Kadangi artėjo atkrintamųjų varžybų metas, A. Sabonis, su SI žurnalistu kalbėjęsis savo namuose Portlande, pajuokavo, kad tikisi, jog vaikas bus pakankamai suprantingas ir gims per laisvą nuo rungtynių dieną. Taip ir atsitiko: dienos šviesą Domantas išvydo praėjus 11 dienų nuo publikacijos pasirodymo – kaip tik per „Trail Blazers“ ir Jutos „Jazz“ serijos pertrauką tarp ketvirto ir penkto mačo.

Bet tai – ne vienintelis Sabo noras, kurį jaunėlis išpildė. „Kažkada sakiau, kad jeigu iš trijų sūnų bent vienas žaistų, tėvas būtų iki ausų patenkintas. O dabar reikia už jį prizus atsiimti – iki ko prisigyvenome“, – taip LKF prezidentui tenka šmaikštauti jau trečius metus iš eilės, nes Domas ne tik žaidžia, bet ir vis išrenkamas geriausiu Lietuvos krepšininku.

Nuo obels toli nenuriedėjusiam ir tobulai prinokusiam D. Saboniui apdovanojimai skrieja nebe tik iš tėvynės: šiomis dienomis jis buvo pripažintas ir geriausiu NBA savaitės žaidėju – vos trečiuoju tokiu iš Lietuvos per 31-erius metus.

Nieko jau nebestebina nei Domanto trigubo dubliai, nei pergalingi metimai, nei patekimas ar pretendavimas į NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynes, o netolimoje ateityje – gal jau ir šį sezoną – nebepriblokštų ir tai, jei D. Sabonis net gautų MVP balsų. Mažai žinomas faktas, kad Arvydas savo laiku taip jau buvo pagerbtas: 1999-aisiais jis MVP balsavime surinko tris taškus ir pasidalino 13-ą vietą su pačiu dukart NBA čempionu Hakeemu Olajuwonu.

Ir jei prieš kokius 10 metų buvo populiaru spėlioti, kas gi galėtų tapti antruoju Lietuvos Saboniu, bei prognozuoti, kad į šį titulą turėtų pasikėsinti Jonas Valančiūnas, atsakymas, panašu, buvo daug arčiau, visų mūsų panosėje.

Nors JV, kuris naujokų biržoje buvo pašauktas aukščiausiai iš visų lietuvių – net penktu numeriu (aukščiau net už tokias būsimas lygos žvaigždes kaip Kawhi Leonardas, Jimmy Butleris, Klay'us Thompsonas, Kemba Walkeris), taip pat labai solidžiai atrodo NBA arenose ir stabiliai štampuoja dvigubus dublius, jį nori nenori užgožia tai, ką pastaruoju metu Indianapolyje išdarinėja Dominatorius.

Nepaisant to, Jonas yra tikrai geresnis, nei skelbia prieš sezoną ESPN sudarytas NBA žaidėjų reitingas, kuriame 28-erių uteniškiui vietos geriausiųjų šimtuke kažkodėl neatsirado.

„Tai – absoliutus absurdas. Tiesiog nesuvokiama, kaip taip galima buvo padaryti. Šiai dienai Jonas yra produktyvus ir geresnis nei vidutinis vidurio puolėjas NBA lygoje. Galbūt tai – ne tos lubos, apie kurias mes svajojome jam išvykstant į NBA, kadangi nemaža dalis mūsų galvojo, kad antras Arvydas Sabonis bus iš Utenos, bet Jonas yra Jonas.

Ir nors jo karjera kol kas klostosi ne su tokiomis garsiomis fanfaromis ir įspūdingais pasiekimais, ji vis tiek yra labai sėkminga. Memfyje jis labai svarbus, mylimas, gerbiamas ir vertinamas žaidėjas. O visa tai – iškalbinga iliustracija to, kokio talento bei pajėgumo krepšininkas jis yra“, – „Delfi“ laidoje „Krepšinio zona“ sakė NBA ekspertas Rokas Grajauskas.

