Pirmąsias 2019-20 metų NBA sezono rungtynes pradėjo iškilminga čempionų titulą iškovojusių „Raptors“ krepšininkų pagerbimo ceremonija. Toronto komandos žaidėjai atsiėmė prabangius čempionų žiedus, o Kyle'as Lowry atidengė kanadiečių pergalę įamžinusį atminimo plakatą.

Čempionų pagerbimo ceremonija Toronte

Be menisko traumą patyrusio pirmojo šių metų naujokų biržos šaukimo Ziono Williamsono į „Scotiabank“ areną atvykę Naujojo Orleano krepšininkai užtikrintai pradėjo pirmąją sezono dvikovą ir po taiklių Lonzo Ballo, J. J. Redicko ir Brandono Ingramo tritaškių susikrovė ankstyvą 11 taškų persvarą.

Nors šeimininkai nepasimetė ir Fredo VanVleeto bei Pascalio Siakamo pastangų dėka persvėrė rezultatą savo naudai, dar vieną tritaškių seriją antrojo kėlinuko pradžioje surengė NBA debiutantas Nicolo Melli. Italijos rinktinės puolėjas per mažiau nei tris minutes pataikė tris tolimus metimus iš eilės ir grąžino „Pelicans“ dviženklį pranašumą.

Iki ilgosios pertraukos 12 kamuolių praradę Nicko Nurse'o auklėtiniai rungtynių kontrolę į savo rankas perėmė trečiajame kėlinuke. Disciplinuotai puolime rungtyniavę „Raptors“ žaidėjai persvėrė rezultatą savo naudai, tačiau Brandono Ingramo vedami svečiai iki ketvirčio pabaigos sumažino savo atsilikimą iki dviejų taškų.

Lemiamo kėlinuko viduryje rungtynių įtampa ėmė veikti NBA čempionus. Technines pražangas vienas po kito užsidirbo Lowry ir Marcas Gasolis, o varžovų emocijų proveržiu pasinaudoję „Pelicans“ pelnė 10 taškų be atsako ir atitrūko 109:103.

Iniciatyvos šeimininkų gretose ėmėsi labiausiai patobulėjusio lygos krepšininko apdovanojimą praėjusiame sezone iškovojęs Siakamas. Sėkmingas kamerūniečio žaidimas leido „Raptors“ išlyginti rezultatą, tačiau likus 50 sekundžių iki ketvirto kėlinuko pabaigos Toronto komandos lyderis puolime užsidirbo šeštąją asmeninę pražangą.

Likus žaisti kiek mažiau nei pusę minutės abi komandos turėjo po galimybę išplėšti pergalę, tačiau tiek Jrue Holiday, tiek Normano Powello tritaškiai buvo netaiklūs. Pratęsimo metu šeimininkams pergalę atnešė VanVleeto ir Lowry tritaškiai, sukūrę čempionams aštuonių taškų persvarą paskutiniosios minutės metu.

Rungtynes starto penkete pradėjęs VanVleetas šiąnakt užfiksavo naują asmeninį karjeros rezultatyvumo rekordą. Net 12 iš 18 metimų iš žaidimo pataikęs įžaidėjas savo pasirodymą užbaigė pelnęs 34 taškus.

Naujojo Orleano komandos neišgelbėjo puikus tritaškių pataikymas. Alvino Gentry auklėtiniai realizavo net 19 iš 45 tolimų metimų (42 proc.), tačiau nesugebėjo sustabdyti varžovų be pražangų – šeiminikai metė net 38 baudų metimus.

„Raptors“: Fredas VanVleetas (5/7 trit., 7 rez. perd.) ir Pascalis Siakamas (18 atk. kam., 5 rez. perd.) po 34, Kyle'as Lowry 22 (4/15 met., 11/13 baud.), Serge'as Ibaka 13, O. G. Anunoby 11 taškų.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 22, J. J. Redickas 16 (4/6 trit.), Joshas Hartas 15 (10 atk. kam.), Nicolo Melli 14 (4/5 trit.), Jrue Holiday 13 taškų.

Artimiausias rungtynes „Raptors“ žais naktį iš penktadienio į šeštadienį. Čempionų titulą ginančių kanadiečių laukia išvyka į Bostoną ir akistata su vietos „Celtics“ klubu.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)