Iki vizito Memfyje Majamio ekipa buvo laimėjusi šešerias išvykoje žaistas rungtynes paeiliui. Tai buvo antra ilgiausia tokio pobūdžio „Heat“ serija klubo istorijoje – čempioniškai pasibaigusiame 2012-13 metų sezone LeBrono Jameso, Dwyane'o Wade'o ir Chriso Bosho vedamas Floridos klubas laimėjo 13 svečiuose žaistų susitikimų iš eilės.

Šeimininkų triumfo pamatu tapo puikiai sužaista trečiojo ketvirčio pabaiga. Rezultatu 55:63 atsilikinėje Grizliai kėlinuką uždarė pelnydami septyniolika taškų be atsako, o šį spurtą vainikavo įspūdingas De'Anthony Meltono dėjimas iš viršaus per varžovų aukštaūgį Bamą Adebayo.

Trečiame ketvirtyje susikrautą pranašumą Memfio komanda išlaikė beveik iki susitikimo pabaigos – iki finalinės sirenos likus kiek daugiau nei 3 minutėms šeimininkai pirmavo rezultatu 83:76, tačiau svečiai iš Floridos sugebėjo septyniais „sausais“ taškais išlyginti rezultatą.

Dvikovos finišo tiesiojoje taikliais baudų metimais apsikeitė dvigubu dubliu pasižymėjęs Meltonas ir „Heat“ atstovaujantis slovėnas Goranas Dragičius, tačiau lemiamą žodį tarė jaunasis „Grizzlies“ įžaidėjas Ja Morantas.

Vienas prieš vieną Jimmy Butlerio gynybą įveikęs gynėjas rungtynių nugalėtojo klausimą išsprendė po prasiveržimo aukšta trajektorija pataikytu dvitaškiu, palikusiu Majamio komandai vos 1,2 sekundės atsakomajam išpuoliui.

Po Eriko Spoelstros paprašytos minutės pertraukėlės Bamas Adebayo suklydo mėgindamas pakabinti kamuolį link krepšio Butlerio, o varžovų sumanymą perskaitęs Kyle'as Andersonas užbaigė susitikimą dviem taikliais baudų metimais.

Pirmoje susitikimo pusėje su ankstyvų asmeninių pražangų problema susidūręs Jonas Valančiūnas aikštėje viso praleido 24 minutes, per kurias uteniškis spėjo pasižymėti 7 taškais (3/5 dvit., 1/2 baud.), 12 atkovotų bei vienu prarastu kamuoliu ir trimis pražangomis.

Galingą sportinę formą pastaruoju metu demonstravę „Heat“ krepšininkai net ir po pralaimėjimo išsaugojo ketvirtąją poziciją Rytų konferencijos turnyro lentelėje. Memfio ekipa Vakaruose žengia dešimta.

„Grizzlies“: Kyle'as Andersonas, Ja Morantas (0/5 trit., 6 rez. perd.) ir De'Anthony Meltonas (10 atk. kam., 6 rez. perd.) po 13, Dillonas Brooksas 10 taškų (2/10 trit.).

„Heat“: Jimmy Butleris 24 (7 atk. kam.), Bamas Adebayo 15 (12 atk. kam., 6 rez. perd.), Duncanas Robinsonas 13 (3/11 trit.), Tyleris Herro 11 taškų.

Šis savaitgalis potencialiai gali tapti vienu svarbiausių Memfio komandos sezone. Penktadienį ir šeštadienį vietos laiku „Grizzlies“ namuose priims laipteliu aukščiau turnyro lentelėje žengiančius „Golden State Warriors“ (21-20).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)