Toronto komanda šiąnakt vertėsi be trijų svarbių krepšininkų – Serge‘as Ibaka ir Jonas Valančiūnas vis dar gydosi traumas, o Kawhi Leonardas gavo poilsio dieną „Raptors“ žaidžiant antrąsias rungtynes per dvi paras. Prieš susitikimą vyriausiasis kanadiečių treneris Nickas Nurse‘as atskleidė, jog tokį poilsio režimą jo komandos medicininis personalas klubo lyderiui pritaikė paskutinį kartą šiame sezone.

Iki pat dvikovos pradžios abejonių kėlė ir dar dviejų svečių komandos starto penketo narių galimybės žengti į aikštę, tačiau Kyle‘as Lowry ir Danny Greenas galiausiai pasirodė ant parketo ir pradėjo rungtynes nuo jų pradžios.

Pirmoji susitikimo pusė žiūrovams padovanojo atkaklią dviejų taškas į tašką besivaržiusių komandų akistatą. Iki ilgosios pertraukos pirmaujanti komanda keitėsi net keturiolika kartų, o didžiausia persvara priklausė „Raptors“ krepšininkams, vienu metu pirmavusiems septynių taškų skirtumu.

Didžiausią savo pranašumą arenos šeimininkai įgavo paskutinės antrojo ketvirčio atakos metu, kai po turko Furkano Korkmazo taiklaus tritaškio ekipas skyrė 6 taškai. Abu pirmieji kėlinukai baigėsi įspūdingais taikliais šūviais iš aikštės vidurio, tačiau nei Lowry metimas prieš ilgąją pertrauką, nei J. J. Redicko tolima bomba pirmojo kėlinio pabaigoje po vaizdo peržiūrų nebuvo įskaityti.

Pirmoji susitikimo pusė turėjo itin pradžiuginti Kamerūno krepšinio sirgalius. Abu šios Afrikos valstybės atstovai tapo rezutlatyviausiai iki ilgosios pertraukos žaidusiais krepšininkais. Pascalis Siakamas per du kėlinius surinko 20, o Joelis Embiidas – 23 taškus.

Intriga Filadelfijoje ėmė sklaidytis iš karto nuo trečio kėlinio pradžios. Rezultatu 10:2 spurtavę „76ers“ atitrūko daugiau nei solidžiu atstumu, o visi Toronto krepšininkų bandymai persverti rezultatą savo naudai buvo nesėkmingi. Ketvirtame kėlinyje komandas skyrė net 25 taškai.

Pensilvanijos valstijos klubas „Raptors“ ekipą įveikė pirmą kartą šiame sezone bei tik trečią kartą per pastaruosius 23 tarpusavio susitikimus.

„76ers“: Joelis Embiidas 27 (11 atk. kam.), Benas Simmonsas 26 (11/13 met., 12 atk. kam., 8 rez. perd.), J. J. Redickas 22 (4/5 trit.), Furkanas Korkmazas 16, Jimmy Butleris 12 taškų (7 atk. kam., 7 rez. perd., 3 per. kam.).

„Raptors“: Pascalis Siakamas 26 (11/21 met., 0/6 trit.), Kyle‘as Lowry 20 (2/9 trit.), Normanas Powellas 13, Fredas VanVleetas 12 taškų.

Artimiausias rungtynes naktį iš trečiadenio į ketvirtadienį „Raptors“ Majamyje žais su vietos „Heat“ klubu.

Apmaudus epizodas gerokai apkartino šventines Dalaso „Mavericks“ ir Slovėnijos fenomeno Luka Dončičiaus gerbėjų nuotaikas. Čempionų „Golden State Warriors“ tvirtovėje svečiavęsis devyniolikmetis teksasiečių klubo lyderis trečiajame ketvirtyje žaidybinio epizodo metu išskriejo už aikštės ribų ir įsirėžė į už galinės linijos sėdėjusį vaiką.

Nors jaunasis žiūrovas emocionaliai sureagavo į šį epizodą, po rungtynių slovėnas jam padovanojo autografu papuoštus savo marškinėlius.

Nepaisant gražaus gesto, „Mavericks“ stovykloje po šio epizodo vis dar tvyrojo niūri atsmofera. Kontakto metu Luka susižeidė dešinįjį klubą ir likusias rungtynes stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio. Vienas geriausių pastarojo dešimtmečio NBA naujokų susitikimą pradėjo aukščiausios klasės pasirodymu ir vien pirmajame kėlinyje surinko 14 taškų.

Netekę savo lyderio Dalaso krepšininkai vis vien sugebėjo pakilti į lemiamą spurtą ir paskutinę minutę po rezultatu 14:2 sužaistos atkarpos atsilikti tik vienu tašku, tačiau paskutinį žodį Ouklande tarė likus 14 sekundžių šaltakraujišką tritaškį smeigęs Kevinas Durantas. „Warriors“ (22-11) pergalę prieš „Mavericks“ (15-16) šventė rezultatu 120:116 (28:31, 30:30, 36:26, 26:29).

„Warriors“: Kevinas Durantas 29 (12 atk. kam., 8 rez. perd.), Jonas Jerebko 23 (10/12 met.), Stephenas Curry 22 (6/17 trit.), Klay Thompsonas (0/5 trit.) ir Draymondas Greenas (10 atk. kam., 5 rez. perd.) po 14 taškų.

„Mavericks“: Wesley Matthewsas 25 (7/11 trit.), Luka Dončičius 19 (7/15 met., 3/6 trit., 5 rez. perd.), Harrisonas Barnesas 17 (0/7 trit.), DeAndre Jordanas 12 (23 atk. kam.), J. J. Barea 11, Jalenas Brunsonas ir Dorianas Finney-Smithas po 10 taškų.

