Ant bedugnės krašto atsidūrę „76ers“ susitikimą pradėjo aktyviu ir agresyviu žaidimu. Varžovų pražangas vieną po kitos provokavę Filadelfijos krepšininkai po pirmo ketvirčio turėjo 5 taškų pranašumą, o svariausiai prie to prisidėjo stulbinantis Bretto Browno auklėtinių atliktų baudų metimų skaičius – 19.

Daugiausiai baudų metimų per kėlinuką šiame sezone varžovams suteikę „Celtics“ antrame ketvirtyje sugebėjo subalansuoti savo gynybą, tačiau jų varžovai ir toliau rėmėsi lygiavertiškai paskirstytu puolimu.

Per pirmus du ketvirčius net šeši Filadelfijos krepšininkai pelnė bent po 8 taškus, o būtent tiek jų surinkusiam Alui Horfordui toks pasiekimas garantavo rezultatyviausias serijos rungtynes – pirmuose trijuose susitikimuose „Celtics“ pernai atstovavęs aukštaūgis surinko 6, 4 ir 6 taškus.

Bostono komandos puolimą pirmoje susitikimo pusėje ant savo pečių tempė Kemba Walkeris. Pirmosios laimėtos atkrintamųjų varžybų serijos savo devynerių metų NBA karjeroje siekęs įžaidėjas iki ilgosios pertraukos pasižymėjo puikiu efektyvumu ir į varžovų krepšį sumetė 20 taškų (2/2 dvit., 3/5 trit., 7/8 baud.).

Apylygiai besiklosčiusiame trečiame kėlinuke „76ers“ sirgalių viltis galutinai užgesino kraupi Tobiaso Harriso trauma. Ant parketo galva nusileidęs krašto puolėjas ilgai gulėjo susmukęs, o jį pakėlus ant parketo matėsi 28-erių metų krepšininko kraujas.

Kraują stingdanti trauma sukrėtė Filadelfijos krepšininkus. Likusią trečio ketvirčio dalį „76ers“ pralaimėjo sausu rezultatu 0:12, o lemiamą kėlinuką sėkmingiau taip pat pradėjo „Celtics“.

Ketvirčiui įpusėjus „Sixers“ gavo papildomą motyvacijos dozę – susiūtu antakiu į areną grįžęs Harrisas nusprendė tęsti rungtynes ir pasirodė ant parketo, tačiau nominaliai namuose rungtyniavusią Filadelfijos komandą tą akimirką jau palaikė ženkliai praretėjusios virtualių žiūrovų gretos.

Psichologiškai palūžę „76ers“ sulaukė poros taiklių Harriso metimų, tačiau nebesugebėjo panaikinti varžovų persvaros. Pralaimėjimas užfiksavo pirmąjį Joelio Embiido pralaimėjimą pirmame atkrintamųjų varžybų etape.

Nuo 1963-ių metų lygoje rungtyniaujantiems „76ers“ šis pralaimėjimas tapo istoriniu. Filadelfijos klubas per penkiolika žaistų tarpusavio atkrintamųjų varžybų serijų nė sykio nebuvo nusileidęs principiniams varžovams iš Bostono sausu rezultatu.

Savo ruožtu, „Celtics“ tai buvo jau devintosios paeiliui laimėtos pirmojo atkrintamųjų varžybų etapo rungtynės. 2018-ais metais septintą susitikimą prieš Milvokio „Bucks“ laimėję Brado Stevenso auklėtiniai pernai sausu rezultatu 4:0 nušlavė Indianos „Pacers“ ekipą.

„76ers“: Joelis Embiidas 30 (1/5 trit., 13/18 baud., 10 atk.kam.), Tobias Harrisas 20, Joshas Richardsonas ir Shake'as Miltonas po 14, Alecas Burksas 13, Alas Horfordas 12 taškų (10 atk.kam.).

„Celtics“: Kemba Walkeris 32 (4/9 trit., 12/13 baud.), Jaysonas Tatumas 28 (8/13 dvit., 2/5 trit., 6/10 baud., 15 atk.kam., 4 rez.perd.), Jaylenas Brownas 16, Danielis Theisas 15 taškų.

Į Rytų konferencijos pusfinalį iškopę „Celtics“ jame susitiks su Toronto „Raptors“ ir Bruklino „Nets“ poros nugalėtojais. Bostono ir Toronto klubai iki šiol nė karto nėra susitikę tarpusavio atkrintamųjų varžybų serijoje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)