34-erių krepšininkas per pirmas trejas NBA finalo rungtynes vidutiniškai rinko po 31,3 taško, o po krepšiais atkovodavo po 5 kamuolius, o iš tolimos distancijos įsūdydavo po 6 tritaškius.

Tačiau šeštadienį Bostone S. Curry savo žaidimą pakylėjo į dar aukštesnį lygį: per 41 minutę pelnė net 43 taškus, pataikydamas 7 iš 12 dvitaškių, 7 iš 14 tolimų metimų ir 8 iš 9 baudų. Jis taip pat atkovojo 10 kamuolių ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Šioje dvikovoje lūžis įvyko ketvirtame kėlinyje. Beveik visas rungtynes persvarą turėję „Celtics“ krepšininkai iki lemiamo kėlinio pabaigos likus 5 min. po Marcuso Smarto tritaškio pirmavo 94:90. Tačiau tada „Golden State Warriors“ surengė įspūdingą spurtą ir per kelias minutes pelnė 10 taškų be atsako. Likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes po S. Curry tritaškio svečiai iš San Francisko pirmavo 100:94.

Nors Alas Horforfas tolimu metimu dar spėjo sumažinti svečių persvarą iki 3 taškų, tačiau atsakomojoje atakoje metimą iš po krepšio pataikė be priežiūros paliktas „Karių“ vidurio puolėjas Kevonas Looney, o paskutines „Celtics“ viltis pakovoti dėl pergalės nubraukė 5 iš 6 baudų metimų realizavęs S. Curry.

„Golden State Warriors“ krepšininkas septintą kartą per savo karjerą NBA finale pataikė daugiau nei 6 tritaškius. be to, jis tapo pirmuoju gynėju po Dwyane'o Wade'o, finale surinkusiu daugiau nei 40 taškų ir atkovojusiu bent 10 kamuolių. Majamio „Heat“ krepšininkas tokį pasiekimą užfiksavo 2006 m. NBA finalo rungtynėse.

S. Curry pasirodymas Bostone dar įspūdingesnis žinant, kad trečiose serijos rungtynėse jis patyrė traumą. Ketvirtajame kėlinyje grumtynėse dėl kamuolio ant 34-erių krepšininko kojos užgriuvo „Celtics“ vidurio puolėjas A. Horfordas. Dėl kelio raiščių patempimo Curry praleido paskutines 12 reguliariojo sezono rungtynių, tačiau finale krepšininkas sau ilsėtis neleido.

Bostono komandoje Jaysonas Tatumas pelnė 23 taškus ir atkovojo 11 kamuolių, bet ketvirtame kėlinyje „Celtics“ lyderis surinko vos 2 taškus.

Finalo serija grįžta į San Franciską – kitos rungtynės vyks antradienį.

„Warriors“: Stephenas Curry 43 (10 atk. kam.), Klay Thompsonas po 18, Andrew Wigginsas 17 (16 atk. kam.), Jordanas Poole 14.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 23 (11 atk. kam.), Jaylenas Brownas 21, Marcusas Smartas 18, Derrickas White'as 16.