Jis pirmo kėlinio viduryje įspūdingai dusyk iš eilės vienos atakos metu blokavo lygos superžvaigždės LeBrono Jameso metimus iš po krepšio, o netrukus pamokė savo tituluotą varžovą ir krepšinio IQ: užsiėmė idealią poziciją „Lakers“ kontratakos metu ir privertė LeBroną įsirėžti į jį bei užsidirbti pražangą puolime.

Po jos „Karalius Jamesas“ su tik 2 taškais (1/6 metimai), 2 pražangomis, 4 klaidomis ir -5 naudingumo balais greitai prisėdo ant atsarginių suolo.

Tiesa, poilsis jam išėjo į naudą. Su naujomis jėgomis ir mintimis į aikštę grįžęs L. Jamesas padėjo Los Andželo atstovams ne tik panaikinti 15 taškų deficitą (30:45), bet ir patiems tokį patį susikrauti – 114:99. Galutinis rezultatas – 114:103 (22:32, 31:26, 25:17, 36:28) „Lakers“ pergalė prieš Dalaso „Mavericks“.

Per tris kėlinius LeBronas pataisė ir savo asmeninę statistiką: jo sąskaitoje – 28 taškai (12/21 metimai iš žaidimo, 2/4 baudos), 5 atkovoti kamuoliai ir 4 rezultatyvūs perdavimai.

Primename, kad praėjusiame ture L. Jamesą gražiu bloku apdovanojo ir Domantas Sabonis.

Tuo metu iki šiol per mačą po 19 taškų metęs L. Dončičius šį kartą puolime buvo neatpažįstamas ir finišavo vos su 6 taškais (2/13 metimai iš žaidimo, 2/2 baudos), 6 sugriebtais, 3 perimtais kamuoliais, 5 rezultatyviais perdavimais ir 2 blokais (tai, beje – slovėno karjeros rekordas).

29 taškus svečiams surinko Harrisonas Barnesas (4/6 tritaškiai), 17 – Dwightas Powellas.

LeBronui geriausiai talkino Brandonas Ingramas su 19 taškų ir Kyle'as Kuzma su 15 taškų bei 12 atkovotų kamuolių.

„Lakers“ (13/9) po šios pergalės Vakaruose rikiuojasi šeštoje vietoje, „Mavericks“ (10/10) po nesėkmės – devinti.

Tikras trileris vyko Bruklino, kur vietos „Nets“ po dviejų pratęsimų 125:131 (26:26, 32:32, 22:27, 31:26; 6:6; 8:14) krito prieš Memfio „Grizzlies“ krepšininkus.

Šeimininkai likus žaisti mažiau nei pusę minutės pirmavo 7 taškais (111:104), tačiau tai buvo nė motais Jarenui Jacksonui iš „Grizzlies“. Neįtikėtina, bet jam pakako vos 11 sekundžių, kad per jas išlygintų rezultatą ir išplėštų pratęsimą – 111:111.

Du tritaškius (vieną iš jų su pražanga) paskutinę ketvirto kėlinio minutę smeigęs J. Jacksonas sužaidė karjeros rungtynes, o jo vedami „Grizliai“ triumfavo po dviejų pratęsimų.

Iš viso 19-mečio NBA naujoko Jareno sąskaitoje – net 36 taškai. Vienu tašku daugiau (37) surinko Mike'as Conley.

Į Vakarų konferencijos viršūnę ropščiasi Denverio „Nuggets“, kuris svečiuose 113:112 (38:26, 30:27, 23:32, 22:27) įveikė Portlando „Trail Blazers“ ir iškovojo jau penktą pergalę iš eilės.

Nugalėtojams 27 taškus pelnė Gary Harrisas, 22 – Paulas Millsapas (10 atk. kam.), 16 – Monte Morrisas, 15 – Nikola Jokičius, 10 – Jamalas Murray'us.

Portlando komandoje 33 taškus surinko C. J. McCollumas, 20 – Al-Farouqas Aminu, 17 – Jusufas Nurkičius (11 atk. kam.), 15 – Damianas Lillardas, 11 – Meyersas Leonardas.

„Nuggets“ (15/7) užima antrą, o „Blazers“ (13/9) – šeštą poziciją.

Kitų penktadienio rungtynių rezultatai:

Bostono „Celtics“ – Klivlando „Cavaliers“ 128:95 (30:26, 32:26, 39:20, 27:23).

Šarlotės „Hornets“ – Jutos „Jazz“ 111:119 (19:33, 34:24, 30:34, 28:28).

Detroito „Pistons“ – Čikagos „Bulls“ 107:88 (34:21, 21:19. 24:25, 28:23).

Filadelfijos „76ers“ – Vašingtono „Wizards“ 123:98 (31:19, 37:27, 30:24, 25:28).

Majamio „Heat“ – Naujojo Orleano „Pelicans“ 106:101 (37:17, 24:24, 20:34, 25:26).

Oklahomos „Thunder“ – Atlantos „Hawks“ 124:109 (28:26, 38:20, 25:30, 33:33).

San Antonijaus „Spurs“ – Hjustono „Rockets“ 105:136 (23:39, 24:31, 27:40, 31:26).

Finikso „Suns“ – Orlando „Magic“ 85:99 (25:21, 23:30, 23:24, 14:24).