Sėkmingai susitikimą pradėję svečiai ėmė diktuoti sąlygas nepaisant blankaus savo lyderio Damiano Lillardo žaidimo. Iki antrojo ketvirčio vidurio „Trail Blazers“ įžaidėjas nesugbeėjo pelnyti nė taško, tačiau jo atstovaujama komanda susikrovė 9 taškų pranašumą.

Ilgai tylėjęs Lillardas prabilo antroje antro kėlinuko pusėje, per kurią surinko 10 taškų, o agresyviai ir užtikrintai abiejose aikštės pusėse rugntyniavę Portlando krepšininkai po Setho Curry tritaškio įgijo net 17 taškų persvarą.

Po ilgosios pertraukos vyriausiasis čempionų treneris Steve‘as Kerras nusprendė nebeleisti į aikštę rungtynes starto penkete pradėjusio, tačiau tik 4 minutes sužaidusio vidurio puolėjo Andrew Boguto, jo vietą ant parketo patikėdamas Kevonui Looney.

Nors komandos apylygiai pradėjo trečiąjį ketvirtį, neužilgo Stepheno Curry ir Klay Thompsono tritaškių vedami „Warriors“ pelnė 13 taškų be atsako ir iki kėlinuko pabaigos išlygino rezultatą. Prieš lemiamas dvylika minučių švieslentėje degė skaičiai 89:89, o šeimininkų lyderis Curry jau buvo pelnęs 30 taškų.

Paskutinysis ketvirtis prasidėjo atkaklia ir permaininga kova, kurioje pirmieji pranašumą vėl įgavo „Trail Blazers“. Taiklūs itin tolimi Lillardo metimai leido svečiams susigrąžinti iniciatyvą, o po aukštaūgio Meyerso Leonardo metimo iš vidutinio nuotolio Portlando krepšininkai pirmavo jau 8 taškais – 102:94.

Tą patį aštuonių taškų pranašumą Terry Stottso auklėtiniai turėjo ir likus kiek mažiau nei keturioms su puse minutės iki susitikimo pabaigos, bet tuomet savo žodį tarė „Warriors“ gynyba. Per likusį rungtynių laiką vienintelius taškus Portlandui pelnė tritaškį pataikęs jaunesnysis Curry, trumpam išvedęs svečius į priekį minimaliu skirtumu, bet į sėkmingą „Trail Blazers“ epizodą atsakė kamuolį ore Looney pakabinęs Draymondas Greenas.

Likus pusei minutės iki susitikimo pabaigos C. J. McCollumas prametė metimą pro prasiveržimo, o kitoje aikštės pusėje Curry ir Greeno derinys du prieš du baigėsi dviem Draymondo taškais. Svečiai paskutiniajai savo atakai turėjo 11 sekundžių, tačiau iš iš toli atakuoti bandžiusio Lillardo kamuolį be pražangos perėmė lemiamų susitikimo akimirkų didvyriu tapęs Andre Iguodala.

Prie itin sėkmingo „Warriors“ žaidimo gynyboje svariai prisidėjo ir prieš dvejus metus geriausiai besiginančiu lygos krepšininku išrinktas Greenas. Kovingasis krašto puolėjas šiąnakt užfiksavo naują atkrintamųjų varžybų karjeros rekordą blokuodamas 5 metimus.

Pirmuoju smuiku čempionų puolime ir vėl griežė Curry ir Thompsono duetas. Po 4 tritaškius pataikę gynėjai kartu pelnė 61 tašką bei realizavo visu 15 baudų metimų. Prie pergalės Stephenas pridėjo ir 8 atkovotus kamuolius bei 8 rezultatyvius perdavimus.

Atskiro paminėjimo nusipelnė ir atsarginiai čempionų aukštaūgiai Looney bei Jordanas Bellas, atitinkamai pelnę 14 ir 11 taškų bei padėję „Warriors“ po varžovų krepšiu atkovoti 12 kamuolių.

Portlando klubo neišgelbėjo vienas geriausių karjeros rungtynių sužaidęs jaunesnysis Curry, pelnęs 16 taškų ir perėmęs 4 kamuolius, o rezultatyviausiai ekipoje rugntyniavo 23 taškus ir 10 rezultatyvių perdavimų surinkęs Lillardas.

„Warriors“: Stephenas Curry 37 (11/22 met., 4/14 trit., 11/11 baud., 8 atk. kam., 8 rez. perd.), Klay Thompsonas 24 (8/22 met., 4/8 trit.), Draymondas Greenas 16 (10 atk. kam., 7 rez. perd., 5 blk.), Kevonas Looney 14 (7 atk. kam.), Jordanas Bellas 11 taškų.

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 23 (5/12 trit., 5 atk. kam., 10 rez. perd.), C. J. McCollumas 22 (9/23 met., 5 rez. perd.), Sethas Curry 16 (4/7 trit., 4 per. kam.), Maurice‘as Harklessas ir Rodney Hoodas po 12 taškų.

Trečiosios serijos rungtynės Portlande vyks naktį iš šeštadienio į sekmadienį, 4 val. Lietuvos laiku. Lietuvoje šį susitikimą tiesiogiai transliuos SPORT1 televizija.