Ypač karštos lenktynės vyksta Vakarų konferencijoje, kur dėl paskutinių dviejų tiesioginių bilietų į atkrintamąsias grumasiasi net penki klubai.

Vienas jų – Los Andželo „Lakers“ (41-38) svečiuose išvargo pergalę 135:133 (34:33, 34:24, 29:36, 27:31; 11:9) per pratęsimą prieš Jutos „Jazz“ (36-43).

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 2 minutes kaliforniečiai dar pirmavo pakankamai saugiai (121:111), bet šeimininkai pakilo į šturmą ir išlygino rezultatą, o teisę į paskutinę ataką turėjęs LeBronas Jamesas prametė iš po krepšio.

Tiesa, Karalius reabilitavosi per pratęsimą, kurio pabaigoje analogiškoje situacijoje nebeklydo ir pradžiugino saviškius.

Iš viso L. Jamesas surinko 37 taškus (11/17 dvitaškiai, 3/10 tritaškiai, 6/6 baudos). Austinas Reavesas 28, o Anthony Davisas – 21 (14 atk. kam.).

Džiazmenams po 23 taškus atnešė Kelly Olynykas (4/4 tritaškiai) ir Talenas Hortonas-Tuckeris, 22 – Ochai'us Agbaji.

Visgi kiek vėliau laimėjo ir dabartiniai čempionai San Fransisko „Golden State Warriors“ (42-38), kurie 136:125 (36:39, 33:40, 33:27, 34:19) palaužė Oklahomos Sičio „Thunder“ (38-42), tad „Lakers“ bent jau kol kas savo pozcijos nepagerino ir į pirmąjį šeštą nešoktelėjo.

Tuo metu principinėje Rytų konferencijos grandų dvikovoje Filadelfijos „76ers“ (52-27) namuose 103:101 (28:22, 25:24, 19:21, 31:34) išnešė sveiką kailį prieš Bostono „Celtics“ (54-25) krepšininkus.

Likus žaisti mažiau nei 10 sekundžių pergalė jau buvo Pensilvanijos valstijos atstovų rankose – 103:96, tačiau lygioje vietoje pradėję daryti vaikiškas klaidas jie vos neprisiprašė bėdos. „Keltai“ netgi galėjo išplėšti pratęsimą, bet Jaysono Tatumo dvitaškis per varžovų rankas tikslo nepasiekė.

Įspūdingą pasirodymą surengė nugalėtojų centras Joelis Embiidas, kuris suvertė daugiau nei pusę komandos taškų – net 52 (20/24 dvitaškių, 0/1 tritaškių, 12/13 baudų, 13 atk. kam., 6 rez. perd.).

20 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų sukaupė Jamesas Hardenas.

Atvykėliams iš Masačiusetso 26 taškus pasiūlė Derrickas White'as, 19 – J. Tatumas.

Iki reguliariojo sezono pabaigos teliko 2-3 turai.