„Nuggets“ penktosiose Vakarų konferencijos finalo rungtynėse 107:117 (30:33, 21:28, 33:26, 23:30) nusileido konferencijos čempionais tapusiems Los Andželo „Lakers“.

„Lakers“ laimėjo seriją iki keturių pergalių 4-1 bei po 10 metų pertraukos žengė į NBA finalą. 2010 metais komanda finale pranoko Bostono „Celtics“ ir paskutinį kartą tapo čempione.

„Esame laimingi laimėję šią seriją, bet darbas nebaigtas. Liko dar keturios pergalės“, – po mačo kartojo Los Andželo klubo žaidėjai ir vyriausiasis treneris Frankas Vogelis.

Lemiamose Vakarų konferencijos finalo rungtynėse „Lakers“ į priekį vedė LeBronas Jamesas. 35-erių puolėjas per 40 minučių pelnė 38 taškus, atkovojo 16 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

„Lakers“ superžvaigždė per pastarąjį dešimtmetį NBA finale nežaidė tik pernai, kai buvo traumuotas. Anksčiau jis po keturis kartus į finalą po nuvedęs Majamio „Heat“ ir Klivlando „Cavaliers“ klubus.

Tai bus jau dešimtasis L. Jameso finalas. Iki šiol jam yra pavykę laimėti tris čempiono titulus.

Kalifornijos klubas nuo varžovų atsiplėšė antrajame kėlinyje, ir nors „Nuggets“ likus žaisti 4 minutes prisivijo 99:103, LeBronas vienas pelnė 9 taškus paeiliui, atstatė dviženklę persvarą 115:103 bei užtikrino pergalę.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 38 (16 atk. kam., 10 rez. perd.), Anthony Davisas 27, Alexas Caruso ir Danny Greenas po 11, Dwightas Howardas 9 (9 atk. kam.).

„Nuggets“: Nikola Jokičius ir Jerami Grantas (9 atk. kam.) po 20, Jamalas Murray 19 (8 rez. perd.), Paulas Millsapas 13, Monte Morrisas ir Michaelas Porteris po 10.