Lietuvis sužaidė vienas iš geriausių ne tik šio sezono, bet ir karjeros NBA lygoje rungtynių, o jo atstovaujama Memfio „Grizzlies“ (18/22) komanda į savo sąskaitą įsirašė jau penktą pergalę paeiliui.

Šį kartą prieš lygos vicečempionus, tačiau šį sezoną neatpažįstamus „Golden State Warriors“ (9/32) krepšininkus. Trečiąjį kėlinį laimėję 18 taškų persvara, rungtynėse namie „Grizzlies“ įrodė savo pranašumą 122:102 (27:26, 33:33, 35:17, 27:26).

J. Valančiūnas ant parketo praleido 29 min., per kurias pelnė net 31 tašką (13/17 dvit., 1/2 trit. , 4/5 baud.), atkovojo 19 kamuolių (asmeninis sezono rekordas), 2 metimus blokavo ir 3 kartus suklydo.

Ypač sėkmingas lietuviui buvo trečiasis rungtynių kėlinys, kuriuo metu ir įvyko lūžis. Per jį aukštaūgis surinko 15 taškų, publiką džiugindamas dėjimais į krepšį, atkovotais kamuoliais puolime bei pataikytu tritaškiu. Kai treneris Jonui suteikė poilsio ir pakvietė ji ant atsarginių suolo, Memfio publiką jį išlydėjo griausmingomis ovacijomis atsistojusi.

Tiesa, iš karto po rungtynių kalbintas lietuvis išliko sau įprastai kuklus ir neigė, kad žaidimas šį kartą buvo organizuojamas per jį.

„Nėra taip, kad mes žaidimą organizuotume per mane ar ką nors kitą. Tu tiesiog daliniesi kamuoliu, žaidi kartu, ieškai laisvo žmogaus. Šį kartą kamuolys atsidurdavo mano rankose. Svarbiausia, kad mes po pertraukos grįžome su energija, kuri mums ir padėjo laimėti. Esame jauna komanda, todėl privalome žaisti energingai“, – tvirtino J. Valančiūnas, šį sezoną surinkęs 20 dvigubą dublį.

„Gerai, galbūt šiandien ir buvo mano vakaras. Tačiau kitą kartą greičiausiai bus kieno nors kito vakaras. Mes žaidžiame tokiu stiliumi ir tai yra mūsų pranašumas“, – pridūrė vidurio puolėjas, kuriam šios rungtynės buvo antros pagal rezultatyvumą šiame sezone. 32 taškus Jonas buvo surinkęs gruodžio 5 d. rungtynėse su Čikagos „Bulls“.

Traumų išretintai „Warriors“ komandai tai buvo jau 8-asis pralaimėjimas iš eilės. Vakarų konferencijos turnyro lentelėje ji yra paskutinė, 15-a.

Savo ruožtu „Grizzlies“ ekipa šiuo metu yra atkrintamųjų varžybų zonoje – Vakarų konferencijos turnyro lentelėje užima 8-ąją vietą.

Be J. Valančiūno, „Grizzlies“ gretose šį kartą pasižymėjo 21 tašką pelnęs Jarenas Jacksonas. Ja Morantas (10 rezultatyvių perdavimų), Graysonaas Allenas ir Tyusas Jonesas pelnė po 11 taškų.

Pralaimėjusiems 34 taškus surinko D'Angelo Russelas, 13 – Jordanas Poole'as.

„Niekas šiame sezone nevyksta taip, kaip planuota ar taip, kaip norėtume. Mes turime taikytis su traumų situacija ir ateityje mūsų laukia dar daugiau sunkumų. Neįsivaizduoju, kaip su jais susitvarkysime. Svarbiausia, kad jauni vaikinai eitų į aikštę ir joje kovotų“, – pozityvumu netryško „Warriors“ treneris Steve'as Kerras.

„O žiūrint į „Grizzlies“ komandą galima sakyti, kad jos istorija – viena iš gražiausių sezone. Žiūrint į tai, ką pirmą sezoną Memfyje nuveikė treneris Tayloras Jenkinsas, negalima nesižavėti, tai įkvepia“, – komplimentų varžovams negailėjo jis.

Kitas rungtynes „Grizzlies“ žais naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvos laiku – Memfyje viešės Jamesas Hardenas su Hjustono „Rockets“ kariauna.

Kiti rezultatai

Bruklino „Nets“ – Atlantos „Hawks“ – 108:86 (37:16, 33:30, 22:20, 16:10);

Po dviejų mėnesių pertraukos į aikštelę sugrįžęs Kyrie Irvingas nugalėtojams pelnė 21 tašką, realizuodamas 9 iš 10 dvitaškių ir vienintelį mestą tritaškį.

Toronto „Raptors” – San Antonijaus „Spurs” – 104:105 (28:21, 23:22, 31:26, 22:36);

Denverio „Nuggets” – Los Andželo „Clippers“ – 114:104 (29:30, 37:22, 23:22, 25:30);

Finikso „Suns” – Šarlotės „Hornets“ – 100:92 (18:24, 28:21, 25:26, 29:21;

Niujorko „Knicks” – Majamio „Heat” – 124:121 (27:31, 28:29, 29:34, 40:27);

Vašingtono „Wizards“ – Jutos „Jazz“ – 116:127 (34:23, 32:32, 25:28, 25:34).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (94)