Penktose serijos rungtynėse „Celtics“ ketvirtame kėlinyje iššvaistė 14 taškų pranašumą ir po nesėkmės atsidūrė ant prarajos krašto. Tačiau Milvokyje Bostono komanda įrodė, kad ankstyvos atostogos jų nevilioja.

Kaip ir paskutinėse tarpusavio rungtynėse, „Celtics“ po trijų kėlinių turėjo 12 taškų persvarą (82:70), tačiau Giannio Antetokounmpo vedami „Bucks“ krepšininkai ketvirtą kėlinį pradėjo spurtu 11:3 ir sužaidus vos 4 minutes komandas skyrė tik 4 taškai (85:81).

Tačiau tada iniciatyvos ėmėsi Bostono ekipos lyderis Jasonas Tatumas. Nepaisydamas Antetokounmpo gynybos jis pelnė 10 taškų iš eilės, o įpusėjus kėliniui „Celtics“ pirmavo 95:87.

Netrukus Jaylenas Brownas pataikė tolimą metimą, Marcusas Smartas pridėjo dar du taškus – ir iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 4 min. svečiai iš Bostono susigrąžino dviženklį pranašumą (100:87).

Nors G. Antetokounmpo dar bandė sugrąžinti savo komandą į žaidimą, bet šįkart graikų Herakliui atlikti dar vieno žygdarbio nepavyko – „Celtics“ krepšininkai kontroliavo rungtynių eigą ir iškovojo užtikrintą pergalę 108:95.

G. Antetokounmpo per 41 minutę pelnė 44 taškus (12/27 dvit., 2/3 trit., 14/15 baud.), atkovojo po krepšiais 20 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Tačiau šį kartą „Bucks“ lyderis turėjo lygiavertį priešininką. Atkrintamųjų rungtynių karjeros rezultatyvumo rekordą pagerinęs J. Tatumas per 43 min. pelnė net 46 taškus (10/17 dvit., 7/15 trit., 5/7 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Celtics“ pranašumą lėmė ir toliašaudė artilerija. Svečiai iš Bostono realizavo net 17 iš 43 tritaškių, o „Bucks“ atsakė vos 7 tolimais šūviais iš 27 bandymų.

Septintosios serijos rungtynės vyks naktį iš sekmadienio į pirmadienį Bostone.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 44 (20 atk. kam.), Jrue Holiday 17, Patas Connaughtonas 14.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 46, Jaylenas Brownas 22, Marcusas Smartas 21 (7 rez. perd.).

Tuo metu Vakarų konferencijos pusfinalyje „Golden State Warriors“ šeštajame mače namie 110:96 (30:26, 23:25, 25:26, 32:19) nugalėjo be lyderio Ja Moranto žaidusią Memfio „Grizzlies“ ir laimėjo seriją iki keturių pergalių 4-2.

Penktose serijos rungtynėse gėdingą sutriuškinimą (95:134) patyrę „Kariai“ šįkart nejuokavo ir beveik visas rungtynes diktavo sąlygas savo varžovams. Vis dėlto, pabėgti nuo jaunųjų „Grizlių“ jiems pavyko tik ketvirto kėlinio viduryje. Spurtą pradėjęs Andrew Wigginsas pelnė 5 taškus be atsako, tritaškį pridėjo Stephenas Curry, o po Draymondo Greeno dėjimo „Kariai“ pirmavo 97:89.

Nors Tyusas Jonesas tolimu šūviu dar buvo sumažinęs atsilikimą, tačiau S. Curry ir Klay Thompsonas savo tritaškiais palaidojo bet kokias „Grizzlies“ viltis kovoti dėl pergalė.

Pirmą kartą nuo 2019 m. į Vakarų konferencijos finalą iškopusią „Golden State Warriors“ ekipą į pergalę vedė veteranai – 30 taškų pelnęs K. Thompsonas ir 29 įmetęs S. Curry. D. Greeno sąskaitoje – 14 taškų, 16 atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyvūs perdavimai.

Memfio komandoje pasižymėjo 30 taškų surinkęs Dillonas Brooksas.

„Warriors“: Klay Thompsonas 30 (8 atk. kam.), Stephenas Curry 29 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Andrew Wigginsas 18 (10 atk. kam.), Draymondas Greenas 14 (16 atk. kam., 8 rez. perd.), Jordanas Poole'as 12.

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 30, Desmondas Bane'as 25 (7 atk. kam.), Jarenas Jacksonas 12.

Konferencijos finale „Warriors“ susitiks su Finikso „Suns“ ir Dalaso „Mavericks“ poros laimėtojais. Lemiamas septintasis mačas vyks naktį iš sekmadienio į pirmadienį nuo 3 val. Lietuvos laiku.