Permainingoje ir atkaklioje dvikovoje šeimininkai svečius iš Indianapolio pranoko rezultatu 118:112 (32:31, 29:29, 31:24, 26:28).

Susitikimo pradžia Saboniui nieko gero nežadėjo. Pirmasis Domo bandymas puolime sužaisti nugara į krepšį prieš Danielį Theisą bandėsi itin nesėkmingai – pirmojo ketvirčio pradžioje galva vokiečiui į veidą įsirėžęs lietuvis po peržiūros buvo nubaustas nesportine pražanga.

Šis epizodas nesutrukdė „Pacers“ Bostone startuoti itin solidžiai. Nuo 2018-ų metų vasario varžovų „TD Garden“ arenoje be pergalių žengę Indianapolio krepšininkai sužaidus beveik penkias minutes buvo pataikę visus penkis pirmuosius mestus tritaškius ir pirmavo 4:18.

Po vangaus starto šeimininkų puolimą prikėlė 10 taškų per kelias minutes surinkęs Kemba Walkeris, o naujoko Paytono Pritchardo tritaškis vainikavo atsakomąją „Celtics“ atkarpą: 15:2 spurtavę Brado Stevenso auklėtiniai per tris minutes priartėjo iki 19:20.

Neužilgo Bostono ekipa persvėrė rezultatą savo naudai, tačiau iki ilgosios pertraukos tai vienai, tai kitai komandai priklausiusi persvara nė sykio neviršijo 6 tašku ribos. Apylygę kovą trečiame ketvirtyje pirmieji nutraukė Walkerio ir Theiso vedami „Celtics“ – po penkių iš eilės vokiečio pelnytų taškų šeiminnikai atitrūko 77:67.

„Pacers“ pirmąsyk varžovams leidus susikrauti dviženklį skirtumą iniciatyvos ėmėsi iki ilgosios pertraukos komandos draugams progas kūręs Sabonis. Per pirmus du kėlinukus 6 taškus ir 6 rezultatyvius perdavimus surinkęs aukštaūgis trečiajame pasižymėjo 11 taškų bei sėkmingai asistavo dar trims komandos draugų tolimiems metimams.

Lemiame kėlinuke „Celtics“ sugebėjo kuriam laikui pristabdyti lietuvį. Pirmuosius savo taškus Domas baudų metimais pelnė jau artėjant rungtynių pabaigai, tačiau likus pusantros minutės iki finalinės sirenos jo pataikytas sudėtingas dvitaškis per Tristaną Thompsoną priartino Indianos ekipą iki 112:109.

Jau kitoje „Pacers“ atakoje Sabonis sukūrė puikią progą iš aikštės kampo laisvo tritaškio nepataikiusiam Justinui Holiday, o Bostono komandos pranašumą likus kiek daugiau nei pusei minutės padvigubino dar vieną tritaškį pataikęs Theisas.

Visgi į puikiai pasirodžiusio vokiečio tolimą šūvį Domantas atsakė fortūnos šypsnio palytėtu metimu – po aukštaūgio mesto tritaškio kamuolys atšoko nuo lanko, dusyk nusileido ant lentos viršaus ir galiausiai skrodė „Celtics“ ginamojo krepšio tinklelį.

Kurioziško tritaškio „Pacers“ pergalei nepakako – šeimininkų triumfą baudų metimais įtvirtino rezultatyviausias šio sezono rungtynes sužaidęs Walkeris. Sveikatos problemų kamuojamas buvęs Šarlotės „Hornets“ lyderis 30 pelnytų taškų ribą pasiekė pirmą kartą nuo 2020-ų metų sausio 26-os.

Prieš rungtynes apie Kevino Duranto traumos atvertą patekimą į Visų Žvaigždžių rungtynes sužinojęs Sabonis per 37 aikštėje praleistas minutes pasižymėjo 24 taškais (6/9 dvit., 1/3 trit., 9/10 baud.), 6 atkovotais kamuoliais, 9 rezultatyviais perdavimais bei 2 klaidomis.

Duranto trauma netiesiogiai pasinaudojęs ir vietą Visų žvaigždžių rungtynių starto penkete gavęs jaunasis „Celtics“ lyderis Jaysonas Tatumas šią žinią palydėjo surengdamas vieną silpniausių šio sezono pasirodymų. 22-ejų metų puolėjas realizavo vos 4 iš 18 metimų iš žaidimo ir susitikimą užbaigė surinkęs 9 taškus.

„Celtics“: Kemba Walkeris 32 (6/9 dvit., 4/10 trit., 8/8 baud., 6 rez. perd.), Danielis Theisas 17 (2/3 trit., 3 blk.), Jaylenas Brownas 15 (7 atk.kam., 5 rez.perd.), Robertas Williamsas (11 atk. kam., 4 rez. perd., 3 blk.) ir Jeffas Teague'as po 14 taškų.

„Pacers“: Domantas Sabonis 24 (9 rez. perd.), Justinas Holiday 19 (5/9 trit.), Mylesas Turneris 17 (10 atk. kam., 3 blk.), Aaronas Holiday 15, Malcolmas Brogdonas 12 taškų (3/10 dvit., 2/7 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.).

Antrą nesėkmę paeiliui patyrę „Pacers“ artimiausias rungtynes jau šiąnakt žais su Niujorko „Knicks“ ekipa. Legendinėje „Madison Square Garden“ arenoje vyksianti akistata startuos 3 val. ryto Lietuvos laiku.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (83)