Apylygiai besiklosčiusiose rungtynėse iki ketvirto kėlinuko pabaigos likus penkioms minutėms „Rockets“ atstovaujantis atakuojantis gynėjas Sterlingas Brownas baudų metimais sumažino savo komandos atsilikimą iki 106:110, tačiau lemiamą žodį tarė nesustabdomai žaidęs Valančiūnas.

Per artimiausias keturias su puse žaidybinio laiko minučių lietuvis pelnė visus 8 Memfio komandos surinktus taškus, paskutiniuoju dėjimu iš viršaus įtvirtindamas „Grizzlies“ pergalę – po Jono taškų likus mažiau nei 40 sekundžių svečių persvara pakilo iki 118:110.

32 minutes aikštėje praleidęs uteniškis Hjustone surengė rezultatyviausią sezono pasirodymą. Susitikimą vidurio puolėjas užbaigė su 30 taškų (13/18 dvit., 4/6 baud.), 15 atkovotų kamuolių, vienu rezultatyviu perdavimu bei trimis klaidomis.

Pastarąjį kartą bent 30 taškų lietuviui buvo pavykę surinkti 2020-ų metų sausio 12-ą vykusiose rungtynėse su „Golden State Warriors“ klubu.

Šią rezultatyvumo žymą 28-erių metų lietuvis NBA lygoje viso pasiekė septintą kartą. 128-as rungtynes su „Grizzlies“ apranga žaidęs aukštaūgis atstovaudamas Memfiui tą padarė penkis, o per 470 su Toronto „Raptors“ sužaistų susitikimų – du kartus.

Po Visų žvaigždžių savaitgalio pertraukos 12 rungtynių sužaidęs lietuvis šioje sezono atkarpoje pirmauja visoje NBA lygoje pagal vidutiniškai per rungtynes atkovojamus kamuolius. Geriausią karjeros krepšinį demonstruojantis JV po krepšiais laimi po 15,3 dvikovos per susitikimą.

Jonas Valančiūnas rungtynėse su "Rockets"

Memfio ir Hjustono klubai tarpusavyje susitiko trečią ir paskutinį kartą šiame reguliariajame sezone. Tarpusavio seriją rezultatu 2:1 laimėjusi „Grizzlies“ ekipa žengia devintoje Vakarų konferencijos turnyro lentelės vietoje, o „Rockets“ tarp penkiolikos komandų lenkia tik absoliučius lygos autsaiderius Minesotos „Timberwolves“ (11-36).

Geriausią sezono pasirodymą surengė į Hjustoną po Victoro Oladipo mainų iš Majamio „Heat“ atvykęs Kelly Olynykas. Aukštaūgis iš Kanados nepataikė nė vieno iš penkių mestų tritaškių, tačiau finišavo surinkęs 25 taškus ir 9 atkovotus kamuolius.

„Rockets“: Kelly Olynykas 25 (10/12 dvit., 5/5 baud., 9 atk. kam.), Jae'Seanas Tate'as 24, D.J. Augustinas 13 (5 rez. perd.), Kevinas Porteris 10 taškų (0/7 trit., 5 rez .perd.).

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 30 (15 atk. kam.), De'Anthony Meltonas 23 (4/7 trit.), Dillonas Brooksas (2/8 trit.) ir Desmondas Bane'as po 17, Ja Morantas 12 taškų (5 atk. kam., 8 rez. perd.).

Artimiausiose rungtynėse „Grizzlies“ naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį susitiks su Jutos „Jazz“ klubu. Namuose žaisianti Memfio ekipa turės galimybę atsirevanšuoti varžovams už prieš rungtynes Hjustone Jutos klubo tvirtovėje patirtus du pralaimėjimus iš eilės.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)