Vakarų konferencijos finalo seriją prieš Portlando krepšininkus rezultatu 4:0 laimėję „Warriors“ tapo tik antrąja komanda per visą NBA istoriją, pasiekusia superfinalą penkis kartus iš eilės. Daugiau kartų tą padaryti pavyko tik Bostono „Celtics“, žaidusiems superfinale net dešimt kartų paeiliui (1957-1966).

Be traumuotų Kevino Duranto ir DeMarcuso Cousinso pastaruoju metu besiverčiantys čempionai prieš rungtynes gavo dar vieną liūdną naujieną. Dėl trečiose serijos rungtyėse patirtos traumos komandai šiąnakt padėti negalėjo Andre Iguodala.

Traumų situacija privertė Steve‘ą Kerrą į starto penketą išleisti Alphonzo McKinnie ir Jordaną Bellą, kuriems tai tapo pirmuoju starto penkete pradėtu atkrintamųjų varžybų susitikimu jų karjerose. Savo ruožtu, Portlando vyriausiasis treneris Terry Stottsas vietą aikštėje nuo pirmųjų minučių patikėjo Meyersui Leonardui, dar iki ilgosios pertraukos surengusiam tiesiog stebuklingą pasirodymą.

10,5 milijono JAV dolerių šiame sezone uždirbantis krepšininkas dėl savo nepelnytai aukštos vertės kontrakto ne kartą sulaukė „Trail Blazers“ sirgalių antipatijos, tačiau šiąnakt „Moda Center“ arenoje susirinkę Portlando krepšinio gerbėjai prieš ilgąją pertrauką vienbalsiai skandavo Leonardo vardą.

Šių metų atkrintamosiose varžybose vos po 5,5 taško per rungtynes rinkęs krepšininkas pademonstravo fenomenalų taiklumą (10/12 met., 5/6 trit.) ir per pirmuosius du kėlinukus pelnė net 25 taškus. Iš neįtikėtinų distancijų tritaškius smaigstęs aukštaūgis dar iki ilgosios pertraukos pasiekė naują savo NBA karjeros rezutlatyvumo rekordą.

Visgi ryškiausiomis rungtynių figūromis tapo „Warriors“ atstovaujantys Stephenas Curry ir Draymondas Greenas. Ilgametis Kalifornijos klubo duetas šiąnakt tapo pirmąja komandos draugų pora per visą lygos istoriją, pasižymėjusia trigubais dubliais tose pačiose atkrintamųjų varžybų rungtynėse.

Negana to, Curry pakartojo „Warriors“ klubo rekordą ketvirtose atkrintamųjų rungtynėse iš eilės pelnydamas bent 35 taškus. Iki šaltakraujiškojo snaiperio serijos vieninteliu tą padaryti sugebėjusiu klubo krepšininku buvo lietuviško kraujo turintis krašto puolėjas Rickas Barry.

Portlando ekipa ir vėl nesugebėjo išlaikyti solidžios persvaros – artėjant trečio ketvirčio pabaigai šeimininkai pirmavo net 17 taškų skirtumu. Nepaisant to, lemiamo kėlinuko metu elitinę gynybą pademonstravę čempionai sukaustė „Trail Blazers“ žaidimą ir sugebėjo persverti rezultatą savo naudai.

Šeimininkų viltis trumpam atgaivino Leonardas. Po ilgosios pertraukos rezultatyvumo apsukas sumažinęs aukštaūgis greitos atakos metu itin galingai sugrūdo kamuolį per „Warriors“ gynybos specialistą Greeną ir padidino Portlando komandos pranašumą iki trijų taškų.

Visgi tai buvo paskutinieji „Blazers“ per pagrindinį rungtynių laiką pelnyti taškai, o pratęsimo metu šaltakraujiškumą išlaikę svečiai šventė dramatišką pergalę. Paskutinį susitikimo metimą iš aikštės kampo išmetė Damianas Lillardas, tačiau jo netikslus šūvis atvėrė „Warriors“ duris į kitą etapą.

„Trail Blazers“: Meyersas Leonardas 30 (12/16 met., 5/8 trit., 12 atk. kam.), Damianas Lillardas 28 (11/24 met., 4/12 trit., 12 rez. perd.), C. J. McCollumas 26 (5/9 trit., 7 rez. perd.), Zachas Collinsas 10 taškų.

„Warriors“: Stephenas Curry 37 (11/25 met., 7/16 trit., 8/9 baud., 13 atk. kam., 11 rez. perd.), Draymondas Greenas 18 (14 atk. kam., 11 rez. perd., 3 per. kam.), Klay Thompsonas 17 (7/21 met.), Alphonzo McKinnie ir Kevonas Looney po 12 taškų.

Finale Ouklando krepšininkai susitiks su Rytų konferencijos finalo seriją tarp Milvokio „Bucks“ ir Toronto „Raptors“ laimėsiančiu klubu.