Didžiausią reikšmę per pastaruosius keletą metų turėjusį Los Andželo derbį sėkmingiau pradėjo nominalūs arenos šeimininkai „Lakers“. Rajonas Rondo pataikė visus tris pirmuosius mestus tritaškius, agresyviu žaidimu pasižymėjo Kyle‘as Kuzma ir po pirmųjų dvylikos minučių aukso ir purpuro spalvų klubas turėjo 8 taškų pranašumą.

Iniciatyvą į „Clippers“ rankas perėmė atsarginiai Doco Riverso krepšininkai. Lou Williamso ir Montrezlo Harrello pastangomis svečiai pelnė devynis taškus be atsako bei persvėrė rezultatą savo naudai.

Be peties skausmo kamuojamo Brandono Ingramo rungtyniavusius „Lakers“ ant savo pečių tempti pradėjo LeBronas Jamesas. Šeimininkų komandos lyderis pradėjo šios nakties susitikimą tik 39 taškais atsilikdamas nuo Michaelo Jordano visų laikų rezutlatyviausių NBA krepšininkų sąraše ir jau iki ilgosios pertraukos šį skirtumą sumažino beveik perpus.

Nepaisant 17 LeBrono pelnytų taškų, po dviejų kėlinukų keturių taškų persvarą turėjo Doco Riverso treniruojami „Clippers“.

Trečiajame ketvirtyje virė itin permaininga kova. Po sėkmingos atkarpos šeimininkai persvėrė rezultatą savo naudai, tačiau kovingieji „Clippers“ surengė dar vieną spurtą ir paskutinėmis kėlinuko sekundėmis susikrovė didžiausią savo turėtą persvarą – 91:83. Desperatiškų „Lakers“ viltis atgaivino tolimą dvitaškį su kėlinuko sirena pataikęs Reggie Bullockas.

Lemiamoje susitikimo dalyje nesužaidus nė dviejų minučių Luke‘as Waltonas buvo priverstas prašyti pertraukėlės. Kelios šiurkščios gynybinės klaidos ir aplaidus LeBrono perdavimas leido svečiams atsiplėšti 12 taškų skirtumu.

Nors „Lakers“ sugebėjo aptirpdyti savo deficitą iki šešių taškų, artimiausių kelių minučių atkarpa jiems susiklostė katastrofiškai. Verždamasis link krepšio Kuzma pasisuko dešinę čiurną ir skausmo perkreiptu veidu nušlubavo į rūbinę, Jamesas įsigudrino po prasiveržimo nepataikyti iš po krepšio, o Landry Shameto tritaškis suteikė „Clippers“ rekordinį 13 taškų pranašumą.

Šeimininkai itin bejėgiškai atrodė po savuoju krepšiu, kur daugiausiai žalos jų gynybai pridarė antroje rungtynių pusėje dominavęs Harrellas. Antrąją ketvirtojo kėlinuko dalį aukščiausiu „Lakers“ aikštėje pasirodžiusiu krepšininku tapo LeBronas.

Waltono auklėtiniams tai buvo jau penktas pralaimėjimas per pastarąsias šešerias rungtynes. Pergales šiąnakt iškovojo visi pagrindiniai „Lakers“ konkurentai kovoje dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas – San Antonijaus „Spurs“, Sakramento „Kings“ ir „Clippers“.

Pastarąjį kartą tarp pajėgiausių aštuonių Vakarų konferencijos komandų Los Andželo klubas pateko dar 2013-ais metais.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 27 (9/19 met., 1/6 trit., 8/12 baud., 8 atk. kam., 6 rez. perd.), Rajonas Rondo 24 (10 atk. kam., 12 rez. perd.), Joshas Hartas 17, Kyle‘as Kuzma 13 taškų (5/15 met.).

„Clippers“: Danilo Gallinari 23, Lou Williamsas 21 (5 rez. perd.), Shai Gilgeous-Alexanderis ir Montrezlas Harrellas (11 atk. kam., 5 rez. perd.) po 14, Patrickas Beverley 13 (9 atk. kam., 4 rez. perd., 5 per. kam.), Landry Shametas 12 taškų.