar žaisime 7-ąsias serijos rungtynes.

Negaliu sulaukti, žaisime savo arenoje, tai yra galimybė, kuri dažnai karjeroje nepasikartoja, turime tuo pasinaudoti“, – dėstė vidurio puolėjas.

Po antrame kėlinyje varžovo sugerto smūgio D. Sabonis kurį laiką nesuprato, kas nutiko.

„Patyriau lengvą nokautą, pakėliau galvą, o Malikas žvelgė į mane rėkė. Pagalvojau, „nuostabu“. Nieko nejaučiau, bet supratau, kad nėra viskas gerai“, – po dvikovos įspūdžiais dalinosi D. Sabonis.

„Viliuosi, tai manęs nesustabdys septintose rungtynėse“, – teigė vienas „Kings“ lyderių.

Domantas Sabonis

Aukštaūgis iš Lietuvos žaidė 23 minutes, pelnė 7 taškus (2/11 dvit., 1/1 trit.), atkovojo 11 kamuolių, vieną perėmė , atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, 5 sykius suklydo ir išnaudojo asmeninių pražangų limitą (6).

Poros nugalėtojas spręsis sekmadienį vėlai vakare (dvikovos pradžia – 22:30 val. Lietuvos laiku).