„Pelicans“ sėkmingai pradėjo rungtynes ir po dviejų kėlinių pirmavo 56:46. Bet trečią kėlinį „Clippers“ krepšininkai pradėjo laimėdami 6 min. atkarpą rezultatu 20:2 ir įpusėjus kėliniui pirmavo 68:58.

„Pelikanų“ kančias puolime nutraukė du baudų metimus realizavęs J. Valančiūnas, bet prieš paskutinį kėlinį šeimininkai turėjo 10 taškų pranašumą (84:74).

Ketvirto kėlinio pradžioje „Clippers“ po Normano Powello baudos metimo pirmavo 87:74, bet tada iniciatyvos ėmėsi J. Valančiūną pakeitęs Brandonas Ingramas. Puikiai puolime žaidęs krepšininkas taikliais metimais daužė „Clippers“ gynybą, o kelių minučių atkarpą 10:0 laimėję „Pelikanai“ sugrįžo į rungtynes.

Ketvirtame kėlinyje sužaidus 9 min. CJ McCollumas dvitaškiu padidino „Pelicans“ persvarą iki 4 taškų (98:94). Šią persvarą Naujojo Orleano krepšininkai išsaugojo iki finalinės rungtynių sirenos, o pergalę dėjimu iš viršaus užtvirtino J. Valančiūnas.

„Pelicans“ į pergalę vedė 30 taškų surinkęs B. Ingramas. CJ McCollumas pelnė 19 taškų. Tuo metu J. Valančiūnas šį kartą nežibėjo.

29-erių lietuvis per 25 min. pelnė 8 taškus (3/7 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 2/4 baudos), atkovojo 9 kamuolius, kartą suklydo ir 3 kartus prasižengė.

„Clippers“ gretose pasižymėjo po 27 taškus pelnę Marcus Morris Sr. ir Reggie Jacksonas.

Pirmą kartą po 2017-2018 m. sezono į Vakarų konferencijos atkrintamąsias varžybas prasiveržę „Pelicans“ krepšininkai ketvirtfinalio serijoje grumsis su pirmą vietą Vakarų konferencijoje užėmusia Finikso „Suns“.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 30 (6 atk. kam., 6 rez.perd.), CJ McCollumas 19, Larry Nance'as Jr (16 atk.kam.) ir Trey Murphy III – po 14, Jonas Valančiūnas 8 (9 atk. kam.).

„Clippers“: Marcus Morris Sr. (9 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Reggie Jacksonas (7 atk. kam., 8 rez. perd.) – po 27, Normanas Powellas 17, Robertas Covingtonas 14.

Į NBA atkrintamųjų varžybų traukinį įšoko ir Atlantos „Hawks“ ekipa. „Vanagai“ svečiuose 107:101 (25:36, 26:25, 33:23, 23:17) įveikė geresnes pozicijas po reguliaraus sezono turėjusią Klivlando „Cavaliers“ ekipą ir Rytuose užsitikrino 8 vietą.

„Hawks“ ekipą į pergalę vedė net 38 taškus surinkęs Trae Youngas. 23-ejų įžaidėjas realizavo 9 iš 14 dvitaškių, 4 iš 11 tritaškių ir 8 iš 9 baudų. T. Youngas taip pat atliko 9 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius, blokavo 1 metimą ir 4 kartus suklydo.

Net 32 taškus T. Youngas pelnė antroje rungtynių dalyje. Klivlando ekipa po pirmosios dvikovos dalies pirmavo 61:51, bet trečiajame kėlinyje prabilęs T. Youngas įmetė 16 taškų ir po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus 84:84.

Ketvirtajame ketvirtyje T. Youngas pridėjo dar 16 taškų ir atvedė „Hawks“ į pergalę – 107:101.

„Cavaliers“: Lauri Markkanenas 26, Dariusas Garlandas 21, Evanas Mobley 18, Carisas LeVertas 16, Jarrettas Allenas 11 .

„Hawks“: Trae Youngas 38 (9 rez. perd.), Bogdanas Bogdanovičius 19, Danilo Gallinari 14, Kevinas Huerteris 13, De'Andre Hunteris 10.

Atkrintamosiose varžybose Atlantos komanda kovos su Rytų konferencijoje pirmą vietą užėmusia Majamio „Heat“.