Čempionų titulą ginantys Ouklando krepšininkai šiose rungtynėse vertėsi be visos eilės svarbių krepšininkų. Komandai padėti negalėjo šioje serijoje neberungtyniausiantis aukštaūgis Kevonas Looney bei debiuto šiųmetiniame finale vis dar laukiantis Kevinas Durantas, o prieš pat susitikimo pradžią paaiškėjo, jog klubo medicinos personalas leidimo rungtyniauti nesuteikė ir pakinklę sausygyslę pasitempusiam Klay Thompsonui.

Gerokai praretėjusiomis gretomis šį susitikimą pasitikusius „Warriors“ į priekį ant savo pečių tempti ėmėsi Stephenas Curry. Nors svečiai iš Toronto jau pirmame kėlinuke surinko 36 taškus, o antrame ketvirtyje atitrūko 14 taškų skirtumu, įspūdingas snaiperio žaidimas išlaikė rungtynių intrigą. Naują asmeninį atkrintamųjų varžybų rekordą užfiksavęs snaiperis dar iki ilgosios pertraukos pelnė net 25 taškus.

Nors įkvepiantis lyderio žaidimas leido „Oracle“ arenoje susirinkusiems sirgaliams tikėtis čempionų vizitine kortele pastaraisiais metais tapusio galingo žaidimo trečiame ketvirtyje, po ilgosios pertraukos inciatyvą į savo rankas perėmė čempionais su San Antonijaus „Spurs“ klubu tapusiam Toronto komandos duetui.

Tik 9 taškus iki ilgosios pertraukos pelnęs Kawhi Leonardas trečiajame kėlinuke savo kraitį papildė dar 15 taškų, o kartu su juo į Torontą iš Teksaso persikėlęs Danny Greenas artėjant ketvirčio pabaigai per mažiau nei dvi minutes pataikė tris tritaškius iš eilės. 24 iš 36 per kėlinuką pelnytų taškų svečiams surinkę krepšininkai svariausiai prisidėjo prie to, jog prieš dvylika lemimamų minučių „Raptors“ pirmautų 96:83.

Užtikrintas varžovų pranašumas neatšaldė Curry entuziazmo siekti padaryti viską, jog „Warriors“ apgintų savo namų tvirtovę. Nesustabdomai rungtyniavęs įžaidėjas galiausiai pasiekė naują karjeros atkrintamųjų varžybų rezultatyvumo rekordą ir paliko aikštę pelnęs net 47 taškus.

Per visą NBA istoriją rezultatyvesnius pasirodymus finalo rungtynėse surengti pavyko tik Allenui Iversonui (48 taškai), Bobui Pettitui (50), Jerry Westui (53), Michealui Jordanui ir Rickui Barry (po 55) ir Elginui Baylorui (61).

Nepaisant herojiškų Stepho pastangų, „Warriors“ beveik visą ketvirtą kėlinuką atsiliko dviženkliu skirtumu. Subalansuotu puolimu pasižymėjusiai Toronto komandai dviženklį pelnytų taškų skaičių surinko net šeši krepšininkai, kai čempionų gretose tokių žaidėjų šiąnakt buvo tik trys.

„Warriors“: Stephenas Curry 47 (14/31 met., 6/14 trit., 13/14 baud., 8 atk. kam., 7 rez. perd.), Draymondas Greenas 17 (7 atk. kam.), Andre Iguodala 11 taškų.

„Raptors“: Kawhi Leonardas 30 (9/17 met., 10/11 baud., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Kyle‘as Lowry 23 (5/9 trit., 9 rez. perd.), Pascalis Siakamas (9 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Danny Greenas (6/10 trit.) po 18, Marcas Gasolis 17, Fredas VanVleetas 11 taškų.

Ketvirtosios serijos rungtynės Ouklande vyks naktį iš penktadienio į šeštadienį, 4 val. Lietuvos laiku.