Pradėdami reguliariuosius sezonus Grizliai metai iš metų fiksuoja tikru prakeiksmu tapusią nesėkmių seriją. Vienintelį kartą pirmąsias išvykos rungtynes klubas laimėjo dar 1995-ais metais, kai lygoje debiutavę tuometiniai Vankuverio „Grizzlies“ Portlande rezultatu 92:80 įveikė „Trail Blazers“ ekipą.

Nesėkmių sūkurys įtraukė ir ikisezoninėse rungtynėse aikštėje nepasirodžiusį Valančiūną. Starto penkete rungtynes pradėjęs lietuvis atliko gražų rezultatyvų perdavimą pirmiesiems talentingojo „Grizzlies“ naujoko Ja Moranto taškams, tačiau dar neįpusėjus pirmajam ketvirčiui uteniškis sėdo ant suolo su dviem asmeninėm pražangom.

Į aikštę naujasis Memfio klubo treneris Tayloras Jenkinsas Valančiūną grąžino antrojo kėlinuko pradžioje, bet antrasis aukštaūgio išėjimas į aikštę susiklostė ne ką sėkmingiau.

Jau pirmosios „Heat“ atakos metu kamuolį iš viršaus per Joną sugrūdo šoklusis Majamio komandos puolėjas Derrickas Jonesas, atlikęs į gražiausių viso sezono epizodų sąrašą pretenduosiantį žvėrišką dėjimą iš viršaus.

Nesužaidus nė dviejų minučių JV buvo nubaustas trečiąja asmenine pražanga. Į šį arbitrų sprendimą itin emocionaliai sureagavęs Jonas švilpuką palydėjo retoriškais šūksniais „ar jūs juokaujate?!“, „ką?!“ ir „nagi, žmogau!“. Nepaisant itin ankstyvos trečios nuobaudos, „Grizzlies“ stratego kėdėje debiutavęs Jenkinsas nusprendė parodyti pasitikėjimą lietuviu ir palikti jį aikštėje.

Po kelių minučių ant suolo sėdęs Valančiūnas į aikštę vėl grįžo antro kėlinuko pabaigoje. Pasitikėjimą savimi atgavęs lietuvis pelnė 5 taškus iš eilės, tačiau likos vos kelioms sekundėms iki ilgąją pertrauką paskelbusios sirenos jam buvo skirta ir ketvirtoji pražanga.

Antroje susitikimo pusėje JV netruko dar kartą pažeisti taisykles ir traukė ant suolo laukti paskutiniojo savo pasirodymo ketvirtame kėlinuke.

Visgi „Heat“ krepšininkai sujaukė Memfio komandos trenerio rotacijos planus.

Po trijų ketvirčių vieno taško skirtumu pirmavę „Grizzlies“ absoliučiai subyrėjo lemiamo kėlinuko pradžioje. Arenos šeimininkai pirmąsias septynias jo minutes laimėjo pribloškiančiu rezultatu 24:3. Šis spurtas lėmė, jog likusį laiką aikštėje praleido atsarginiai bei rezerviniai abiejų komandų žaidėjai.

16 minučių aištėje praleidęs Valančiūnas per jas spėjo surinkti 7 taškus (3/5 dvit., 0/2 trit., 1/2 baud.), po 1 bloką, atkovotą kamuolį, perimtą kamuolį ir rezultatyvų perdavimą bei 3 klaidas.

Arenos šeimininkai pergalę iškovojo nepaisant to, jog jiems šioje dvikovoje nepadėjo tarpsezonio metu įsigyta lygos žvaigždė Jimmy Butleris.

„Heat“: Justise'as Winslow 27 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Kendrickas Nunnas 24, Goranas Dragičius 19 (9/10 baud.), Bamas Adebayo (11 atk. kam.) ir Tyleris Herro po 14 taškų.

„Grizzlies“: Jarenas Jacksonas 17 (5/6 dvit., 0/6 trit., 7/9 baud.), Tyusas Jonesas 15 (7 rez.perd.), Ja Morantas 14 (6/12 met., 4 atk. kam., 4 rez. perd., 6 kl.), Jae Crowderis 13 taškų.

Artimiausias rungtynes Memfio klubas naktį iš penktadienio į šeštadienį žais namuose, kur jų lauks Čikagos „Bulls“ (0-1) krepšininkų iššūkis.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)