„Pelikanai“ (34-43) žūtbūtiniame mūšyje Los Andžele 114:111 (30:25, 20:25, 36:37, 28:24) palaužė vietos „Lakers“ (31-46) klubą ir įsitvirtino devintoje Vakarų konferencijos vietoje.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 5 minutes svečiai atsiliko 101:104, tačiau tada darbo ėmėsi vienas labiausiai patyrusių Naujojo Orleano komandos žaidėjų J. Valančiūnas.

Lietuvis pataisė netaikų komandos draugo metimą, smeigė tritaškį, o paskui dar realizavo dvi baudas ir išvedė „Pelikanus“ į priekį – 112:108.

Nors Avery Bradley tolimu šūviu dar atgaivino intrigą, C. J. McCollumas sumetė abi baudas, o desperatiškas LeBrono Jameso bandymas išplėšti pratęsimo tikslo nepasiekė.

J. Valančiūnas per 38 min. pasižymėjo solidžiu dvigubu dubliu – 17 taškų (5/8 dvitaškiai, 1/2 tritaškis, 4/5 baudos) ir 12 atkovotų kamuolių. Lietuvis dar pridėjo 6 rezultatyvius perdavimus, 1 bloką ir po 1 perimtą ir prarastą kamuolį.

Nuaglėtojams 32 taškus surinko C. J. McCollumas, 29 – Brandonas Ingramas.

Likti už dešimtuko ribos rizikuojantiems „Lakers“ 38 taškus sukaupė L. Jamesas (10/15 dvitaškių, 3/8 tritaškiai, 9/12 baudos, 8 atk. kam., 6 klaidos), 23 taškus ir 12 sugriebtų kamuolių – Anthony Davisas.

Iki reguliariojo sezono pabaigos likus 5 turams „Pelicans“ prieš „Lakers“, kuriems gresia visiškas fiasko, ne tik turi 3 pergalių atsargą, bet ir tarpusavio akistatų pranašumą – laimėjo visus tris kartus.

Devintoje pozicijoje Vakaruose šiuo metu žengia San Antonijaus „Spurs“ (32-45) vyrai.

Jei ekipų rikiuotė nepasikeis, „Pelikanai“ NBA įkrintamąsias pradėtų būtent dvikova su „Spurs“, o tuomet, sėkmės atveju, dėl aštuntos vietos atkrintamosiose kautųsi su Minesotos „Timberwolves“ ir Los Andželo „Clippers“ poros pralaimėtojais.

Sėkmingą pasirodymą surengė ir Ignas Brazdeikis. Tiesa, jo atstovaujamas Orlando „Magic“ (20-58) kolektyvas namų sienų neapgynė ir 89:102 (23:29, 23:30, 17:26, 26:17) krito prieš kaip reikiant įsibėgėjusius Toronto „Raptors“ (45-32) atstovus, laimėjusius jau penktą kartą iš eilės.

Iggy per 21 min. įmetė 13 taškų (2/2 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai), atkovojo 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir 2 sykius suklydo.

Lietuvių kilmės krepšininkas šeimininkų gretose rezultatyvumu nusileido tik Mo Bambai su 15 taškų.

Atvykėliams iš Toronto po 19 taškų parūpino Scottie Barnesas ir Fredas VanVleetas.