Per pirmas penkerias naujojo NBA sezono rungtynes penkis dvigubus dublius ir vieną trigubą dublį užfiksavęs lietuvis ypač pagerino savo tritaškių pataikymą.

Pernai iš toli atakavęs vos 25 procentų taiklumu, šiemet Domo taikiklis kol kas veikia puikiai: tikslą pasiekia net 54 procentai Indianos „Pacers“ lyderio metimų iš trijų taškų zonos (7/13).

Po paskutinės pergalės 119:99 prieš Klivlando „Cavaliers“ paklaustas, kaip pat vertina patobulėjusį savo taiklumą, D. Sabonis neslėpė džiaugsmo.

„Esu labai patenkintas. Tai detalė, ties kuria dirbu visą savo karjerą. Treneris Nate'as Bjorkgrenas nori, kad aš iš toli atakuočiau dažniau, taigi pagerėjęs pataikymas yra labai pozityvus dalykas, dar labiau motyvuojantis mane ir suteikiantis papildomo pasitikėjimo. Turiu tikėti savimi, nes sezonas ilgas“, – tiesioginiame „Fox Sports“ televizijos eteryje sakė aukštaūgis.

Geriausias praėjusios savaitės NBA Rytų konferencijos žaidėjas pridūrė, kad yra sujaudintas galimybės žaisti krepšinį, nepaisant pasaulį kaustančios pandemijos.

Šį sezoną tikru NBA monstru tapęs D. Sabonis vidutiniškai renka po 22,4 taško, 11 atkovotų kamuolių ir 7,2 rezultatyvaus perdavimo, o jo vedami „Ristūnai“ (4/1) kartu su Filadelfijos „76-ers“ ir Orlando „Magic“ klubais pirmauja Rytuose.

Tritaškius šį sezoną gerai pataiko ir kitas Lietuvos atstovas Jonas Valančiūnas, ginantis Memfio „Grizzlies“ garbę. JV, kurio vidurkiai – 15,5 taško, 12,5 atkovoto kamuolio ir 2,3 rezultatyvaus perdavimo, šiemet sumeta 50 procentų savo bandymų iš toli (3/6).

Tai – geras ženklas Lietuvos rinktinės vyriausiajam treneriui Dariui Maskoliūnui, kuriam vasarą gali tekti sutalpinti abu mūsų šalies NBA bokštus į vieną penketą.

Savo ruožtu būsimos lietuvių varžovės olimpinėje atrankoje – Slovėnijos nacionalinės komandos – žvaigždė Luka Dončičius naująjį NBA čempionatą pradėjo klaikiu pataikymu: jis kol kas įskraidino tik 2 tritaškius iš 21-o (viso labo 9,5 proc.).