Tai buvo tik antras kartas per visą NBA istoriją, kai atkrintamųjų varžybų susitikime prireikė net keturių pratęsimų. Vienintelis kitas toks atvejis užfiksuotas Sirakūzų „Nationals“ ir Bostono „Celtics“ dvikovoje, vykusioje dar 1953-iais metais.

Pagrindinio rungtynių laiko metu „Trail Blazers“ du kartus – pirmajame ir trečiajame ketvirčiuose – buvo atitrūkę dviženkliu skirtumu, tačiau svečiai iš Denverio abu sykius sugebėjo prisivyti savo varžovus. Antrąjį „Nuggets“ spurtą įžiebė serbas Nikola Jokičius, vien trečiame kėlinuke pelnęs 17 taškų.

Ketvirto ketvirčio pabaigoje iniciatyvos ėmėsi „Nuggets“ įžaidėjas Jamalas Murray. Rezultatui esant lygiam kanadietis dukart iš eilės liko žaisti vienas prieš vieną prieš turką Enesą Kanterį ir abu sykius įveikęs varžovo gynybą pelnė 5 taškus iš eilės.

Į Murray mini-spurtą identiška atkarpa atsakė Portlando komandos krašto puolėjas Maurice‘as Harklessas. Tik paskutinę akimirką klubo medikų leidimą žaisti šiose rungtynėse gavęs krepšininkas paskutinę susitikimo minutę išlygino rezultatą.

Denverio komanda turėjo galimybę dar sykį išsiveržti pirmyn, tačiau Willas Bartonas užmynė šoninę liniją, o kitame aikštės gale Damianas Lillardas pataikė metimą po prasiveržimo, įrašiusį „Trail Blazers“ lyderiui pirmuosius ketvirto kėlinuko taškus. Lemiamos atakos metu rezultatą išlygino Bartonas, pelnęs taškus iš po krepšio po puikaus Jokičiaus perdavimo.

Keturių papildomų pratęsimų metu šansų išplėšti pergalę turėjo tiek viena, tiek kita komanda. Portlando klubui per pirmus du pratęsimus visus taškus pelnė Lillardo ir C. J. McCollumo duetas, o svečių komandą į priekį vedė Murray ir Paulas Millsapas.

Neįtikėtiną fizinį krūvį atlaikyti teko Jokičiui. Atletiškumu nepasižymintis vidurio puolėjas dar per pagrindinį rungtynių laiką aikštėje praleido net 45 minutes, o vėliau be keitimų sužaidė visas 20 papildomų minučių. Serbas tapo pirmuoju bent valandą atkrintamųjų varžybų rungtynėse sužaidusiu aukštaūgiu NBA istorijoje.

Vidurio puolėjo nuovargis tapo viena iš „Nuggets“ pralaimėjimo priežasčių. Atsinaujinus Harklesso traumai jį pakeitęs Rodney Hoodas sužaidė puikų ketvirtąjį pratęsimą ir tolimu metimu suteikė šeimininkams dviejų taškų persvarą, kurią panakinti galėjęs Jokičius prametė pirmąjį iš dviejų baudos metimų. Sezoną Klivlando „Cavaliers“ klube pradėjusio snaiperio metimas tapo lemiama nepamirštamos dvikovos akimirka.

„Trail Blazers“: C. J. McCollumas 41 (60 min., 16/39 met., 4 per. kam.), Damianas Lillardas 28 (58 min., 10/24 met., 8 rez. perd.), Rodney Hoodas 19, Enesas Kanteris 18 (56 min., 15 atk. kam.), Maurice‘as Harklessas 15 taškų (10 atk. kam.).

„Nuggets“: Jamalas Murray 34 (55 min., 14/32 met., 9 atk. kam., 5 rez. perd.), Nikola Jokičius 33 (65 min., 13/25 met., 18 atk. kam., 14 rez. perd.), Willas Bartonas 22 (9 atk. kam.), Paulas Millsapas 17 (13 atk. kam.), Gary Harrisas 13 (50 min., 3 per. kam.), Malikas Beasley 11 taškų.

Serijoje iki keturių pergalių „Trail Blazers“ krepšininkai išsiveržė į priekį rezultatu 2:1. Ketvirtosios serijos rungtynės vyks Portlande, naktį iš sekmadienio į pirmadienį Lietuvos laiku.