Sezoną Dalaso „Mavericks“ klube pradėjęs, o po Kristapo Porzingio mainų iš Niujorko „Knicks“ atleistas Matthewsas į Indianapolį atvyko tik sekmadienį, tačiau šiąnakt jau pradėjo rungtynes „Pacers“ starto penkete.

Toks Nate‘o McMillano sprendimas antrojo penketo puolimo ašimi vėl pavertė Tyreke‘o Evanso ir Domanto Sabonio duetą. Sėkmingais deriniais du prieš du varžovų gynybą tampę krepšininkai įžiebė pirmojo ketvirčio pabaigoje sužaistą itin sėkmingą „Pacers“ atkarpą.

Prieš rungtynes Indianos komandos rūbinėje svečiavosi pernai „Pacers“ rungtyniavęs veteranas Alas Jeffersonas. Aukštaūgis pusiau rimtai, pusiau juokais liepė Saboniui būtinai šio susitikimo metu pelnyti taškus dešine ranka. Tą Domantas padarė pelnydamas savo pirmuosius taškus, po kurių su šypsena mojavo už galinės linijos sėdėjusiam buvusiam komandos draugui.

Neišsprendžiama mįsle „Hornets“ gynybai tapęs Evanso ir Sabonio derinys lietuviui atnešė keturis paeiliui pelnytus taškus, rezultatyvų perdavimą to paties Evanso tritaškiui bei išprovokuotą varžovų pražangą. Šios atkarpos metu lietuvis pasižymėjo ir itin galingu dėjimu per prancūzą Nicolą Batumą.

Neįpusėjus antrajam kėlinukui Sabo žaidimo laiką apribojo asmeninės pražangos. Varžovų aukštaūgis Cody Zelleris įtikinamos vaidybos dėka išprovokavo „Pacers“ vidurio puolėjo pražangą puolime, o veiksmui persikėlus į kitą aikštės pusę Domas išsyk užsidirbo ir trečiąją nuobaudą, po kurios buvo priverstas palikti aikštę.

Aklina gynyba varžovus dusinę šeimininkai vienu metu pirmavo net 20 taškų skirtumu, o iki ilgosios pertraukos leisdami „Hornets“ pelnyti vos 38 taškus pasiekė geriausią šio sezono gynybos rezultatą.

Po ilgosios pertraukos iniciatyvos ėmėsi šį savaitgalį Visų žvaigždžių rungtynėse starto penkete žaisiantis Kemba Walkeris. Šarlotės klubo lyderis užliejo Indianos ginamąjį krepšį taikliais tritaškiais ir sumažino svečių deficitą iki minimalaus.

Lemiama susitikimo dalis prasidėjo dar viena gera Sabonio atkarpa. Domas nubaudė varžovų gynybą dar vienu triuškinančiu dėjimu, įsirašė rezultatyvų perdavimą gražiai perskaitydamas Dougo McDermotto sprendimą kirsti į baudos aikštelę ir stabilizavo bendru rezultatu 40:51 kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjusių „Pacers“ žaidimą po lentomis.

Per 21 sužaistą minutę Sabonis viso surinko 9 taškus (4/5 met., 1/2 baud.), 9 atkovotus kamuolius, po du rezultatyvius perdavimus ir prarastus kamuolius bei 3 asmenines pražangas. Per pastarąsias penkerias rungtynes žaidybinę formą atgavęs lietuvis iš žaidimo atakuoja net 75 procentų taiklumu (27/36).

„Hornets“ neišgelbėjo penktose rungtynėse iš eilės 30 pelnytų taškų ribą pasiekusio Walkerio žaidimas. Šarlotės klubas Indianapolyje per pastarąsias 20 tarpusavio dvikovų „Pacers“ įveikti sugebėjo tik tris kartus.

„Pacers“: Mylesas Turneris 18 (9 atk. kam., 3 blk.), Bojanas Bogdanovičius 14, Darrenas Collisonas 13 (8 rez. perd.), Tyreke‘as Evansas 12, Thaddeusas Youngas 11 taškų (8 atk. kam., 6 rez. perd.).

„Hornets“: Kemba Walkeris 34 (10/23 met., 9 atk. kam.), Jeremy Lambas 21 (7/22 met.), Cody Zelleris 18 taškų (9 atk. kam.).

Šešių pergalių seriją pratęsti „Pacers“ bandys naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Indianapolyje vyksiančiose rungtynėse su absoliučiais lygos lyderiais Milvokio „Bucks“. Po šio susitikimo Indianos krepšininkų laukia Visų žvaigždžių savaitgalio pertrauka – į aikštę Sabonis ir jo komandos draugai grįš tik vasario 23-ią dieną.