Svariausiai prie „Rockets“ triumfo prisidėjo pastaruoju metu stulbinančius rezultatyvumo rodiklius fiksuojantis Jamesas Hardenas. Po Chriso Paulo patirtos traumos dar daugiau atsakomybės puolime prisiėmęs Hjustono komandos lyderis jau pirmajame kėlinyje pataikė penkis tolimus metimus ir surinko 17 taškų.

Per pirmąsias dvylika žaidimo minučių 35 taškus pelnę šeimininkai apsukų nemažino ir antrajame ketvirtyje. Sužaidus beveik keturias minutes „Rockets“ nuo varžovų atitrūko jau septyniolikos taškų skirtumu – 50:33.

Kovingumą pademonstravę Bostono krepšininkai daugiausiai Kyrie Irvingo ir Marcuso Morriso pastangų dėka sugebėjo kėlinuką užbaigti solidžiu spurtu 22:7 ir prieš ilgąją pertrauką sumažinti varžovų pranašumą iki dviejų taškų.

Didžioji trečiojo ketvirčio dalis praėjo komandoms kovojant taškas į tašką. Įsimintiną dvikovą šios rungtynių dalies metu surengė Hardenas ir Irvingas, sugebėję atskleisti ryškiausias savo išskirtinių gebėjimų puses. „Rockets“ lyderiui varžovų krepšį užliejus taikliais tritaškiais ir baudų metimais Kyrie į oponento veiksmus atsakė gražiais firminiais reidais po varžovų krepšiu.

Kėlinį itin sudėtingu taikliu tritaškiu užbaigė vos antrąsias rungtynes Hjustono klube žaidęs Austinas Riversas. Sezoną Vašingtono „Wizards“ komandoje pradėjęs gynėjas abiejuose sužaistuose susitikimuose pelnė po 10 taškų.

Savo pranašumą „Rockets“ įrodė jau pirmoje ketvirto kėlinio pusėje. Sužaidus dvi minutes tritaškiu iš aikštės kampo šeimininkų persvarą iki 12 taškų padidino Geraldas Greenas, o į aikštę grįžęs Hardenas dar vienu tolimu metimu faktiškai įtvirtino Hjustono komandos pergalę.

Praėjusio sezono MVP šiąnakt pakartojo asmeninį karjeros rekordą pataikydamas 9 tolimus metimus bei pratęsė įspūdingą seriją – pastarosiose šešeriose rungtynėse jis pelnė bent po 35 taškus. Pastarąjį kartą toks pasiekimas NBA lygoje užfiksuotas 2013-ais metais, kai identišką rezultatyvumo pliūpsnį pademonstravo Carmelo Anthony.

Susitikimo pabaigoje emocijų nesuvaldė antrąją techninę pražangą užsidirbęs Morrisas, dėl priekaištų arbitrams išvarytas iš aikštės.

Dar vienu galingu dvigubu dubliu šeimininkų sirgalius pradžiugino šveicaras Clintas Capela. Pastarosiose trejose rungtynėse „Rockets“ aukštaūgis vidutiniškai renka po 20,3 taško ir net 21 atkovotą kamuolį.

Savoje arenoje Hjustono krepšininkai iškovojo jau septynias pergales iš eilės.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 45 (11/26 met., 9/18 trit., 14/17 baud., 6 rez. perd., 6 kl.), Clintas Capela 24 (18 atk. kam.), Ericas Gordonas 20, Austinas Riversas ir Geraldas Greenas po 10 taškų.

„Celtics“: Kyrie Irvingas 23 (11 rez. perd.), Marcusas Morrisas 19, Jaylenas Brownas 18, Alas Horfordas 15, Marcusas Smartas 11 taškų.

Nuostabi rungtynių kulminacija šiąnakt pradžiugino žiūrovus Kalifornijos sostinėje Sakramente. Penkiolikos taškų deficitą ketvirtame kėlinyje panaikinę vietos „Kings“ (19-16) nuostabaus Bogdano Bogdanovičiaus šūvio dėka palaužė Los Andželo „Lakers“ (20-15) rezultatu 117:116 (32:34, 29:33, 23:28, 33:21).

