Šeštosiose serijos rungtynėse išvykoje „Suns“ triumfavo 115:109 (28:28, 20:30, 34:27, 33:24) ir žengė į kitą etapą bendru santykiu 4-2.

Atkaklioje dvikovoje pirmaujanti komanda keitėsi 22 kartus, o kietas žaidimas ties pražangos riba leido šeimininkams po pirmosios rungtynių dalies turėti dviženklį pranašumą.

Monty Williamso auklėtiniai spurtavo trečiame ketvirtyje, kai aikštėje smaginosi Ch. Paulo ir Deandre Aytono duetas.

Pirmasis apskritai visą mačą atakavo be klaidų, pataikydamas visus 14 metimų „iš žaidimo“. 36-erių gynėjas surinko 33 taškus (13/13 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 4/4 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Ch. Paulas pagerino NBA atkrintamųjų varžybų rekordą, pataikęs daugiausiai metimų šimtaprocentiniu tikslumu.

Ne ką nusileido ir D. Aytonas – kamuolys tinklelį skrodė po 10 iš 12 jo mėginimų. Iš viso vidurio puolėjo sąskaitoje – 22 taškai.

Rungtynių pabaigoje savo žodį tarė ir svarbų tritaškį įsūdęs „Suns“ lyderis Devinas Bookeris, grįžęs ant parketo po daugiau nei savaitės priverstinės pertraukos. Tiesa, įsivažiuoti šlaunies traumą išsigydžiusiam gynėjui nebuvo paprasta, ir jis tenkinosi 13 taškų.

Tačiau svečiams pavyko neleisti pernelyg įsisiautėti ir etatiniams „Pelicans“ vedliams.

Brandonas Ingramas pelnė 21 tašką ir dažnai ieškojo komandos draugų, išdalinęs 11 rezultatyvių perdavimų, bet suklydęs 6 kartus. CJ McCollumas apsiribojo 16 taškų, o Jonas Valančiūnas per 27 min. jų sumetė 10 (5/6 dvitaškių, 0/1 tritaškių), atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 21, C.J. McCollumas ir Herbertas Jonesas – po 16, Larry Nance'as 15 (8 atk. kam.), Trey Murphy 12;

„Suns“: Chrisas Paulas 33, Deandre Aytonas 22, Mikalas Bridgesas 18, Devinas Bookeris (1/6 trit.) ir Cameronas Johnsonas – po 13.

Dėl vietos konferencijos finale „Suns“ varžysis su Dalaso „Mavericks“, po dramatiškos kulminacijos taip pat laimėjusiais šeštąsias serijos rungtynes ir eliminavusiais Jutos „Jazz“ bendru rezultatu 4-2.

Paskutinį žingsnį Jasono Kiddo auklėtiniai padėjo nugalėdami išvykoje 98:96 (15:21, 26:32, 36:19, 21:24).

Sėkmingiau iki pertraukos žaidę „Jazz“ turėjo 12 taškų persvarą, bet „Mavericks“ smogė trečiame kėlinyje ir prasidėjus paskutiniajam patys nutolo 8 taškų skirtumu.

Šeimininkai nepasidavė ir po kroato Bojano Bogdanovičiaus tolimo šūvio likus pustrečios minutės iki finalinės sirenos išlygino svarstykles (94:94).

Per likusį laiką Jalenas Brunsonas pataikė tritaškį ir baudų metimus, o „Jazz“ atsakė tik prancūzo Rudy Goberto dvitaškiu. Paskutinis B. Bogdanovičiaus bandymas išplėšti pergalę likus 2 sek. tikslo nepasiekė.

Pirmą atkrintamųjų barjerą „Mavericks“ pavyko įveikti pirmąsyk nuo čempioniško 2010-2011 metų sezono.

„Jazz“: Donovanas Mitchellas 23 (8 atk. kam., 9 rez. perd., 5 kl.), Bojanas Bogdanovičius 19, Jordanas Clarksonas 15, Mike'as Conley 11 (1/6 trit., 8 rez. perd.);

„Mavericks“: Luka Dončičius (9 atk. kam., 8 rez. perd.) ir Jalenas Brunsonas – po 24, Spenceris Dinwiddie 19, Dorianas Finney-Smithas 18.

Tuo metu Rytuose Filadelfijos „76ers“ atsitiesė po dviejų nesėkmių ir analogišku santykiu palaužė Toronto „Raptors“ pasipriešinimą.

Šeštosiose serijos rungtynėse Doco Riverso auklėtiniai nebejuokavo ir triuškino varžovus jų pačių tvirtovėje 132:97 (32:29, 28:32, 37:17, 33:19).

Konferencijos pusfinalyje „76ers“ grumsis su Majamio „Heat“.

„Raptors“: Chrisas Boucheras 25 (10 atk. kam.), Pascalis Siakamas 24 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Gary Trentas 19, Scottie Barnesas 18 (7 atk. kam.);

„76ers“: Joelis Embiidas 33 (10 atk. kam., 12/14 dvitaškių), Tyrese‘as Maxey 25 (8 rez. perd.), Jamesas Hardenas 22 (15 rez. perd.), Tobiasas Harrisas 19 (11 atk. kam.).