Be penktose serijos rungtynėse blauzdos raumens traumą patyrusio rezultatyviausio savo krepšininko rungtyniavę „Warriors“ sužaidus kiek daugiau nei penkias minutes ribotam laikui neteko dar vieno savo lyderio. Antrąją asmeninę pražangą stabdydamas Jamesą Hardeną užsidirbo Stephenas Curry, likusią ketvirčio dalį praleidęs ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Ne ką sėkmingiau Curry pasirodė ir antrame ketvirtyje, kurio viduryje po trečiojo taisyklių pažeidimo jam teko palikti aikštę ir likusią pirmosios susitikimo pusės dalį stebėti iš šalies. Iki ilgosios pertraukos vienas geriausių visų laikų snaiperių nepelnė nė taško, tačiau svečių puolimą ant savo pečių tempė 5 tritaškius pataikęs Klay Thompsonas ir 20 taškų pelnę komandos atsarginiai krepšininkai.

Antrąją rungtynių dalį pamažu įsibėgėjęs „Warriors“ lyderis pavertė savo asmeniniu šou. Nors Hjustono klubas Hardeno ir rezultatyviausią asmeninį pasirodymą šių metų atkrintamosiose surengusio Chriso Paulo dėka po trijų ketvirčių turėjo 5 taškų pranašumą, 10 taškų per šį kėlinuką pelnęs Curry įspūdingiausią savo žaidimo atkarpą paliko lemiamam serijos ketvirčiui.

Su kibia Andre Iguodalos, Thompsono ir Draymondo Greeno gynyba susidūrę šeimininkai ėmė vis dažniau rinktis sudėtingus ir neparuoštus metimus bei per paskutiniąsias dvylika savo sezono minučių viso pelnė 26 taškus. Kitame aikštės gale įsisiautėjęs Curry pats vienas beveik prilygo visai varžovų komandai – 23 taškai – ir šaltakraujiškai sumetė visus svarbiausius baudų metimus.

Su išnarintu viduriniuoju kairės rankos pirštu rungtyniaujantis „Warriors“ lyderis šiąnakt pasiekė naują karjeros rekordą per vieną rungtynių pusę pelnydamas net 33 taškus bei pratęsė neprilygstamą seriją. Atkrintamųjų varžybų rungtynių ketvirtuose kėlinukuose bei pratęsimuose čempionų įžaidėjas šiuo metu yra pataikęs net 76 baudų metimus iš eilės. Pastarąjį kartą įtempčiausiomis sezono minutėmis Curry baudą prametė dar 2015-ų metų finalo šeštosiose rungtynėse.

Nors „Warriors“ ketvirtą kartą per pastaruosius penkerius metus eliminavo „Rockets“ iš atkrintamųjų varžybų, serijos rezultatas 4:2 neatspindėjo komandų tarpusavio kovos atkaklumo. Nė vienas iš šeštų žaistų susitikimų nesibaigė didesniu nei 6 taškų skirtumu.

Čempionai pagerino sau patiems priklausantį NBA rekordą ir jau 21-oje atkrintamųjų varžybų serijoje iš eilės laimėjo bent vienas išvykoje žaistas rungtynes. Reguliariojo sezono bei atkrintamųjų varžybų rungtynėse „Warriors“ be Duranto, tačiau su Curry laimėjo 30 kartų ir patyrė tik 4 nesėkmes.

Solidžiu pataikymo procentu iš žaidimo atakavęs Hardenas šiąnakt veikiausiai sapnuos pirmoje rungtynių pusėje pramestus baudų metimus. Viso 35 taškus pelnęs Hjustono klubo lyderis dar iki ilgosios pertraukos nerealizavo penkių tokių galimybių (7/12), o antroje susitikimo pusėje nemetė nė vieno baudos metimo. „Rockets“ rungtynes pralaimėjo penkių taškų skirtumu.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 35 (11/25 met., 6/15 trit., 7/12 baud., 8 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam., 6 kl.), Chrisas Paulas 27 (11/19 met., 11 atk. kam., 6 rez. perd.), P. J. Tuckeris 15, Clintas Capela 10 taškų (10 atk. kam.).

„Warriors“: Stephenas Curry 33 (9/20 met., 4/11 trit., 11/11 baud.), Klay Thompsonas 27 (7/13 trit.), Andre Iguodala 17 (5/8 trit.), Kevonas Looney 14, Shaunas Livingstonas 11 taškų.

Konferencijos finale čempionai susitiks su Denverio „Nuggets“ ir Portlando „Trail Blazers“ poros nugalėtoju. Lemiamas septintąsias šios serijos rungtynes sekmadienį, 22 val. 30 min. Lietuvos laiku, tiesiogiai transliuos SPORT1 televizija.