Be LeBrono Jameso ir Rajono Rondo rungtyniavusius „Lakers“ į priekį vedė jaunųjų Kyle‘o Kuzmos, Brandono Ingramo ir Lonzo Ballo trijulė. Los Andželo komandos jaunimas kartu pelnė net 75 taškus, tačiau šio indėlio nepakako kovoje su savų sirgalių triukšmingai palaikomais „Kings“.

Rungtynių didvyriu tapęs Bodanovičius paskutinės atakos metu sugebėjo pataikyti fantastišką tritaškį per aukštai iškeltas Tysono Chandlerio rankas, o po šio metimo Sakramento areną užliejo nesuvaidintų emocijų banga.

Los Andželo ekipai tai buvo jau ketvirtoji nesėkmė per pastarąsias penkerias rungtynes.

„Kings“: Bogdanas Bogdanovičius 23, Willie Cauley-Steinas 19 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Imanas Shumpertas (4 per. kam.) ir Nemanja Bjelica po 18, De‘Aaronas Foxas 15 (6/20 met., 9 atk. kam., 12 rez. perd.), Justinas Jacksonas 10 taškų.

„Lakers“: Kyle‘as Kuzma 34 (12/24 met., 9 atk. kam.), Brandonas Ingramas 21, Lonzo Ballas 20 (4/6 trit., 9 atk. kam., 12 rez. perd.), Tysonas Chandleris 11 (10 atk. kam.), Joshas Hartas ir Lance‘as Stephensonas po 10 taškų.

Kitų rungtynių rezultatai:

Milvokio „Bucks“ (24-10) – Niujorko „Knicks“ (9-27) 112:96 (24:28, 29:20, 34:29, 25:19)

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 31 (10/20 met., 10/14 baud., 14 atk. kam., 8 rez. perd., 4 kl.), Khrisas Middletonas 25 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Brookas Lopezas 17, Malcolmas Brogdonas 15, D. J. Wilsonas 10 taškų (14 atk. kam.).

„Knicks“: Luke‘as Kornetas 23 (7/11 trit., 5 rez. perd.), Noah Vonleh 15 (13 atk. kam., 3 blk.), Emmanuelis Mudiay 13 (6 rez. perd.), Kevinas Knoxas 12 taškų (4/15 met.).

Jutos „Jazz“ (17-19) – Filadelfijos „76ers“ (23-13) 97:114 (29:22, 23:35, 27:38, 18:19)

„Jazz“: Donovanas Mitchellas 23 (10/20 met., 3 per. kam.), Dante Exumas 20, Rudy Gobertas 17 (15 atk. kam., 5 rez. perd.), Kyle‘as Korveris 11 taškų.

„76ers“: J. J. Redickas 24 (6/9 trit.), Joelis Embiidas 23 (15 atk. kam., 6 rez. perd., 5 blk.), Jimmy Butleris 18 (3 per. kam.), Benas Simmonsas 14 (14 atk. kam., 12 rez. perd., 3 per. kam.), T. J. McConnellas 10 taškų.

„Golden State Warriors“ (23-13) – Portlando „Trail Blazers“ (20-15) 109:110 (28:27, 18:25, 25:23, 31:27, 7:8)

„Warriors“: Stephenas Curry 29 (6/15 trit., 7 rez. perd., 7 kl.), Kevinas Durantas 26 (10 atk. kam., 11 rez. perd.), Draymondas Greenas (11 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Klay Thompsonas (6/19 met.) po 15 taškų.

„Trail Blazers“: Jusufas Nurkičius 27 (12 atk. kam.), C. J. McCollumas 24 (7/22 met.), Damianas Lillardas 21 (7/20 met.), Maurice‘as Harklessas ir Sethas Curry po 11 taškų.