Naujienų agentūra TASS praneša, kad savo paramą NBA krepšininkams išreiškė ir Eurolyga.

„Eurolyga kovoja prieš bet kokias rasizmo ar diskriminacijos apraiškas ir kiekvieną kartą, kai yra susiduriama su tokiomis situacijomis, kurios, laimei, nutinka ne taip jau dažnai, mes pasmerkiame jas ir siūlome visišką savo pagalbą. Kalbant apie NBA, šiuo metu neturime jokių konkrečių komentarų, bet palaikome visus įmanomus veiksmus, kurių NBA lyga ir žaidėjų asociacija tokiu sudėtingu metu tik gali imtis“, – TASS cituoja Eurolygos atstovus.

Socialiniuose tinkluose savo jausmais bei mintimis garsiai dalinasi ir patys Eurolygos krepšininkai.

Maskvos CSKA lyderis Mike'as Jamesas reikalauja teisingumo ir pareigūno, paleidusio septynis šūvius į Jacobo Blake'o nugarą, atsakomybės, Tel Avivo „Maccabi“ aukštaūgis Othello Hunteris retoriškai klausia, kada gi pagaliau visa tai baigsis, o solidžios NBA patirties turintis Maskvos srities „Chimki“ centras Gregas Monroe atidavė didžiulę pagarbą Milvokio „Bucks“ klubui už ryžtą pirmiesiems žengti drąsų žingsnį.

Nors problemos aktualumui pritarė kone visi pasisakę Eurolygos atstovai, atsirado ir tokių, kurie suabejojo, kad boikotas – geriausia išeitis.

Vienas tokių sudvejojusių – keletą sezonų Atlantos „Hawks“ garbę gynęs ir savo kailiu lygos virtuvę puikiai pažįstantis Milano „Armani Olimpia“ gynėjas Malcolmas Delaney.

„NBA realybė yra tokia, kad lygos žvaigždės gali sau leisti nustoti žaisti ir palikti arenas, bet 90 procentų žaidėjų turi nedideles sutartis ir gyvena nuo algos iki algos, todėl jiems labiau rūpi jų šeimos gerovė, nei tai, kas vyksta plačiajame pasaulyje. Nei tai, nei tai nėra blogai, bet jiems reikia pasirinkti, kuo labiau tikėti ir už ką stovėti“, – pastebėjo jis.

Kitame įraše M. Delaney netgi pareiškė, kad rasizmo bėda Afrikoje, ko gero, būtų išspręsta greičiau nei JAV.

Neabejingas tam, kas dedasi, ir Kauno „Žalgirio“ legionierius Nigelis Hayesas, kuris, beje, kaip tik yra baigęs Viskonsino universitetą. Puolėjas prieš kurį laiką socialiniame tinkle brūkštelėjo, kad yra juodaodis ir tuo didžiuojasi.

Primename, kad JAV toliau purtant protestams dėl brutalaus policijos pareigūnų elgesio prieš juodaodžius sustojo Orlando burbule tęsiamas NBA sezonas.

Po to, kai socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip į iškvietimą dėl buitinio ginčo Viskonsino valstijoje atvykę pareigūnai septynis kartus šauna į jiems nepaklususio J. Blake'o, kuris mėgino lipti į automobilį, nugarą, NBA atkrintamųjų rungtynes pirmiausia nusprendė boikotuoti „Bucks“, kaip tik ir atstovaujantys Viskonsinui, o iš paskos jų – ir visos kitos komandos.

Netrukus prieš rasinę nelygybę protestuojančių NBA ekipų pavyzdys išplito ir kitose profesionaliose Amerikos lygose: MLB, MLS, WNBA ir NHL.

Visgi nurimus pirminėms aistroms NBA žaidėjai sutarė, kad sezoną reikia tęsti – tai bus padaryta jau šį arba kitą vakarą.

Tuo metu iki naujojo Eurolygos sezono pradžios liko tik kiek daugiau nei mėnuo.

Trijų savo vaikų akivaizdoje kulkų suvarpyto 29-erių metų J. Blake'o būklė – sunki. Jis yra iš dalies paralyžiuotas.

View this post on Instagram

#blackouttuesday

A post shared by Nigel Hayes (@nigel_hayes) on Jun 2, 2020 at 6:09am PDT