Vykti treniruotis į JAV planavęs 21-erių metų talentas šiuo metu savo sportinę formą palaiko gimtojoje Graikijoje, į kurią svarsto pasikviesti ir „Nevėžio“ trenerio asistentą Martyną Stankovičių.

Nors pagal dabartinį ESPN jaunųjų žaidėjų reitingą G. Kalaitzakis vos patenka į pirmąjį šimtuką, o NBA naujokų renginyje savo pavardes išgirsta tik 60 žaidėjų, „Nevėžio“ sporto direktorius Virginijus Bulotas, biržos reikalus iš vidaus pažįstantis jau 15 metų, tiki, kad graikui gali ir pasisekti.

„Jis tikrai joje registruosis, o paskui jau agentai darys analizes ir spręs, kokia ten situacija. Mūsų idealus variantas toks, kad jis būtų pašauktas ir pasirašytų sutartį.

Toje NBA naujokų biržoje labai daug loterijos. Nuo paties žaidėjo priklauso ne tiek daug, kiek nuo jo agentų ir kompanijos, kuri jį ruošia ir dėlioja planus. Mums visomis prasmėmis – ir finansiškai (priklausytų šimtatūkstantinę kompensaciją), ir sportiškai – būtų naudinga, jeigu Georgios būtų pakviestas. Tai patvirtintų mūsų ideologiją.

Kadangi su NBA naujokų biržos prognozėmis esu pažįstamas dar nuo 2005-ųjų ir Martyno Andriuškevičiaus laikų, aš į jas žiūriu skeptiškai ir jomis netikiu. Aišku, jos daro įtaką NBA klubams. Aš realiai manau, kad jeigu jis būtų pašauktas antrojo rato pradžioje, tai būtų geras rezultatas. Tada dar daug reikštų ir organizacija, kuri jį paimtų, nes, pavyzdžiui, Hjustono „Rockets“ mėgsta antrojo rato šaukimams duoti garantuotas sutartis ir juos ruošti NBA G lygoje. Ir tas kelias nėra blogas“, – Krepšinis.lt yra pasakojęs jis.

Šį sezoną LKL čempionate po daugiau nei 12 taškų rinkęs Georgios, kaip ir jo dvynys brolis Panagiotis, priklauso Atėnų „Panathinaikos“ klubui. Visgi Panagiotį ir kitąmet turėtume išvysti Kėdainiuose.

„Jis turi sutartį su mumis dar vienam sezonui. Su Panagiočiu turime ilgesnę programą ir tikslus. Juo tarp kitko irgi domisi ne vienas ir ne du Graikijos klubai. Bet mes žiūrime į brolius kaip į tokį, sakykime, bendrą paketą“, – atskleidė V. Bulotas.