„Pacers“ (29/32) krepšininkai namuose 112:133 (35:34, 27:39, 16:40, 34:20) neprilygo Portlando „Trail Blazers” (33/28) ekipai.

Šeimininkų duobkasiu tapo vos 21-erių metų „Blazers“ gynėjas Anfernee Simonsas, sugebėjęs priartėti net prie NBA rekordinių pasiekimų. 191 cm ūgio snaiperis, kilęs nuo atsarginių suolo, pelnė 27 taškus, pataikydamas 9 iš 10 tritaškių. Taiklūs buvo pirmieji 9 jo šūviai iš eilės.

Tris tritaškius įskraidinęs iki pertraukos ir šešis po jos, A. Simmonsas tapo pirmuoju NBA žaidėju po Klay Thompsono nuo 2019-ųjų sausio, rungtynes pradėjusiu tokia ilga taiklių tolimų metimų serija. „Warriors“ žvaigždė tuomet pataikė 10 tritaškių iš eilės.

A. Simmonsui nedaug trūko ir iki „Blazers“ visų laikų rekordo – 11 tritaškių per rungtynes, kuriuos yra pataikęs Damianas Lillardas. Būtent šis gynėjas su 23 taškais buvo antras pagal rezultatyvumą svečių gretose ir padėjo Portlando komandai laimėti jau penktą kartą paeiliui.

D. Lillardas žurnalistams po mačo siūlė kalbinti herojumi tapusį A. Simmonsą, o šis prisipažino: „Tai buvo mano vakaras, tiesiog negalėjau nepataikyti. Kai pataikiau pirmus tris, supratau, kad rungtynės įpatingos, nebebuvo svarbu, ar kažkas mane dengia, ar ne – metimai tiesiog skriejo į krepšį.“

„Blazers“ Indianapolyje laimėjo itin užtikrintai, o pats D. Lillardas taip pat įsirašė asmeninį pasiekimą. Gynėjas peržengė lygoje pataikytų 2000 tritaškių ribą ir yra antras greičiausiai istorijoje tai padaręs NBA krepšininkas. 30-metis gynėjas tai padarė per 670 sužaistų rungtynių, o lygos rekordininkui Stephenui Curry prireikė 597 rungtynių.

„Pacers“ po 18 taškų pelnė Malcolmas Brogdonas ir Oshae Brissetas, 16 – Caris LeVertas.

Luka Dončičius

Rytų konferencijoje „Pacers“ užima 9-ąją vietą, iki sutrumpinto reguliariojo sezono pabaigos komandai liko sužaisti 11 rungtynių. „Blazers“ Vakaruose yra 7-oje pozicijoje.

Kitame susitikime „Mavericks” (34/27) išvykoje 133:103 (36:12, 26:17, 41:35, 30:39) sutriuškino „Golden State Warriors“ (31/31).

Į nokdauną šeimininkai buvo pasiųsti dar pirmajame kėlinyje, o daugiausiai prie to prisidėjo slovėnas L. Dončičius. Puolėjas šiose rungtynėse iš viso pelnė 39 taškus (11/13 dvit., 4/10 trit. 5/5 baud.) ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Pažymėtina, kad ketvirtame kėlinyje jis net nebežaidė.

Traumuotas Kristapas Porzingis ir dar keletas svarbių „Mavericks“ žaidėjų nerungtyniavo, o pargrindiniais slovėno pagalbininkais aikštėje tapo po 13 taškų surinkę Dorianas Finney-Smithas. Nicolo Melli ir Timas Hardaway'us.

„Warriors“ S. Curry pelnė 27 (5/9 trit.), Mychalas Mulderis – 26 taškus.

„Mavericks” Vakarų konferencijoje užima 6-ąją, o „Warriors“ – 10-ąją vietas.