Žadą atimantį individualaus meistriškumo šedevrą „Trail Blazers“ lyderis ėmėsi kurti jau pirmoje susitikimo pusėje. Jo komandos draugams niekaip nerandant savojo žaidimo puolime, Lillardas dar iki ilgosios pertraukos surinko net 32 taškus – daugiau, nei likusi Portlando komanda kartu sudėjus.

Nepaisant herojiško įžaidėjo žaidimo, į kampą įsprausti Oklahomos krepšininkai sugebėjo perimti iniciatyvą į savo rankas. Vedami puikiai rungtyniavusio Paulo George‘o svečiai ketvirto kėlinuko viduryje susikrovė daugiau nei solidžią 15 taškų persvarą ir užtikrintai artėjo prie šeštųjų serijos rungtynių išplėšimo.

Papildomo emocinio pakylėjimo Portlando krepšininkams bei sirgaliams suteikė netikėtas Jusufo Nurkičiaus pasirodymas prie komandos atsarginių žaidėjų suolelio. Koją susilaužęs aukštaūgis iš Bosnijos ir Hercegovinos susitikimą stebėjo rūbinėje, tačiau matydamas nesėkmingą rungtynių eigą neapsikentė ir prisijungė prie „Trail Blazers“ krepšininkų.

Nurkičiaus pasirodymo ir fantastiško Lillardo žaidimo įkvėpti šeimininkai pakilo į lemiamą šturmą. Kol Russellas Westbrookas netaikliais metimais skandino „Thunder“ komandą, Portlando ekipa ėmė mažinti savo atsilikimą, o prasidėjus paskutinei rungtynių minutei po ilgesnės pertraukos išlygino rezultatą.

Po dar vienos nesėkmingos Oklahomos krepšininkų atakos „Trail Blazers“ gavo šansą išplėšti pergalę. Rezultatui esant lygiam kamuolio kontrolę ir atsakomybę už lemiamą metimą prisiėmė Lillardas, kurį varžovų aikštės pusėje pasitiko vienas geriausiai besiginančių lygos krepšininkų George‘as.

Sausakimšai areną užpildžiusiems žiūrovams pakilus iš savo vietų ir sulaikius kvapą visą karjerą Portlando klube rungtyniaujantis įžaidėjas pataikė stulbinantį tritaškį su rungtynių sirena ir ironiškai pamojavo „Thunder“ ekipai, trečią sezoną iš eilės baigiančiai kovas jau pirmajame atkrintamųjų varžybų etape.

Vakarų konferencijos pusfinalyje „Trail Blazers“ susitiks su Denverio „Nuggets“ ir San Antonijaus „Spurs“ poros nugalėtojais. Po šiąnakt Denveryje vykusių rungtynių jas laimėję šeimininkai serijoje iki keturių pergalių šiuo metu pirmauja rezutlatu 3:2.

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 50 (17/33 met., 10/18 trit., 6/8 baud., 7 atk. kam., 6 rez. perd., 3 per. kam.), Maurice‘as Harklessas ir C. J. McCollumas (8/19 met., 1/7 trit.) po 17, Enesas Kanteris 13 taškų (13 atk. kam.).

„Thunder“: Paulas George‘as 36 (14/20 met., 3/8 trit., 9 atk. kam.), Russellas Westbrookas 29 (11/31 met., 4/11 trit., 11 atk. kam., 14 rez. perd.), Dennisas Schroderis 17, Jerami Grantas 16 (7/8 met., 8 atk. kam., 3 blk.), Stevenas Adamsas 10 taškų.