Su dar daugiau patoso jis atsiliepė apie prieš ketverius metus Oklahomoje gana kukliai debiutavusį, o dabar praktiškai kas vakarą trankiai triukšmaujantį D. Sabonį, kuris pirmose sezono rungtynėse surinko 32 taškus ir pagerino karjeros rekordą, antrose įformino penktą savo trigubą dublį, o trečiose dvitaškiu su pražangą išplėšė pergalę prieš Bostono „Celtics“.

„Šio sezono MVP lenktynės yra labai atviros, todėl jeigu „Pacers“ sugebėtų stebuklingai užimti pirmą vietą Rytų konferencijoje, kodėl gi Domantas neturėtų šansų taip pat dalyvauti tuose rinkimuose?“, – retoriškai klausė jis.

Šį sezoną vidutiniškai beveik po 22 taškus, 11 atkovotų kamuolių ir 7,5 rezultatyvaus perdavimo renkantis Domas ant savo kupros neša „Ristūnus“ į pergales – indianapoliečiai laimėjo tris susitikimus iš pirmų keturių.

„Nepaisant to, kad šiemet Indianos komanda su naujuoju treneriu Nate'u Bjorkgrenu rečiau taiko derinį du prieš du, D. Sabonio svarba yra gal net dar didesnė nei anksčiau.

Atrodo, kad tiek fiziškai, tiek techniškai, tiek krepšinio intelekto atžvilgiu jis artėja prie savo karjeros piko. O kadangi jo NBA karjerą stebiu nuo pat pirmos dienos ir esu matęs daugiau nei 90 procentų visų jo rungtynių, labai džiaugiuosi, kad jis rado labai tinkamą terpę atsiskleisti, todėl tas jo pikas yra toks aukštas“, – teigė R. Grajauskas.

Paklaustas, kas lėmė, kad 2016-ųjų NBA naujokų biržoje 11-uoju šaukimu pasirinktas D. Sabonis (žemiau už dabar Eurolygoje nė 5 naudingumo balų nerenkantį kroatą Draganą Benderį, austrą Jakobą Poeltlą ir australą Thoną Makerį) per kelis sezonus atliko tokį milžinišką kokybinį šuolį, Rokas tikino, kad čia susidėjo ypatingi genai ir nepaprastas darbštumas.

„Jeigu Domantas turėtų tik kažką vieną iš šitos kombinacijos, jam pasiekti tokių aukštumų nebūtų pavykę. Talentas, sunkus darbas ir prisitaikymas prie naujo vaidmens, nes iš pradžių NBA jis buvo naudojamas kaip krašto puolėjas. Dabar jis taip pat nors nominaliai ir yra startinis „Pacers“ sunkusis kraštas, visgi daugiau minučių aikštėje praleidžia kaip vidurio puolėjas, kadangi baudos aikštelė yra D. Sabonio medžioklės zona.

Tuo pačiu ir Domanto fizinė forma yra labai gera. Jis visada buvo fiziškai stiprus žaidėjas, bet dabar atrodo dar labiau pažengęs šioje srityje – turbūt praleido daug laiko dirbdamas su svarmenimis ir augindamas savo raumenis. Labai smagu matyti jį dominuojantį po krepšiu, nes varžovai jo tiesiog negali fiziškai sustabdyti.

Dabar jam dažnai įmetamas kamuolys į baudos aikštelę ir jis paliekamas žaisti vienas prieš vieną. Tai yra superefektyvus puolimo variklis ir pagrindas, nes nesudvigubinus gynybos, Domanto sustabdyti beveik neįmanoma, o net ir padvigubinus, jis labai pavojingas savo aikštės matymu ir žaidimo skaitymu bei puikiai skirsto kamuolius komandos draugams“, – pastebėjo Rokas.

Visa laida „Krepšinio zona“ – vaizdo įraše.