Po šešerių metų pertraukos į atkrintamąsias varžybas grįžę „Nuggets“ pradėjo rungtynes netaiklių tritaškių serija, tačiau įpusėjus pirmajam ketvirčiui pirmavo rezultatu 17:15. Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo paskutinė rungtynių akimirka, kai Denverio komanda lenkė savo varžovus.

Tolygiai paskirstytu puolimu rėmęsi „Spurs“ vienu metu turėjo 12 taškų persvarą, tačiau lemiamomis akimirkomis šeimininkai sugebėjo prisivyti svečius. Paskutinę susitikimo minutę komandas skyrė tik vienas taškas, o kamuolį savo rankose turėjo Denverio ekipa.

Minutės pertraukėlės metu paruoštas derinys suveikė be priekaištų ir Jamalas Murray turėjo galimybę visiškai laisvas atakuoti iš vidutinio nuotolio. Visgi kanadiečio metimas buvo netaiklus, o kamuolį atkovojęs LaMarcusas Aldridge‘as sumetė abu baudų metimus.

Paskutinei savo atakai „Nuggets“ turėjo neplinas septynias sekundes, tačiau jų išnaudoti nespėjo. Kamuolį ties vidurio linija iš Murray perėmė Derrickas White‘as, įtvirtinęs San Antonijaus klubo pergalę dar dviem tiksliais šūviais nuo baudų metimo linijos.

Dėl savo gynybinių sugebėjimų vertinamas White‘as šįkart „Spurs“ komandoje rezultatyvumu nusileido tik DeMarui DeRozanui bei pasižymėjo neabejotinai gražiausiu pirmosios atkrintamųjų varžybų nakties dėjimu iš viršaus.

Šeimininkų neišgelbėjo pirmosiose savo lemiamo NBA sezono etapo rungtynėse trigubą dublį surinkęs Nikola Jokičius. Serbas puikiai skirstė perdavimus komandos draugams, tačiau pats vengė žiūrėti į krepšį ir surinko tik 10 taškų.

Donatas Motiejūnas buvo registruotas rungtynėms, tačiau vyriausiojo trenerio Greggo Popovičiaus sprendimu aikštėje nepasirodė.

„Nuggets“: Gary Harrisas 20, Jamalas Murray 17 (8/24 met., 0/6 trit., 6 per. kam.), Willas Bartonas 15, Paulas Millsapas 12, Nikola Jokičius (4/9 met., 0/3 trit., 14 atk. kam., 14 rez. perd.) ir Malikas Beasley po 10 taškų.

„Spurs“: DeMaras DeRozanas 18 (12 atk. kam., 6 rez. perd.), Derrickas White‘as 16, LaMarcusas Aldridge‘as (6/19 met.) ir Brynas Forbesas po 15, Rudy Gay 14 taškų.

Antrosios serijos rungtynės vyks naktį iš antradienio į trečiadienį, 4 val. Lietuvos laiku.

Vienintele favoritų statusą šiąnakt vykusiose rungtynėse pateisinusia ekipa tapo čempionų titulą ginantys „Golden State Warriors“. Ouklando krepšininkai namuose 121:104 (36:27, 33:29, 29:23, 23:25) nepaliko vilčių Los Andželo „Clippers“ ekipai.

Pagrindiniu čempionų pergalės kalviu tapo net 8 tolimus metimus pataikęs Stephenas Curry. „Warriors“ snaiperis šiąnakt aplenkė legendinį Ray‘ų Alleną ir tapo daugiausiai tritaškių NBA atkrintamųjų istorijoje pataikiusiu žaidėju.

Ketvirtajame susitikimo kėlinuke po dvi technines pražangas užsidirbo visų rungtynių metu konfliktavę Kevinas Durantas ir Patrickas Beverley. Aukštesnį oponentą gynyboje prižiūrėjęs Beverley sugebėjo išvesti vieną iš varžovų lyderių iš pusiausvyros, tačiau iš aikštės buvo išvaryti abu krepšininkai.

„Warriors“: Stephenas Curry 38 (11/16 met., 8/12 trit., 15 atk. kam., 7 rez. perd.), Kevinas Durantas 23 (3 blk.), Draymondas Greenas 17 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Klay Thompsonas 12 taškų.

„Clippers“: Montrezlas Harrellas 26, Lou Williamsas 25 (9 rez. perd.), Shai Gilgeous-Alexanderis 18, Danilo Gallinari 15, JaMychalas Greenas 10 taškų.

Antrosios serijos rungtynės vyks ankstyvą antradienio rytą, 5 val. 30 min. Lietuvos laiku.