Įsimintiniausiomis nakties rungtynėmis kiek netikėtai tapo Vašingtone vykusi dvikova tarp vietos „Wizards“ (13-20) ir Finikso „Suns“ (8-25). Neįtikėtina įtampa ir dramatiškumu papuoštame mūšyje prireikė net trijų pratęsimų, po kurių pergalę šventė šeimininkai – 149:146 (33:29, 22:26, 28:24, 26:30, 13:13, 10:10, 17:14).

Fantastiško scenarijaus rungtynėse netrūko ir įspūdingų individualių pasirodymų. Be Johno Wallo, Otto Porterio ir Dwighto Howardo rungtyniavusius „Wizards“ į pergalę vedė atakuojantis gynėjas Bradley Bealas. Net 54 minutes aikštėje praleidęs žaidėjas per jas ne tik surinko 40 taškų, bet ir užfiksavo pirmąjį trigubą dublį savo karjeroje bei naują asmeninį rezultatyvių perdavimų rekordą.

Sensacingu atradimo Vašingtono komandoje tapo vidurio puolėjas Thomas Bryantas. Visus 14 metimų iš žaidimo pataikęs aukštaūgis pagerino Domantui Saboniui iki šiol priklausiusį geriausią sezono rezultatą (12/12 dvikovoje su „Knicks“), pakartojo 1965-ais užfiksuotą „Wizards“ klubo rekordą ir tik vienu metimu atsiliko nuo absoliučiai geriausiu pasiekimu iki šiol liekančiu Wilto Chamberlaino pasirodymo.

Finikso klubas liko per plauką nuo penktosios pergalės iš eilės. Pastarąjį kartą penkių pergalių seriją „Suns“ užfiksavo dar 2014-ais metais.

„Wizards“: Bradley Bealas 40 (17/33 met., 4/12 trit., 11 atk. kam., 15 rez. perd., 8 kl.), Thomas Bryantas 31 (14/14 met., 3/3 baud., 13 atk. kam.), Jeffas Greenas (10/10 baud.) ir Markieffas Morrisas po 20, Tomašas Satoransky 17 (9 rez. perd.), Trevoras Ariza 14 taškų (7 atk. kam., 7 rez. perd.).

„Suns“: Devinas Bookeris 33 (12/28 met., 2/12 trit., 14 rez. perd.), T. J. Warrenas 28, DeAndre Aytonas 26 (17 atk. kam.), Kelly Oubre 20, Richaunas Holmesas 12, De‘Anthony Meltonas ir Jamalas Crawfordas (4/12 met.) po 10 taškų.

Kitų rungtynių rezultatai:

Los Andželo „Clippers“ (19-13) – Denverio „Nuggets“ (21-10) 132:111 (34:26, 34:33, 35:27, 29:25)

„Clippers“: Danilo Gallinari ir Tobias Harrisas po 21, Montrezlas Harrellas 20 (9/11 met., 10 atk. kam.), Shai Gilgeous-Alexanderis 14 (6 rez. perd.), Patrickas Beverley 12 taškų.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 19, Jamalas Murray 18 (1/6 trit.), Monte Morrisas 15, Trey Lylesas 13, Malikas Beasley 11 taškų (5 per. kam.).

Majamio „Heat“ (15-16) – Milvokio „Bucks“ (22-10) 94:87 (21:8, 16:30, 35:20, 22:29)

„Heat“: Joshas Richardsonas 16, Dwyane‘as Wade‘as 13, Hassanas Whiteside‘as (13 atk. kam.), Jamesas Johnsonas ir Kelly Olynykas po 11 taškų.

„Bucks“: Khrisas Middletonas 18 (2/11 trit.), Ericas Bledsoe 17 (4/12 met.), George‘as Hillas 10, (…) Giannis Antetokounmpo 9 taškai (3/12 met., 13 atk. kam.).

Hjustono „Rockets“ (17-15) – San Antonijaus „Spurs“ (18-16) 108:101 (28:26, 13:17, 43:26, 24:32)

„Rockets“: Jamesas Hardenas 39 (12/34 met., 7/19 trit., 10 rez. perd.), Clintas Capela 21 (23 atk. kam.), Ericas Gordonas 18, Geraldas Greenas 15 taškų (5/13 trit.).

„Spurs“: DeMaras DeRozanas 28 (7 atk. kam., 8 rez. perd.), LaMarcusas Aldridge‘as 18, Rudy Gay 13, Brynas Forbesas 12, Davis Bertanis 11 taškų.

Jutos „Jazz“ (16-18) – Oklahomos „Thunder“ (21-10) 106:107 (32:26, 29:32, 20:35, 25:14)

„Jazz“: Rudy Gobertas (10 atk. kam.) ir Donovanas Mitchellas (7/17 met., 9 atk. kam., 6 rez. perd.) po 20, Derrickas Favorsas 16, Joe Inglesas 13 (8 rez. perd.), Ricky Rubio 12 taškų (7 atk. kam., 14 rez. perd., 3 per. kam.).

„Thunder“: Paulas George‘as 43 (15/25 met., 14 atk. kam., 6 rez. perd., 5 per. kam.), Jerami Grantas ir Stevenas Adamsas (10 atk. kam.) po 15, Dennisas Schroderis 11, (...) Russellas Westbrookas 8 taškai (3/17 met., 12 atk. kam., 9 rez. perd.).