Visas rungtynes savo varžovus besivijusių „Pacers“ deficitas ketvirtojo kėlinuko pradžioje pasiekė rekordinę 12 taškų ribą, tačiau sėkmingą atkarpą sužaidęs Domantas Sabonis dvitaškiu su pražanga vainikavo svečių spurtą, po kurio jų atsilikimas sumažėjo iki 81:83.

Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes po taiklaus T. J. Warreno metimo Indianos komanda pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai. Iš Finikso „Suns“ šią vasarą į Indianą persikėlęs puolėjas po kurio laiko pataikė sudėtingą tritaškį, padidinusį „Pacers“ atotrūkį iki 94:90.

Be traumuotų starto penketo žaidėjų Reggie Jacksono ir Blake'o Griffino žaidusiems „Pistons“ po kelių akimirkų nusišypsojo sėkmė – po Luke'o Kennardo mesto tritaškio aukštai nuo lanko atšokęs kamuolys po kelių akimirkų rado kelią į „Pacers“ ginamąjį krepšį.

Nors svečiai turėjo galimybių įtvirtinti savo persvarą, likus 25 sekundėms rezultatą Detroito komandos naudai persvėrė po prasiveržimo pasižymėjęs Derrickas Rose'as.

Atsakomosios Indianapolio ekipos atakos metu po Sabonio perdavimo laisvas atakavęs Malcolmas Brogdonas nepataikė tritaškio, o lietuviui atkovojus kamuolį pirmąją savo galimybę tapti rungtynių herojumi turėjęs Warrenas ją paleido vėjais – po puolėjo mesto tritaškio kamuolys pataikė į lentos kampą.

Sąmoningų pražangų taktikos priverstinai ėmęsi „Pacers“ prie baudų metimo linijos pasiuntė Kennardą. Vienas patikimiausių šeimininkų baudų metikų realizavo tik pirmąją galimybę, bet po netikslaus antrojo bandymo kamuolį į krepšį nukreipė Andre Drummondas. Visgi peržiūrėjus šį epizodą taškai nebuvo įskaityti dėl NBA lygoje galiojančios krepšio cilindro taisyklės.

Lemiamą šansą turėjusi Indianos komanda po pertraukėlės svarbiausią rungtynių metimą patikėjo tam pačiam Warrenui. Iš to paties taško atakavęs puolėjas šįsyk sugebėjo pataikyti į lanką, bet po jo netaiklaus metimo nuaidėjusi sirena užfiksavo trečiąją „Pacers“ sezono nesėkmę.

Nors Sabonio susitikimas prasidėjo per jį atliktu galingu Drummondo dėjimu, aukštaūgis į sėkmingą „Pistons“ vidurio puolėjo epizodą atsakė pataikydamas tris dvitaškius, du baudos metimus ir vieną tritaškį iš eilės. Sužaidus mažiau nei 5 minutes Domo sąskaitoje jau buvo 11 taškų, tačiau per tą patį laiką „Pacers“ gynybą it be pastangų traiškę arenos šeimininkai buvo realizavę visus 7 metimus iš žaidimo.

Iki ilgosios pertraukos tik 1 iš likusių 6 dvitaškių pataikęs lietuvis galiausiai vėl užbaigė rungtynes tapęs rezultatyviausiu jų krepšininku. Per 39 sužaistas minutes Sabonis surinko 21 tašką (7/16 dvit., 1/2 trit., 4/5 baud.), 14 atkovotų kamuolių bei po vieną rezultatyvų perdavimą ir klaidą.

Daugiausiai minučių per savo NBA karjerą aikštėje praleidęs aukštaūgis po pirmų trejų sezono rungtynių fiksuoja įspūdingą statistiką – „Pacers“ starto penkete įsitvirtinęs Domas viduriniškai renka po 20,7 taško ir 10,7 atkovoto kamuolio per rungtynes.

Indianapolio krepšininkai šiame susitikime sugebėjo pristabdyti pirmoje tarpusavio dvikovoje net 80 taškų pelniusį Drummondo, Kennardo ir Rose'o trejetą. „Pistons“ sezono pradžios lyderiai šįkart surinko tik 42 taškus, tačiau menkesnį jų indėlį kompensavo 19 taškų ir 12 atkovotų kamuolių pasižymėjęs aukštaūgis Christianas Woodas.

Netikėtų ginklų radosi Detroito komanda svečius iš Indianos atsarginių krepšininkų pelnytais taškais pranoko net 46:18.

„Pistons“: Christianas Woodas 19 (5/7 dvit., 3/3 trit.), Andre Drummondas 18 (18 atk. kam., 6 kl.), Luke'as Kennardas 14, Bruce'as Brownas 11 (3/3 trit.), Derrickas Rose'as 10 taškų (4/16 dvit.).

„Pacers“: Domantas Sabonis 21, T. J. Warrenas 19 (8/19 dvit., 1/3 trit., 5 per. kam.), Mylesas Turneris 16, Malcolmas Brogdonas 15 taškų (4/11 dvit., 1/6 trit., 8 atk. kam., 11 rez. perd.).

Pirmosios sezono pergalės „Pacers“ sieks naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Brukline vyksiančioje akistatoje su vietos „Nets“ (1-2) klubu.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (27)