Serijoje iki keturių pergalių rezultatu 1:0 išsiveržę „Raptors“ su „Nets“ klubu atkrintamosiose varžybose susitinka trečią kartą NBA istorijoje. Abi iki šiol vykusiais serijas – 2007-ais ir 2014-ais – laimėjo „Nets“ ekipa.

Jau pačioje susitikimo pradžioje į priekį išsiveržę NBA čempionai pirmoje susitikimo pusėje atrodė tiesiog nepažeidžiami. Įpusėjus pirmam kėlinukui komandas skyrė 12, sužaidus tris minutes antrame – 26, o dar iki ilgosios pertraukos „Raptors“ susikrovė ir rekordinę 33 taškų persvarą.

Iki antrojo ketvirčio pabaigos kovingumo nepraradę „Nets“ sugebėjo savo atsilikimą sumažinti trečdaliu, o trečiame kėlinuke Bruklino krepšininkai sugebėjo grąžinti intrigą į iki tol jos ženkliai stokojusias rungtynes.

Laikino trenerio Jacqueso Vaughno vadovaujamą komandą į priekį vedė sumaniai savo žaidimo stilistiką pakoregavęs Carisas LeVertas. Su agresyvia varžovų gynyba susidūręs „Nets“ puolimo lyderis ėmėsi skirstyti perdavimus komandos draugams ir jau trečiame kėlinuke pakartojo savo karjeros rekordą – 13 rezultatyvių perdavimų per rungtynes.

Prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė vos 9 taškai, tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi savo pavardę į „Raptors“ rekordų knygą įrašęs įžaidėjas Fredas VanVleetas. Taikliais tolimais metimais varžovus į neviltį varęs 183 cm gynėjas sugebėjo atstatyti „Raptors“ pranšumą, o rungtynes užbaigė tapęs pirmuoju krepšininku Toronto klubo istorijoje, atkrintamosiose varžybose surinkusiu bent 30 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Įspūdingas VanVleeto individualus pasirodymas padėjo kanadiečiams pasiekti ir du komandinius rekordus – daugiausiai atkrintamųjų varžybų rungtynėse pelnytų taškų (134) bei pataikytų tritaškių (22), iš kurių net 8 pataikė nesustabdomai rungtyniavęs mažylis.

Per visą NBA istoriją atkrintamųjų varžybų rungtynėse bent 30 taškų, 10 rezultatyvių perdavimų ir 8 pataikytus tritaškius surinkti tėra pavykę tik keturiems krepšininkams – Stephenui Curry, Damianui Lillardui, Chrisui Paului ir pirmadienio naktį tą padariusiam VanVleetui.

Kitoje barikadų pusėje savo asmeninį NBA rezultatyvumo rekordą pakartojo prancūzas Timothe Luwawu-Cabarrotas. Nuo atsarginių žaidėjų suolo pakilęs „TLC“ pravardžiuojamas 25-erių metų krašto puolėjas į čempionų krepšį suleido net 6 tolimus metimus ir viso surinko 26 taškus.

Svaresnį vaidmenį prancūzui atvėrė nesėkmingas Rodiono Kuruco pasirodymas. Pirmuosius du metimus pataikęs latvis paskutinę pirmos rungtynių pusės minutę įsirėžė į Kyle'ą Lowry ir užsidirbo net penktąją asmeninę pražangą per pirmus du kėlinukus. Viso 16 minučių aikštėje praleidęs 22-ejų metų puolėjas surinko po 6 taškus, atkovotus kamuolius ir asmenines pražangas.

Toronto krepšininkai pratęsė įspūdingą Marco Gasolio seriją. Ispanui pradedant rungtynes starto penketuke „Raptors“ laimėjo net 19 iš pastarųjų 20 žaistų susitikimų. Pirmąjį šio susitikimo baudos metimą prametę kanadiečiai nuo tos akimirkos realizavo visas 32 tokio pobūdžio galimybes.

„Raptors“: Fredas VanVleetas 30 (8/10 trit., 11 rez.perd.), Serge'as Ibaka 22, Pascalis Siakamas 18 (4/13 met., 9/9 baud., 11 atk.kam.), Kyle'as Lowry 16, Marcas Gasolis 13, O.G. Anunoby 12, Terrence'as Davisas 11 taškų.

„Nets“: Timothe Luwawu-Cabarrotas 26 (6/9 trit., 7 atk.kam.), Joe Harrisas 19, Carisas LeVertas (7 atk.kam., 15 rez.perd.) ir Jarrettas Allenas (12 atk.kam.) po 15, Garrettas Temple'as 12 taškų (1/10 trit.).

Antrosios Toronto ir Bruklino klubų tarpusavio rungtynės vyks trečiadienį, 20 val. 30 min. Lietuvos laiku.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)