Susitikimą įspūdinga taiklių tritaškių serija pradėjo „Warriors“ krepšininkai. Vedami Klay Thompsono, Stepheno Curry ir pirmą kartą po 32 dienų pertraukos aikštėje pasirodžiusio Kevino Duranto svečiai pataikė visus penkis pirmuosius tolimus metimus ir privertė Toronto klubo strategą Nicką Nurse‘ą prašyti ankstyvos minutės pertraukėlės.

Įsibėgėjusi Ouklando žvaigždžių trijulė vien pirmame ketvirtyje kartu pelnė 31 tašką, taip sužaisdami rezultatyviausią kėlinuką šių metų atkrintamosiose varžybose, o antrajame ketvirtyje „Warriors“ netruko susikrauti dviženklę persvarą.

Nepaisant to, sužaidus vos kiek daugiau nei dvi antrojo kėlinuko minutes iš pirmo žvilgsnio nepavojingame epizode dužo čempionų titulą gynusio Kalifornijos klubo sirgalių širdys bei viltys. Bandydamas įveikti Serge‘o Ibakos gynybą Durantas suklupo ties tritaškio linija ir susiėmė už dešinės blauzdos.

Dalinį raumens plyšimą nuo pat konerencijos pusfinalio su Hjustono „Rockets“ penktųjų rungtynių gydęsis krašto puolėjas nekontaktinio epizodo metu atnaujino savo traumą ir sėdėdamas ant parketo nebyliu žvilgsniu žvelgė į tolį. Po keletos akimirkų Durantas paliko aikštę tik su komandos draugų pagalba.

Nors psichologinį pranašumą įgavę „Raptors“ ėmėsi sparčiai mažinti savo atsilikimą, svečių komandai energijos suteikė tik po Duranto traumos nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs DeMarcusas Cousinsas. Aukštaūgis pelnė 7 taškus iš eilės, o solidus jo žaidimas leido „Warriors“ prieš ilgąją pertrauką išsaugoti 6 taškų persvarą.

Antrąją susitikimo pusę dar viena taiklių metimų serija pradėję Kalifornijos krepšininkai neužilgo dar kartą atitrūko, o jų pranašumas pasiekė 14 taškų ribą. Energinga atkarpa atsakė ir 10:0 spurtavę „Raptors“, tačiau Steve‘o Kerro auklėtiniai sugebėjo išlaikyti persvarą savo rankose.

Rezultatą savo naudai Toronto ekipa persvėrė tik lemiamo ketvirčio antroje pusėje. Iniciatyvos ėmėsi net 10 taškų iš eilės pelnęs Kawhi Leonardas, po kurio inicijuotos sėkmingos atkarpos „Raptors“ įgavo šešių taškų persvarą iki susitikimo pabaigos likus mažiau nei dviem minutėms.

Šeimininkų sirgaliams jau beveik patikėjus artėjančia pergale savąjį žodį tarė Curry ir Thompsono duetas. Tris tritaškius paeiliui pataikę snaiperiai prasidėjus paskutinei dvikovos minutei išvedė svečius į priekį rezultatu 106:103.

Per likusį laiką Kyle‘as Lowry įveikė Cousinso gynybą ir pasižymėjo dvitaškiu, o po kelių atakų kitame aikštės gale puolime prasižengęs „Warriors“ aukštaūgis padovanojo Toronto komandai šansą išplėšti čempionų titulą, palikdamas šeimininkams 15 sekundžių.

„Raptors“ strategui Nurse‘ui nusprendus neprašyti minutės pertraukėlės kamuolį kanadiečiai patikėjo Leonardui, tačiau šiam nepavyko susikurti erdvės patogiam metimui. Krašto puolėjas atmetė kamuolį Freddy VanVleetui, kuris surado aikštės kampe ties tritaškio linija stovėjusį Lowry. Visgi Toronto klubo senbuvio metimas su sirena buvo netaiklus ir „Warriors“ ėmė švęsti itin dramatišku keliu iškovotą pergalę.

„Raptors“: Kawhi Leonardas 26 (12 atk. kam., 6 rez. perd.), Kyle'as Lowry 18 (6 rez. perd.), Marcas Gasolis 17, Serge'as Ibaka 15, Pascalis Siacamas 12, Fredas VanVleetas 11.

Gražiausi Kawhi Leonardo žaidimo epizodai:

„Golden State Warriors“: Stephenas Curry 31 (7 rez. perd.), Klay Thompsonas 26, DeMarcusas Cousinsas 14, Kevinas Durantas 11, Draymondas Greenas 10 (10 atk. kam, 8 rez. perd.).

Nuostabus Stepheno Curry pasirodymas:

Šeštosios serijos rungtynės Ouklande vyks naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, 4 val. Lietuvos laiku.