„Elniai“ penktose NBA Superfinalo rungtynėse svečiuose 123:119 (21:37, 43:24, 36:29, 23:29) įveikė Finikso „Suns“ ir išsiveržė į priekį 3:2.

Šeštoji ir galbūt lemiama finalininkų akistata vyks naktį iš antradienio į trečiadienį Milvokyje. Šeimininkų pergalės atveju, jie ir būtų paskelbti šių metų lygos nugalėtojais.

Beje, vienintelį kartą istorijoje lygos čempionais „Bucks“ yra tapę lygiai prieš pusę amžiaus, 1971-aisiais, kai dar priklausė Vakarų konferencijai, o komandos lyderiu buvo Kareemas Abdulas-Jabbaras.

Penktajį ekipų mūšį gerokai sėkmingiau pradėjo „Suns“, kurie jau pirmame kėlinyje atitrūko 16 taškų skirtumu – 32:16, 37:21. Tiesa, toks varžovų suduotas karščio smūgis neišlydė „Bucks“. Jie atsakė savo spurtu 5:21 ir labai greitai išlygino rezultatą (42:42), o iki didžiosios pertraukos ir persvėrė jį savo naudai – 61:64.

Įsižaidę Mike'o Budenholzerio auklėtiniai trečiame ketvirtyje jau patys pirmavo dviženkle persvara (81:94), kurią lemiamame kėlinyje dar labiau padidino – 94:108. Vis dėlto „Saulės“ laikus susizgribo ir paskutinę minutę galėjo išplėšti pergalę.

Atsiliekant 119:120 kamuolį turėjo Devinas Bookeris, bet „Suns“ gynėjas užstrigo oponentų gynybos gniaužtuose ir Jrue Holiday'us jį apiplėšė bei greitoje atakoje atliko perdavimą Gianniui Antetokounmpo, kuriam teliko pasismaginti dėjimu iš viršaus ir dar su pražanga.

„Bucks“ atsilaikė 123:119 ir dabar turi visus kozirius savo rankose.

G. Antetokounmpo surinko 32 (14/22 dvitaškiai, 0/1 tritaškis, 4/11 baudos, 9 atk. kam., 6 rez. perd.), Khrisas Middletonas sumetė 29 (9/15 dvitaškiai, 3/8 tritaškiai, 2/3 baudos), 7 atk. kam., 5 rez. perd.), o J. Holiday'us pridėjo 27 taškus (9/14 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai) ir 13 rezultatyvių perdavimų.

„Suns“ gretose žibėjo D. Bookeris, sukratęs 40 taškų (15/29 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 4/5 baudos), ir Chrisas Paulas, sukaupęs 21 tašką (6/12 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai) bei 11 rezultatyvių perdavimų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)