Šeštose Superfinalo rungtynėse Orlando burbule tiesiog dominavę „Lakers“ krepšininkai 106:93 (28:20, 36:16, 23:22, 19:35) pranoko Majamio „Heat“ klubą, laimėjo seriją 4:2 ir triumfavo jau 17-ąjį kartą NBA istorijoje.

Virš savo galvų iškeltą trofėjų jie dedikavo šių metų pradžioje tragiškai žuvusiems Kobei Bryantui ir jo dukrai Giannai.

Varžovams neleidę pirmauti nė sekundės kaliforniečiai su jais vargo tik pusę pirmojo kėlinio – 13:13. Vėliau LeBrono Jameso, Anthony Daviso ir Rajono Rondo irkluotas „Lakers“ laivas nuskuodė toli į priekį ir dar prieš didžiąją pertrauką atitrūko milžinišku 30 taškų atstumu – 64:34.

Nors „Heat“ į kovą metė ir susižeidusį slovėną Goraną Dragičių, skirtumas tarp komandų nemažėjo – 82:46. Po truputį tirpti jis pradėjo tik paskutiniame kėlinyje, kai intriga jau nebekvepėjo. Galutinis rezultatas net neatspindi to, kiek „Lakers“ iš tikrųjų buvo pranašesni.

Galingu trigubu dubliu sezoną uždarė L. Jamesas, kuris finišavo su 28 taškais (12/15 dvitaškiai, 1/5 tritaškis, 1/4 bauda), 14 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Po 19 taškų pridėjo nuostabiai gynyboje darbavęsis A. Davisas (15 atk. kam.) ir puolime netikėtai sužibėjęs R. Rondo (5/7 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai), 17 taškų – Kentaviousas Caldwellas-Pope'as.

Floridiečiams 25 taškus surinko Bamas Adebayo (10 atk. kam., 5 rez. perd.), po 12 – Jimmy Butleris ir Jae Crowderis, 10 Duncanas Robinsonas.

Naudingiausiu NBA Supefinalo žaidėju (MVP) paskelbtas vidutiniškai beveik po 30 taškų vertęs 35-erių metų L. Jamesas, kuris tuo pačiu tapo ir daugiausiai atkrintamųjų rungtynių (260) sužaidusiu visų laikų krepšininku.

Per 17 lygoje praleistų sezonų LeBronas serijoje dėl titulo kovėsi jau 10-ąjį kartą. Tiesa, tiek jo pergalių NBA Superfinaluose (22 iš 55), tiek ir triumfų juose (4 iš 10) statistika tesiekia 40 procentų. Palyginti, Čikagos „Bulls“ legendos Michaelo Jordano rodikliai čia gerokai įspūdingesni – atitinkamai 24 iš 35 (69 proc.) ir 6 iš 6 (100 proc.).

Karalius NBA čempiono titulą iškovojo jau su trečia skirtinga komanda: prieš tai jis dukart nugalėjo su „Heat“ klubu (2012 ir 2013 m.) ir sykį su Klivlando „Cavaliers“ (2016 m.).

Įdomu, kad šis NBA sezonas dėl koronaviruso pandemijos išsitęsė iki praktiškai metų – startavęs 2019-ųjų spalio 22 dieną jis finišavo 2020-ųjų spalio 11 d.

Lygos komisaro Adamo Silverio teigimu, naujasis čempionatas startuos ne anksčiau nei kitų metų sausio mėnesį.

Beje, šių metų NBA Superfinalo žiūrimumas pramušė dugną: trečiasis serijos mačas prie TV ekranų JAV pritraukė net 13 kartų mažesnę auditoriją nei šeštasis 1998-ųjų mūšis tarp Jutos „Jazz“ ir „Bulls“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (48)