Vienu iš laukiamiausių šio susitikimo aspektų tapo buvusių „Spurs“ krepšininkų Kawhi Leonardo ir Danny Greeno sugrįžimas į „AT&T Center“ areną. Prieš rungtynes San Antonijaus organizacija didžiajame ekrane parodė itin emocionalų ir abiejų krepšininkų atžvilgiu pagarbų padėkos vaizdo klipą, tačiau sirgaliai tokiu geraširdiškumu nepasižymėjo.

Arenos pranešėjui ištarus atakuojančio gynėjo Greeno pavardę didžioji dauguma žiūrovų atsistoję triukšmingomis ovacijomis pasveikino aštuonis sezonus „Spurs“ klube praleidusį žaidėją. Tačiau vos nuskambėjus Leonardo numeriui „AT&T Center“ pranešėjo balsą užgožė kurtinantis švilpimas.

Praėjusiame sezone vos 9 rungtynes sužaidęs ir nuo tuometinės savo komandos atsiribojęs Kawhi triukšmo banga buvo lydimas kiekvieno savo prisilietimo prie kamuolio metu. Pirmoje „Raptors“ atakoje naujasis kanadiečių lyderis savo susierzinimą išliejo prasiveržimu įveikdamas visą šeimininkų gynybą ir pelnydamas taškus su Derricko White‘o pražanga.

Per pirmąsias minutes Leonardas spėjo pataikyti dar vieną dvitaškį ir blokuoti varžovo metimą, tačiau neilgai trukus jo sugrįžimas į San Antonijų buvo nustumtas į šešėlį. Savąjį keršto žygį prieš „Raptors“ pradėjo rezultatyviausias visų laikų Toronto krepšininkas DeMaras DeRozanas.

Šaltakraujiškai ir sistemingai kanadiečių gynybą it peiliu pjaustęs gynėjas jau pirmame kėlinyje pasižymėjo agresyviu dėjimu, privertusiu Nicką Nurse‘ą prašyti pertraukėlės, ir eile taiklių sudėtingų metimų. Negana to, per pirmąsias septynias minutes užsivedęs DeRozanas beveik dvigubai pranoko savo buvusią ekipą atkovotų kamuolių kategorijoje – 7:4.

Pakiliai rungtyniavusio DeMaro užvesti San Antonijaus krepšininkai ėmėsi demonstruoti Greggo Popovičiaus vizitine kortele tapusį žaidimą. Nesavanaudiškai kamuoliu dalinęsi „Spurs“ vien pirmame kėlinyje atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir nesurinko nė vienos klaidos.

Artėjant ketvirčio pabaigai po dar vieno DeRozano dvitaškio su pražanga ir latvio Davio Bertanio tritaškiui atlikto rezultatyvaus perdavimo bei kito buvusio „Raptors“ krepšininko Rudy Gay dėjimo San Antonijaus komandos pranašumas tapo pribloškiančiu – 34:11.

Be nugaros skausmus kenčiančio Kyle‘o Lowry ir piršto traumą besigydančio Jono Valančiūno rungtyniavę „Raptors“ stengėsi žaisti greitą krepšinį, privertusį komandą dažnai klysti ir priimti skubotus sprendimus. Po pirmojo kėlinio kanadiečiai turėjo didžiausią per dvylika minučių įgautą deficitą šiame sezone ir atsiliko net 19 taškų skirtumu.

Uraganinė rungtynių pradžia galiausiai tapo susitikimo baigtį nulėmusia atkarpa. Užtikrintai rungtyniavę „Spurs“ viso susitikimo metu demonstravo daug aukštesnį susikaupimo ir ryžto lygį. Tik kartkartėmis geresnę atkarpą sužaisdavę „Raptors“ antro kėlinio viduryje pelnė septynis taškus be atsako, tačiau ir po šio spurto šeimininkai turėjo 18 taškų pranašumą.

Iki ilgosios pertraukos likus kiek daugiau nei trims su puse minutės ir „Spurs“ pirmaujant devyniolikos taškų skirtumu prie baudų metimo linijos stojo Leonardas, kurį šeimininkų sirgaliai „pasveikino“ nepamirštama skanduote. Sausakimšą „AT&T Center“ užpildė ritmingas šūksnis „traitor!“ („išdavikas!“).

Bent dalinai atsilyginti už šį įžeidimą Kawhi pavyko 21 pelnytu tašku ir vienu itin agresyviu dėjimu.

Antroji susitikimo pusė intriga nepasižymėjo, o didžiąją ketvirtojo kėlinio dalį aikštėje grūmėsi rezerviniai abiejų komandų krepšininkai. San Antonijaus komandoje debiutavo dėl plyšusio menisko pirmąją sezono pusę praleidęs lygos naujokas Lonnie Walkeris, pataikęs pirmąjį savo karjeros tritaškį.

Pirmojo karto motyvas pažymėjo ir DeRozano keršto vakarą. Pirmą sykį prieš „Raptors“ rungtyniavęs gynėjas pasižymėjo pirmuoju per savo karjerą surinktu trigubu dubliu bei pasiekė naują karjeros rekordą atkovodamas net 14 kamuolių.

Per pastarąsias šešiolika rungtynių tik aštuonias pergales pasiekęs Toronto klubas San Antonijaus mieste triumfuoti nesugeba jau daugiau nei dešimtmetį. Pastarąjį kartą „Spurs“ arenoje kanadiečiai varžovus įveikė dar 2007-ųjų metų gruodžio mėnesį.

„Spurs“: LaMarcusas Aldridge‘as 23 (10/14 met., 5 rez. perd.), DeMaras DeRozanas 21 (7/15 met., 7/7 baud., 14 atk. kam., 11 rez. perd.), Brynas Forbesas 20 (6/7 trit.), Derrickas White‘as 19, Rudy Gay 13, Patty Millsas 12 taškų.

„Raptors“: Kawhi Leonardas 21 (8/13 met., 5 rez. perd.), Delonas Wrightas 15, Serge‘as Ibaka ir Normanas Powellas po 14, Gregas Monroe ir Fredas VanVleetas po 12, Pascalis Siakamas 10 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), (...) Danny Greenas 0 taškų (0/7 met., 0/6 trit.).

Artimiausiose rungtynėse Toronto komandos lauks dar vienas itin sudėtingas išbandymas. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį „Raptors“ svečiuose susigrums su juos iš pirmosios Rytų konferencijos vietos išstūmusiais Milvokio „Bucks“.