Vienas įspūdingiausių karjeros rungtynių sužaidė „Grizzlies“ aukštaūgis Jonas Valančiūnas. Pirmoje susitikimo pusėje gražių Ja Moranto, Justise'o Winslow ir Desmondo Bane'o perdavimų sulaukęs uteniškis susitikimą pradėjo pataikydamas visus 5 pirmuosius mestus dvitaškius.

Lietuvio ir Moranto dueto vedami Memfio krepšininkai antrajame ketvirtyje susikrovė net 19 taškų pranašumą, tačiau jo išlaikyti Tayloro Jenkinso auklėtiniams nepavyko. Varžovų klaidų seriją išprovokavę „Wizards“ likusią kėlinuko dalį laimėjo rezultatu 21:7 ir prieš ilgąją rungtynių pertrauką komandas skyrė tik 5 taškai.

Įsibėgėję svečiai apsukų nesumažino ir antrosios susitikimo pusės pradžioje, o po Russello Westbrooko dvitaškio Vašingtono ekipa užbaigė antrame kėlinuke pradėtą darbą ir persvėrė rezultatą savo naudai – 73:74.

„Wizards“ bandant perimti iniciatyvą į savo rankas Valančiūnas kovoje po varžovų krepšiu apsistumdė su varžovų vidurio puolėju Moritzu Wagneriu. Apsižodžiavę aukštaūgiai buvo nubausti abipuse technine pražanga, kuri įžiebė retai matomą uteniškio pyktį.

Jau artimiausios atakos metu jaunasis Morantas atliko gražų perdavimą virš krepšio, į kurį kamuolį su milžiniška jėga per vokiečio galvą sugrūdo Valančiūnas, tuo pačiu uždirbęs ketvirtąją Wagnerio asmeninę pražangą. Po šio epizodo lietuvis išliejo visas susikaupusias emocijas ir sulaukė emocingų komandos draugų sveikinimų.

Situaciją maksimaliai išnaudojęs JV pataikė ir po epizodo jam tekusį baudos metimą, o jau kitos atakos metu lietuvis pridėjo dar vieną dvitaškį su varžovų pražanga. Viso net 10 taškų trečiame kėlinuke pelnęs aukštaūgis padėjo komandai užgesinti varžovų spurtą ir susigrąžinti rungtynių kontrolę į savo rankas.

Paskutiniuosisu savo taškus Jonas pelnė likus 30 sekundžių iki rungtynių pabaigos – lietuvis realizavo dar vieną dvitaškį su šeštąja Wagnerio pražanga, taip anksčiau laiko užbaigdamas vokiečio pasirodymą Memfyje.

Per 32 aikštėje praleistas minutes Valančiūnas surinko jau 21-ą šio sezono dvigubą dublį: 29 taškai (12/19 dvit., 0/2 trit., 5/7 baud.), 20 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyvūs perdavimai, 4 blokai, 2 klaidos ir 3 asmeninės pražangos.

28-erių metų lietuviui tai buvo rezultatyviausios ir didžiausiu blokų skaičiumi pažymėtos šio sezono rungtynės, o 20 atkovotų kamuolių tapo pakartotu geriausiu sezono rezultatu. Bent 20 taškų ir 20 atkovotų kamuolių Valančiūnas surinko tik ketvirtą kartą savo NBA karjeroje.

Rezultatyviausiu rungtynių krepšininku tapusiam uteniškiui geriausiai talkino 21 tašką ir 10 rezultatyvių perdavimų surinkęs Morantas bei karjeros rezultatyvumo rekordą su 20 taškų užfiksavęs lygos naujokas Bane'as.

Jono vedami Grizliai kovą dėl atkovotų kamuolių laimėjo net 60:39. Pergalė kilstelėjo Memfio klubą į devintą Vakarų konferencijos turnyro lentelės vietą. Per pastarąsias dvylika rungtynių „Wizards“ iškovojo net 8 pergales, tačiau dusyk nusileido Memfio ekipai.

Jonas Valančiūnas prieš "Wizards". Statistika

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 29 (20 atk .kam., 4 blk.), Ja Morantas 21 (6 atk. kam., 10 rez. perd.), Desmondas Bane'as 20 (5/8 trit.), Kyle'as Andersonas 13, De'Anthony Meltonas 11, Dillonas Brooksas 10 taškų.

„Wizards“: Bradley Bealas 21 (5/14 dvit., 1/8 trit., 8/8 baud.), Russellas Westbrookas 20 (10/16 dvit., 5 atk. kam., 10 rez. perd.), Davis Bertanis (3/7 trit.) ir Deni Avdija po 13, Rui Hachimura 11 taškų.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Valančiūno laukia akistata su vienu geriausių NBA vidurio puolėjų Nikola Jokičiumi. „Grizzlies“ namuose Denverio „Nuggets“ ekipą priims 3 val. ryto Lietuvos laiku.

Kitose nakties rungtynėse vykusį Teksaso valstijos klubų mūšį laimėjo Dalaso „Mavericks“ (19-16) ekipa, namuose 115:104 (27:32, 25:27, 35:27, 28:18) palaužusi San Antonijaus „Spurs“ (18-15) krepšininkus.

Liūto dalį taškų nugalėtojams surinko europiečių duetas – slovėnas Luka Dončičius pasižymėjo trigubu dubliu, o latvis Kristapas Porzingis tapo rezultatyviausiu „Mavericks“ krepšininku bei pasižymėjo keliais rungtynių baigtį nulemti padėjusiais tritaškiais.

„Mavericks“: Kristapas Porzingis 28 (9/12 dvit., 2/5 trit., 14 atk. kam.), Luka Dončičius 22 (7/10 dvit., 2/10 trit., 12 atk. kam., 12 rez. perd., 6 kl.), Joshas Richardsonas 12, Maxi Kleberas 11, Willie Cauley-Steinas 10 taškų.

„Spurs“: DeMaras DeRozanas 30 (11/18 dvit., 1/1 trit., 5/8 baud., 11 rez. perd., 4 per. kam.), Patty Millsas 14, Rudy Gay 13, Keldonas Johnsonas 12, Dejonte Murray 11 taškų.