26-erių metų 185 cm ūgio gynėjas per pergalingas namų rungtynes su Čikago „Bulls“ pelnė 71 tašką, padėdamas savo komandai po pratęsimo laimėti 145:134 (27:34, 20:31, 44:31, 39:34, 15:4).

D. Mitchellas surengė rezultatyviausią pasirodymą lygoje per paskutinius 17 metų – nuo tada, kai Los Andželo „Lakers“ legenda Kobe Bryantas į Toronto „Raptors“ krepšį sušveitė 81 tašką.

Visų laikų NBA rekordas dar nuo 1962-ųjų priklauso 100 taškų pelniusiam Wiltui Chamberlainui.
Apskritai rezultatyvesnius individualius pasirodymus už pastarąjį D. Mitchello benefisą yra surengę tik jau minėtieji C. Bryantas su W. Chamberlainu ir Davidas Thompsonas, blykstelėjęs 1978-aisiais.

Rezultatyviausi pasirodymai NBA istorijoje (žaidėjas, taškai, data)

Elginas Bayloras711969 11 15

Pratęsimą išplėšęs D. Mitchellas per keturis kėlinius surinko 58 taškus, o pratęsimo metu vienas pats pelnė 13 iš 15 komandos taškų, areną išprovokuodamas rungtynėse jau ne pirmą kartą šaukti „MVP“ skanduotę. Jau po finalinio švilpuko ją pagriebęs mikrofoną užvedė snaiperio komandos draugas Cedi Osmanas.

50 min. ant parketo praleidęs D. Mitchellas realizavo 15 iš 19 dvitaškių, 7 iš 15 tritaškių ir 20 iš 25 baudų, taip pat atkovodamas 8 kamuolius ir atlikdamas 11 rezultatyvių perdavimų.

„Šį kartą mes tapome vieno iš įsimintiniausių asmeninių pasirodymų krepšinio istorijoje liudininkais, – po mačo teigė „Cavaliers“ treneris J. B. Bickerstaffas. – Visi jo atlikti metimai buvo būtini komandai, Donovanas niekada nekėlė savęs aukščiau už kitus. Kaip tu gali neįvertinti tokio vaikino ir pasiaukojimo? Aš tiesiog nurodžiau visiems kitiems trauktis iš kelio.“

Donovanas Mitchellas

Pats rungtynių herojus joms pasibaigus juokavo: „Manau, kad panašias rungtyne rungtynes esu sužaidęs prie kompiuterio NBA2K arenoje, bet nemanau, kad buvau toks efektyvus. Tiesa, tada pralaimėjau, todėl dabar jausmas tikrai geresnis. O kalbant rimčiau, aš tiesiog netekęs amo.“

D. Mitchellą su įsimintinu pasirodymu jau spėjo pasveikinti ir praeities „Cavaliers“ žvaigždės, klubą atvedusios į pačią NBA viršūnę – „kavalierių“ rekordininkais su 57 taškais per rungtynes iki šiol buvę Kyrie Irvingas ir LeBronas Jamesas.

D. Mitchellas NBA lygoje rungtyniauja nuo 2017-ųjų. Iki šio sezono jis atstovavo Jutos „Jazz“, bet vasarą po mainų atsidūrė Klivlando komandos gretose.

Prieš snaiperio benefisą nublanko kiti rungtynių asmeniniai pasirodymai. Nugalėtojų ekipoje antras pagal rezultatyvumą su 21 tašku buvo Jarrettas Allenas, o „Bulls“ gretose pasižymėjo DeMaras DeRozanas su 44 taškais ir Zachas LaVine'as su 26.

Verta išskirti ir dramatiškas rungtynes tarp titulą ginančių „Golden State Warriors“ krepšininkų ir Atlantos „Hawks“, kurias šeimininkai laimėjo po dviejų pratęsimų 143:141. Viską puikiausiai atspindi šių rungtynių atomazgos santrauka.