Reguliarųjį NBA sezoną antroje Vakarų konferencijos vietoje užbaigę Memfio „Grizzlies“ krepšininkai atkrintamosiose varžybose startavo nesėkme. „Grizliai“ savo aikštėje 117:130 (33:41, 29:24, 30:32, 25:33) nusileido Minesotos „Timberwolves“ ekipai.

„Vilkai“ rungtynes pradėjo spurtu 9:2 ir pirmame kėliyje turėjo 13 taškų pranašumą. Tiesa, įpusėjus rungtynėms komandas skyrė tik 3 taškai (65:62), o po trijų kėlinių Minesotos ekipa pirmavo 97:92.

„Grizzlies“ krepšininkai kelis kartus sugebėjo sumažinti atsilikimą, bet persverti rezultato jiems taip ir nepavyko.

Prieš kelias dienas NBA įkrintamosiose Los Andželo „Clippers“ palaužę „Vilkai“ pergalę atkrintamosiose varžybose iškovojo po 18 metų pertraukos. Ketvirtfinalio serijoje iki keturių pergalių Minesotos krepšininkai išsiveržė į priekį 1-0, o tuo pačiu ir perėmė iš „Grizlių“ namų aikštės pranašumą.

Tiesa, „Grizliai“ puikiai pamena, kaip praėjusiame sezone patys per įkrintamąsias varžybas įsiveržę į atkrintamųjų pasaulį pirmose rungtynėse įveikė Vakarų konferencijoje pirmą vietą užėmusią Jutos „Jazz“ ekipą, bet galiausiai seriją pralaimėjo 1-4.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Anthony Edwardsas, per 40 minučių pelnęs 36 taškus (8/12 dvit., 4/11 trit.).

Memfio komandai Ja Morantas per 35 minutes pelnė 32 taškus (8/16 dvit., 0/2 trit., 16/20 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

„Grizzlies“: Ja Morantas 32 (8 rez. perd.), Dillonas Brooksas 24, Desmondas Bane'as 17, Brandonas Clarke 13 (12 atk. kam.), Jarenas Jacksonas 12 (7 blok.).

„Timberwolves“: Anthony Edwardsas 36 (6 rez. perd.), Karlas-Anthony Townsas 29 (13 atk. kam.), Malikas Beasley 23, Jadenas McDanielsas 15, D'Angelo Russellas (9 rez. perd.) ir Patrickas Beverley (6 atk. kam., 6 rez. perd.) po 10.

Tuo metu Jutos „Jazz“ NBA atkrintamųjų starte išvykoje 99:93 (20:23, 25:20, 28:22, 26:28) palaužė be savo lyderio Lukos Dončičiaus žaidusią Dalaso „Mavericks“ ekipą.

Likus 2 minutėms Maxi Kleberas tolimu metimu sumažino „Mavericks“ atsilikimą iki minimumo (91:92), bet prasidėjus paskutinei minutei tritaškiu atsakė Royce'as O'Neale'as ir svečiai persvarą išsaugojo iki finalinės sirenos.

„Jazz“ į pergalę vedė 32 taškus surinkęs Donovanas Mitchellas, 26 pridėjo Bojanas Bogdanovičius.

Dalaso komandai Jalenas Brunsonas pelnė 24 taškus.

„Mavericks“: Jalenas Brunsonas 24 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Spenceris Dinwiddie 22 (8 rez. perd.), Reggie Bullockas 15, Dorianas Finney-Smithas 14, Maxi Kleberas 10.

„Jazz“: Donovanas Mitchellas 32 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Bojanas Bogdanovičius 26 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Mike'as Conley 13, Jordanas Clarksonas 10.

Pergale atkrintamąsias varžybas pradėjo „Golden State Warriors“ ekipa. Steve'o Kerro auklėtiniai savo aikštėje 123:107 (26:27, 32:20, 32:23, 33:37) įveikė Denverio „Nuggets“.

Šiose rungtynėse „Karių“ gretose pasirodė ir Stephenas Curry. Nuo kovo 17 dienos nežaidęs krepšininkas per 22 minutes įmetė 16 taškų, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 3 kamuolius.

Visgi pagrindinę naštą puolime nešė Jordanas Poole'as. Atkrintamosiose varžybose debiutavęs krepšininkas per 30 minučių pelnė 30 taškų.

Denverio ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Nikola Jokičius, kurio sąskaitoje per 34 minutes buvo 25 taškai, 10 atkovotų kamuolių, 6 rezultatyvūs perdavimai.

„Warriors“: Jordanas Poole'as 30, Klay Thompsonas 19, Andrew Wigginsas (9 atk. kam.) ir Stephenas Curry – po 16, Draymondas Greenas 12 (6 atk. kam., 9 rez. perd.).

„Nuggets“: Nikola Jokičius 25 (10 atk. kam., 6 rez. perd.), Willas Bartonas 24 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Monte Morrisas ir Nah'Shonas Hylandas – po 10.

Rytų konferencijoje Filadelfijos „76ers“ namuose 131:111 (35:27, 34:24, 38:37, 24:23) sutriuškino Torono „Raptors“ ir serijoje išsiveržė 1-0.

Nugalėtojų gretose spindėjo Tyrese’as Maxey, kuris per 38 minutes pelnė 38 taškus (9/13 dvit., 5/8 trit., 5/5 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„76ers“: Tyrese’as Maxey 38, Tobiasas Harrisas 26, Jamesas Hardenas 22 (14 rez. per.), Joelis Embiidas 19 (15 atk. kam.), Shake’as Miltonas 10.

„Raptors“: Pascalis Siakamas 24, O.G.Anunoby 20, Fredas VanVleetas 18, Scottie Barnesas 15 (10 atk. kam., 8 rez. per.).