Užtikrintai dvikovą pradėję šeimininkai netruko atsiplėšti dviženkliu skirtumu, kurį Ricko Carlisle'o auklėtiniai išsaugojo iki pat susitikimo pabaigos. Pirmame ketvirtyje „Mavericks“ paralyžiavo varžovų starto penketo žaidimą puolime – akistatą aikštę pradėjęs Memfio klubo kvintetas per pirmąsias 12 minučių realizavo vos 1 iš 12 metimų iš žaidimo.

Antrajį kėlinuką užtikrintai pradėjo pirmus penkis metimus prametęs Jonas Valančiūnas. Uteniškis per pusantros minutės pataikė tris dvitaškius paeiliui, tačiau ir po šios svečiams sėkmingos atkarpos teksasiečiai savo pusėje turėjo 14 taškų pranašumą.

Būdų pralaužti „Mavericks“ gynybą Tenesio valstijos nerado ir po ilgosios pertraukos. Trečiasis rungtynių kėlinukas baigėsi netaikliu Valančiūno tritaškiu su sirena, o iki lemiamo ketvirčio vos 62 taškus sukrapštę „Grizzlies“ užfiksavo naują blogiausią tokio pobūdžio rezultatą šiame sezone.

Arčiausiai intrigos atkūrimo „Grizzlies“ buvo atsidūrę likus dviem su puse minutės iki ketvirto kėlinuko pabaigos. Starto penketo žaidėjų vedami svečiai priartėjo iki 84:97, tačiau Dalaso sirgalių nervus ir Memfio žaidėjų ambicijas nuramino po Luka Dončičiaus rezultatyvaus perdavimo taiklų tritaškį smeigęs Timas Hardaway.

30 minučių aikštėje praleidęs Valančiūnas pagal šį rodiklį komandoje nusileido tik jaunajai ekipos žvaigždei įžaidėjui Ja Morantui. Dvikovą Dalase aukštaūgis užbaigė surinkęs šešioliktą dvigubą dublį per 22 šiame sezone sužaistas rungtynes – 11 taškų (5/16 dvit., 0/2 trit., 1/2 baud.), 15 atkovotų kamuolių, bloką ir keturias klaidas.

Koronavirusą įveikusiam JV tai buvo dešimtasis sužaistas susitikimas nuo sugrįžimo į aikštę po laimėto mūšio prieš pasaulį kaustančią ligą. Per šį laikotarpį lietuvio statistiniai vidurkiai siekia 17,9 taško ir 12,2 atkovoto kamuolio per rungtynes.

Iki ketvirto kėlinuko itin drausmingai kamuolį saugoję „Mavericks“ neutralizavo pagrindinius jaunos ir atletiškos varžovų komandos ginklus. Greitame puolime „Grizzlies“ pelnė vos 2 prieš šeimininkų 24 taškus, o komandos snaiperiai realizavo vos 6 iš 31 mesto tritaškio.

Nerimą Memfio komandos sirgaliams turėtų kelti pastaruoju metu demonstruojamas tragiškas Moranto taiklumas atakuojant iš toli. Įskaitant ir šią dvikovą, per pastarąsias šešerias rungtynes „Grizzlies“ įžaidėjo pataikymas stulbina blogąja šio žodžio prasme – 1 iš 20 tritaškių.

Per pastarąsias dvejas rungtynes viso net 90 taškų pelnęs Dončičius šį sykį pasižymėjo sąlyginai kukliu pasirodymu. Paskutiniąją vasario dieną 22-ąjį gimtadienį švęsiantis slovėnas per 33 minutes spėjo surinkti 21 tašką (5/8 dvit., 3/10 trit., 2/9 baud.), 7 atkovotus bei 2 perimtus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus, bloką ir 4 klaidas.

Dalaso klubas šioje dvikovoje vertėsi be latvio Kristapo Porzingio, o svečiams nepadėjo šiame sezone dar nerungtyniavęs Jarenas Jacksonas ir dėl dešinės šlaunies skausmų trečiąsias rungtynes paeiliui praleidęs kanadietis Dillonas Brooksas.

Teksaso ir Tenesio valstijų klubai Dalaso „American Airlines Center“ arenoje tarpusavyje susitiko 50-ą kartą. Šeimininkams tai buvo 37-oji namuose prieš „Grizzlies“ iškovota pergalė, o Memfio ekipa Dalasą iškelta galva paliko 13 kartų.

„Mavericks“: Timas Hardaway 29 (7/11 trit.), Luka Dončičius 21 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Jalenas Brunsonas 19, Joshas Richardsonas 17 taškų.

„Grizzlies“: Ja Morantas 22 (10/17 dvit., 0/4 trit., 9 rez. perd.), Desmondas Bane'as 12, Brandonas Clarke'as ir Jonas Valančiūnas (15 atk. kam.) po 11, Tyusas Jonesas 10 taškų.

Po nesėkmės „Mavericks“ klubą į devintą Vakarų konferencijos turnyro lentelės vietą praleidę ir laipteliu žemiau smuktelėję Memfio krepšininkai artimiausiose rungtynėse susitiks su Los Andželo „Clippers“. Grizlių arenoje vyksianti akistata vyks naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, 3 val. Lietuvos laiku.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (23)