Pastarąjį kartą tokio ilgio pergalių seriją Grizliai buvo užfiksavo dar 2016-ų metų gruodžio mėnesį. Memfio klubo pranašumą paeiliui pripažino Los Andželo „Clippers“, Finikso „Suns“, Minesotos „Timberwolves“, San Antonijaus „Spurs“, „Golden State Warriors“ ir „Rockets“ ekipos.

Išankstines lygos ekspertų prognozes į šipulius daužantys Memfio krepšininkai po pergalės įsitvirtino aštuntoje Vakarų konferencijos turnyro lentelės vietoje.

Susitikimą vangiai pradėję šeimininkai jau pirmame kėlinuke atsiliko dviženkliu skirtumu, tačiau iniciatyvą į savo rankas „Grizzlies“ perėmė antrojo ketvirčio pradžioje. Hjustono klubo lyderiui Jamesui Hardenui sėdus ant atsarginių žaidėjų suolo Memfio ekipa kėlinuką pradėjo taiklių Jareno Jacksono tritaškių inicijuotu spurtu 15:4.

Įsibėgėję Tayloro Jenkinso auklėtiniai nesumažino apsukų ir Hardenui grįžus į aikštę – po stulbinančio Ja Moranto ir Jacksono surengto greito išpuolio ketvirčio rezultatas tapo 27:10 šeimininkų naudai.

Į ilgąją pertrauką šešių taškų persvarą išsinešusius šeimininkus į priekį puolime vedė po 13 taškų pelniusių Moranto, Jacksono ir Jono Valančiūno trio. Rezultatyviu žaidimu pasižymėjęs lietuvis tapo tikru galvos skausmu varžovų aukštaūgiui Clintui Capelai – „Rockets“ vidurio puolėjas eilę kartų buvo priverstas pažeisti taisykles prieš JV pralaimėjęs pastarajam kovą po krepšiu ir jau trečiame kėlinuke paliko aikštę užsidirbęs penktą asmeninę pražangą.

Apylygiai vykusiame ketvirtame ketvirtyje rungtynes perlaužti savo eigai „Grizzlies“ sugebėjo jaunojo Jacksono gynybos dėka. 20-ies metų aukštaūgis įspūdingais blokais sustabdė net tris varžovų atakas paeiliui, o po taiklaus Moranto tritaškio kėlinuko viduryje šeimininkai įgavo 8 taškų persvarą.

Šį pranašumą iki susitikimo galo savo rankose išlaikę Memfio krepšininkai lemiame kėlinuke absoliučiai neutralizavo rezultatyvųjį Hardeną. Nors „Rockets“ lyderis jau penktos rungtynėse prieš „Grizzlies“ iš eilės surinko bent 40 taškų, ketvirtame ketvirtyje barzdotasis gynėjas nepataikė nė vieno iš 7 iš žaidimo atliktų metimų.

28 minutes ant parketo praleidęs Valančiūnas per jas surinko 19 taškų (8/12 dvit., 0/2 trit., 3/4 baud.), 6 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus bei po vieną bloką ir klaidą. „Grizzlies“ pergalių serijos metu uteniškis vidutiniškai renka po 22,8 taško ir 12 atkovotų kamuolių per rungtynes.

Ateinančią naktį vyksiančioms rungtynėms su Portlando „Trail Blazers“ ruošęsis Hjustono klubo trenerių štabas Memfyje poilsio dieną suteikė įžaidėjui Russellui Westbrookui.

„Grizzlies“: Ja Morantas 26 (7/7 dvit., 3/4 trit., 3/3 baud., 8 rez. perd.), Dillonas Brooksas 24 (6/10 trit.), Jonas Valančiūnas 19, Jarenas Jacksonas 15, Brandonas Clarke'as 14, De'Anthony Meltonas 12 taškų.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 41 (8/18 dvit., 5/19 trit., 10/11 baud.), Ericas Gordonas 23, Clintas Capela 16 (16 atk.kam.), Benas McLemore'as 14, Austinas Riversas 10 taškų.

Artimiausias rungtynes naktį iš penktadienio į šeštadienį „Grizzlies“ žais su į Memfį atvykstančiais Klivlando „Cavaliers“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (45)