Mike'o Budenholzerio auklėtiniai po pratęsimo 118:115 (22:31, 28:17, 35:40, 22:19, 11:8) palaužė Majamio „Heat“ krepšininkus, nors nuo antro kėlinio pradžios vertėsi be savo lyderio Giannio Antetokounmpo.

Universalusis graikas verždamasis po krepšiu vėl užsigavo dešinę čiurną, kurią buvo susižeidęs praėjusiame mače. Geriausiai besiginantis šio sezono žaidėjas likusią rungtynių dalį sekė iš rūbinės.

Iki tol G. Antetokounmpo spėjo sužaisti 11 min., per kurias pelnė 19 taškų ir atkovojo 4 kamuolius.

Tačiau negalima pasakyti, kad likusiems be ryškiausios žvaigždės „Bucks“ krepšininkams sekėsi prasčiau – atvirkščiai.

Iniciatyvos ėmėsi Khrisas Middletonas, surinkęs 36 taškus ir pataikęs lemiamą tritaškį likus žaisti 6 sek. iki pratęsimo pabaigos. 29-erių puolėjas ant parketo praleido net 48 min. ir nusipelnė asmeninės M. Budenholzerio padėkos.

„Heat“ ketvirtame kėlinyje pirmavo 8 taškų skirtumu, tačiau leido „Bucks“ spurtuoti 12:0.

„Realybė tokia, kad jie nusipelnė šios pergalės, nes buvo energingesni, stabilesni“, – komentavo Majamio ekipos vairininkas Erikas Spoelstra.

Jo auklėtiniams tai buvo pirmoji nesėkmė šio sezono atkrintamosiose varžybose po septynių pergalių iš eilės.

Tačiau „Heat“ stovykla vis dar gali jaustis drąsiai – iki šiol nė viena NBA komanda nesugebėjo išsigelbėti atsilikdama 0-3. „Bucks“ kol kas padėjo tik pirmą žingsnį, o penktosios serijos rungtynės laukia naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvos laiku.

„Bucks“: Khrisas Middletonas 36 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), Giannis Antetokounmpo 19, Ericas Bledsoe (6/7 dvit., 0/6 trit., 10 atk. kam.) ir Brookas Lopezas – po 14, George‘as Hillas 12.

„Heat“: Bamas Adebayo 26 (12 atk. kam., 8 rez. perd.), Duncanas Robinsonas 20 (6/12 trit.), Jae Crowderis 18 (6/12 trit.), Jimmy Butleris ir Goranas Dragičius (1/9 trit., 8 rez. perd.) – po 17, Tyleris Herro 11.

Tuo metu Vakarų konferencijos pusfinalyje tarp Los Andželo „Lakers“ ir Hjustono „Rockets“ – vėl lygybė – 1-1.

Netikėtą antausį pirmame serijos mače gavę favoritai iš Angelų miesto pasiekė revanšą rezultatu 117:109 (36:20, 31:31, 23:41, 27:17).

Dar prieš pertrauką „Lakers“ įgavo 21 taško pranašumą, vis dėlto be kovos „Rockets“ pergalės neatidavė.

Trečiame kėlinyje situacija trumpam buvo apvirtusi aukštyn kojomis, tačiau lemiamame ketvirtyje spindėjo „Lakers“ žvaigždžių duetas.

Anthony Davisas prieš Jamesą Hardeną

Anthony Davisas pelnė 34 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, o LeBronas Jamesas surinko 28 taškus, 11 atkovotų kamuolių bei 9 rezultatyvius perdavimus.

Iš pagrindinių Hjustono „raketų“ prasčiausiai atakuoti sekėsi Russellui Westbrookui, kuris pataikė vos 4 iš 15 metimų iš žaidimo ir tenkinosi 10 taškų. Tiesa, gynėjas atkovojo 13 atšokusių kamuolių.

Jamesas Hardenas pelnė 27, Ericas Gordonas – 24 taškus.

Serija tęsis naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvos laiku.

„Lakers“: Anthony Davisas 34, LeBronas Jamesas 28, Markieffas Morrisas 16 (4/5 trit.), Kyle'as Kuzma 13, Rajonas Rondo 10 (9 rez. perd.), Danny Greenas 9.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 27, Ericas Gordonas 24 (6/12 trit.), P.J. Tuckeris 18 (11 atk. kam.), Robertas Covingtonas 17, Danuelis House'as 13, Russellas Westbrookas 10 (4/15 iš žaidimo, 13 atk. kam.).