Nugalėtojų gretose 22 taškus pelnė Khrisas Middletonas, 19 pridėjo Jrue Holiday, Giannio Antetokounmpo sąskaitoje 17 taškų bei net 17 atkovotų kmauolių.

„Pastarosios dvejos rungtynės nebuvo lengvos, – po mačo prisipažino G. Antetokounmpo, – akivaizdu, laimėjome 30-ies taškų persvara, tačiau lengva nebuvo.

Pasakysiu taip, nėra jokia staigmena, jog laimime, kai dėmesį sutelkiame į save, žaidimą kartu, mėgavimasi rungtynėmis ir kietą kovą, tokiu atveju nutiks gerų dalykų. Ir paskutiniuose trijuose mačuose patyrėme puikių akimirkų“, – kalbėjo graikas.

Praėjusių metų NBA vicečempionų gretose 19 taškų pelnė Jimmy Butleris.

„Heat“ negelbėjo ir ypač solidus sirgalių užnugaris, mačą stebėjo net 17 tūkst. žiūrovų, čia buvo leista užildyti 87 proc. arenos vietų.

Majamio ekipa paskutines dvejas rungtynes „Bucks“ beviltiškai pralaimėjo 29-ių taškų ir didesniu skirtumu.

Nė vienai komandai nebuvo pavykę išsikapstyti serijoje atsiliekant 0-3.

„Dėl to mes nesijaudiname ir į tai nekreipiame dėmesio. Kontroliuojame tai, ką galime kontroliuoti, dėmesį telkiame į tai, kaip mes galime žaisti, pasiruošti ir kovoti“, – po mačo teigė J. Butleris.

„Nesijaudiname, ką byloja istorija ir visais kitais dalykais, turime savų darbų stengiantis pakreipti įvykius mums palankia kryptimi“, – pridūrė J. Butleris.

„Heat“: Jimmy Butler 19, Bam Adebayo 17, Nemanja Bjelica 14 taškų.

„Bucks“: Khris Middleton 22, Jrue Holiday 19, Giannis Antetokounmpo 17, Brook Lopez 13, Bobby Portis ir Bryn Forbes po 11.

Ketvirtasis serijos mačas numatytas šeštadienį Majamyje.

„Lakers“ antrąkart įveikė „Suns“

Čempionų titulą ginanti Los Andželo „Lakers“ namuose 109:95 (27:28, 16:22, 33:23, 33:32) įveikė Finikso „Suns“ bei serijoje išsiveržė į priekį 2-1.

Iniciatyvą „Lakers“ perėmė trečiame ketvirtyje, kuriame ypač rezultatyviai žaidė Anthony Davisas, per jį pelnęs 18 iš 33 „Lakers“ taškų.

Lemiamo kėlinio pirmoje pusėje likus žaisti 7 min. šeimininkai atitrūko 91:70. Visgi svečiai ginklų sudėti neketino ir likus 3:24 min. iki kėlinio pabaigos sumažino skirtumą iki 9-ių taškų (95:86).

Tačiau „Lakers“ išlaikė rungtynių kontrolę savo rankose ir iškovojo pergalę 109:95.

Nugalėtojų gretose Anthony Davisas pelnė 34 taškus (11/20 dvit., 12/14 baudos) bei atkovojo 11 kamuolių.

LeBronas Jamesas pridėjo 21 tašką (9/19 met. iš žaidimo) ir 9 rezultatyvius perdavimus, Denniso Schroderio sąskaitoje – 20 taškų.

„Suns“ pasigedo solidesnio petį pirmame mače susižeidusio Chriso Paulo indėlio: vienas ekipos lyderių lemiamame kėlinyje žaidė vos pustrečios minutės, o per 27 min. pelnė 7 taškus ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Po mačo krepšininkas daug dėmesio skyrė mačo arbitrui Scottui Fosteriui, kuris, krepšininko nuomone, dažnai nepagrįstai jį baudžia.

„Lakers“: Anthony Davis 34 (11/20 dvit., 12/14 baud., 11 atkov. kam.), LeBron James 21 (9 rez. perd.), Dennis Schroder 20, Kyle Kuzma ir Wesley Matthews po 8 taškus.

„Suns“: DeAndre Ayton 22 (11 atkov. kam.), Devin Booker 19, Cameron Payne 15, Torrey Craig 11 taškų.

Tik po „įkrintamųjų“ varžybų į ketvirtfinalį įšokę „Lakers“ krepšininkai jame kovoja su antra konferencijos komanda, tačiau vis tiek yra laikomi vienais iš pagrindinių favoritų laimėti šio sezono čempionatą.

Pralaimėję pirmąjį mačą Finikse (90:99), antrajame „Lakers“ irgi turėjo daug vargo, tačiau sugebėjo susiimti pačioje susitikimo pabaigoje bei iškovoti pergalę 109:102 (30:24, 23:23, 26:25, 30:30).

Kitos serijos rungtynės – sekmadienį taip pat Los Andžele.

Portlando „Trail Blazers“ – Denverio „Nuggets“ 115:120 (30:39, 29:25, 20:20, 36:36)

Nikola Jokčiaus ir Damiano Lillardo taškų lenktynėse pergale džiaugėsi serbas, o Denverio ekipa serijoje iki 4-ių pergalių išsiveržė į priekį 2-1.

Šeimininkai pirmavo tik pirmo kėlinio pirmoje pusėje, ketvirtį sėkmingiau užbaigę svečiai antrame įgijo dviženklį pranašumą.

Po pertraukos „Blazers“ ekipa skirtumą sumažino iki 2 taškų, tačiau atsilaikę „Nuggets“ sugebėjo išsaugoti trapią persvarą prieš lemiamą kėlinį (84:79).

Įpusėjus ketvirtam kėliniui švieslentė fiksavo lygų rezultatą 91:91, tačiau „Nuggets“ gretose 8 taškus pelnė Austinas Riversas, dvitaškį pridėjo Aaronas Gordonas ir likus mažiau nei 4 min. svečiai vėl įgijo nedidelį pranašumą 102:94.

Iki paskutinės sekundės kovoję šeimininkai likus 3 sek. sumažino skirtumą iki 3 taškų (115:118), tačiau tašką mače dvitaškiu dėjo N. Jokičius – 120:115.

Ryškus nugalėtojų gretose buvo Facundo Campazzo, argentinietis liko arti trigubo dublio, per 32 minutes pelnė 11 taškų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir suklydo 3 kartus.

Ketvirtosios rungtynės – taip pat Portlande šeštadienį.

„Blazers“: Damianas Lillardas 37, CJ McCollumas 22, Morman Powell 18, Carmelo Anthony 17, Jusuf Nurkič 13 taškų.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 36 (12/24 iš žaidimo, 8/8 baudos, 11 atkov. kam.), Austinas Riversas 21, Michael Porter 15, Aaron Gordon 13.