Luizianos valstijos atstovai svečiuose 125:114 (30:28, 26:33, 34:22, 35:31) pranoko absoliučius reguliariojo sezono nugalėtojus Finikso „Suns“ vyrus ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą – 1:1.

Pirmoje mačo pusėje varžovų lyderio Devino Bookerio, sumetusio daugiau nei pusę visų savo komandos taškų, nesustabdę „Pelikanai“ atsiliko 56:61, tačiau po didžiosios pertraukos perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį 90:81.

„Suns“ padėtį apsunkino ir tai, kad trečio kėlinio viduryje susižeidė ir aikštelėje daugiau nebepasirodė minėtasis D. Bookeris, taip ir likęs su 31 tašku (5/8 dvitaškiai, 7/11 tritaškiai).

Naujojo Orleano komanda pasinaudojo auksine galimybe ir su vėjeliu nuskriejo iki finalinės sirenos – 125:114.

Jonas Valančiūnas per 26 minutes surinko 10 taškų (4/7 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 13, o perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir po 4 kartus suklydo bei prasižengė.

Nugalėtojų gretose visu gražumu sužibėjo Brandonas Ingramas, sukaupęs net 37 taškus (10/17 dvitaškių, 3/4 tritaškiai, 8/8 baudos), 11 sugriebtų kamuolių ir 9 rezultatyvius perdavimus.

23 taškus (6/10 tritaškiai) pridėjo C. J. McCollumas.

Šeimininkams Mikalas Bridgesas parūpino 19, o Chrisas Paulas – 17 taškų ir 14 rezultatyvių perdavimų.

Pirmą dvikovą 110:99 laimėjo finiksiečiai, o dabar artimiausi du serijos susitikimai vyks „Pelicans“ tvirtovėje.

Šios poros nugalėtojai Vakarų konferencijos pusfinalyje susikaus arba su Dalaso „Mavericks“, arba su Jutos „Jazz“ (šioje akistatoje kol kas taip pat lygu – 1:1).

Kitame Vakarų ekipų susirėmime Memfio „Grizzlies“ antru bandymu apgynė namų sienas ir net 124:96 (33:32, 27:17, 36:28, 28:19) nukenksmino Minesotos „Timberwolves“ bei atstatė status quo serijoje – 124:96.

„Grizliams“ 23 taškus pasiūlė Ja Morantas (10 rez. perd., 9 atk. kam.), po 16 – Jarenas Jacksonas ir Desmondas Bane'as.

„Vilkams“ 20 taškų sumedžiojo Anthony Edwardsas, 15 – Karlas-Anthony Townsas (11 atk. kam.).

Tuo metu Rytuose antrą pergalę iš eilės pasiekė Majamio „Heat“ kolektyvas, kuris savo aikštėje 115:105 (26:25, 30:29, 31:22, 28:29) antrą sykį susitvarkė su Atlantos „Hawks“.

Floridiečiams net 45 taškus sušveitė geriausią karjeros pasirodymą atkrintamosiose surengęs Jimmy Butleris (11/18 dvitaškių, 4/7 tritaškiai, 11/12 baudų).

„Vanagams“ 29 taškus atnešė Bogdanas Bogdanovičius (7/8 dvitaškiai, 5/10 tritaškiai), 25 – Trae Youngas (2/10 tritaškiai, 10 klaidų).