Absoliučiai geriausią rezultatą NBA reguliariąjame sezone pasiekusi „Suns“ ekipa šiose rungtynėse turėjo verstis be antrose serijos rungtynėse traumą patyrusio Devino Bookerio, tačiau iš rikiuotės iškritusį lyderį pukiai pavadavo veteranas Chrisas Paulas.

Įpusėjus rungtynėms „Suns“ pirmavo 59:48, bet trečiame kėlinyje „Pelicans“ krepšininkams pavyko sumažinti varžovų pranašumą iki 2 taškų (79:81).

Įpusėjus ketvirtam kėliniui 93:92 priekyje buvo šeimininkai, bet tada iniciatyvos ėmėsi C. Paulas. 36 metų „Suns“ įžaidėjas rengė vieną rezultatyvią ataką po kitos, o ketvirtame kėlinyje likus žaisti 1 min. 32 sek. po jo tikslaus metimo svečiai iš Arizonos susikrovė 7 taškų pranašumą (104:97).

Per likusį laiką „Suns“ krepšininkai neklydo atakuodami nuo baudų metimų linijos ir nesuteikė progos aikštės šeimininkams išsigelbėti.

Ketvirtame kėlinyje net 19 taškų pelnęs C. Paulas iš viso surinko 28 taškus bei atliko 14 rezultatyvių perdavimų.

Galingai pirmoje rungtynių dalyje žaidęs „Suns“ vidurio puolėjas DeAndre Aytonas prie pergalės pridėjo 28 taškus ir 17 atkovotų kamuolių.

Su savo oponentu nesusitvarkęs Jonas Valančiūnas per 26 minutes pelnė vos 6 taškus (1/5 dvitaškiai, 4/4 baudos), atkovojo 11, o perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavim, kartą blokavo varžovų metimą ir 3 kartus suklydo.

„Pelicans“ gretose pasižymėjo 34 taškus surinkęs Brandonas Ingramas (8/12 dvitaškių, 3/6 tritaškiai, 9/10 baudos), 30 taškų pridėjo C. J. McCollumas (4/11 tritaškiai).

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 34 (7 atk. kam.), C. J. McCollumas 30 (7 rez. perd.), Herbertas Jonesas ir Devonte Grahamas – po 12, Jose Alvarado 9, Jonas Valančiūnas 6 (11 atk. kam.).

„Suns“: Chrisas Paulas (14 rez. perd.) ir DeAndre Aytonas (17 atk. kam.) – po 28, Mikalas Bridgesas 17, Javale McGee 15, Jae Crowderis 10.

Pirmą dvikovą 110:99 laimėjo „Suns“, antroje „Pelicans“ triumfavo 125:114. Ketvirtosios serijos rungtynėse įvyks Naująjame Orelane naktį iš sekmadienio į pirmadienį.

Šios poros nugalėtojai Vakarų konferencijos pusfinalyje susikaus arba su Dalaso „Mavericks“, arba su Jutos „Jazz“. Šioje akistatoje kol kas 2-1 pirmauja be Lukos Dončičiaus žaidžianti Dalaso ekipa.

Kitose rungtynėse nugalėtojų titulą ginantys Milvokio „Bucks“ krepšininkai svečiuose 111:81 (33:17, 27:24, 30:18, 21:22) sutriuškino Čikagos „Bulls“ ekipą ir serijoje iki keturių pergalių vėl išsiveržė į priekį 2-1.

Be traumą patyrusio Khriso Middletono žaidusi „Bucks“ komanda nuo pirmų minučių išsiveržė į priekį, o antrame kėlinyje jau turėjo beveik dvigubą pranašumą (46:22) ir šansų atsitiesti varžovams nesuteikė.

„Bucks“ ekipoje pasižymėjo 22 taškus surinkęs Graysonas Allenas, o komandos lyderis Giannis Antetokounmpo prie pergalės pridėjo 18 taškų.

„Bulls“ gretose rezultatyviausias buvo 19 taškų surinkęs Nikola Vučevičius. Zachas LaVine‘as pelnė 15, antrose serijos rungtynėse net 41 tašką įmetęs DeMaras DeRozanas šį kartą aikštę paliko savo sąskaitoje turėdamas vos 11 taškų.

Kitose NBA Rytų konferencijos komndų rungtynėse Atlantos „Hawks“ savo aikštėje 111:110 (22:24, 39:30, 16:31, 34:25) įveikė Majamio „Heat“ komandai ir serijoje iki keturių pergalių sumažino atsilikimą iki 1-2.

Pergalę lėmusį metimą iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 4,4 sek. pataikė „Vanagų“ ekipos lyderis Trae Youngas.

Trečiame kėlinyje „Heat“ laimėjo atkarpą 21:0 ir vienu metu pirmavo 84:68, tačiau tada darbo ėmėsi T. Youngas. Per pirmas dvi atkrintamųjų varžybų rungtynes vos 33 taškus pelnęs ir net 16 kartų suklydęs krepšininkas buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose. Jis per 40 minučių pelnė 24 taškus (4/8 dvit., 2/6 trit., 10/12 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Serbas Bogdanas Bogdanovičius prie pergalės pridėjo 18 taškų.

Majamio ekipai Tyleris Herro pelnė 24 taškus, o Jimmis Butleris ir Maxas Strussas surinko po 20 taškų.