Starto penkete rungtynes pradėjęs Jonas Valančiūnas stojo į tarpusavio dvikovą su grėsmingu varžovu – vienu geriausiai oponentų metimus visoje lygoje blokuojančių vidurio puolėjų Hassanu Whiteside‘u. Nors šių dviejų aukštaūgių susitikimai dažniausiai padovanoja žiūrovams gražias ir įsimintinas kovas, šįkart JV savo tiesioginį oponentą pranoko milžiniška persvara.

Su lietuviu baudos aikštelėse stumdęsis Whiteside‘as netruko prisirinkti jo žaidybinį laiką gerokai apribojusių asmeninių pražangų, o „Raptors“ atstovaujantis uteniškis efektyviai rinko taškus ir atkovotus kamuolius.

Trumpą, tačiau labai įspūdingą atkarpą Jonas sužaidė antrajame kėlinyje. „Scotiabank“ arenoje susirinkusius žiūrovus Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės narys pakėlė ant kojų gražiu dėjimu pataisydamas netaiklų komandos draugo metimą. Sirgalių ovacijoms nespėjus pilnai nutilti Valančiūnas jau kitos atakos metu dar sykį sudrebino krepšio konstrukciją po puikaus Kyle‘o Lowry „alley-oop“ stiliaus perdavimo.

Lietuviui įkaitinus atmosferą arenoje dėjimų seriją pratęsė Kawhi Leonardas, padidinęs Toronto komandos pranašumą iki vienuolikos taškų, tačiau didysis rungtynių lūžis įvyko po ilgosios pertraukos.

Uraganiniu puolimu antrąją susitikimo pusę pradėję kanadiečiai ėmėsi negailestingai talžyti varžovų gynybą. Net 10 iš 11 pirmųjų trečio ketvirčio metimų pataikę šeimininkai spurtavo rezultatu 25:8 ir padidino savo persvarą iki nepadoraus 26 taškų skirtumu. JV prie šio spurto prisidėjo 7 taškais.

Dar trečiame kėlinyje Jonas savo sąskaitoje jau turėjo dvigubą dublį, o „Raptors“ sugebėjo viršyti šimto pelnytų taškų ribą – 101:89.

Lemiamo kėlinio metu fantastišką pasirodymą surengė paskutinį savo karjeros sezoną žaidžiantis „Heat“ simbolis Dwyane‘as Wade‘as. 36-erių metų veteranas viso šiąnakt pelnė net 35 taškus, taip pasiekdamas naują Majamio klubo atsarginių krepšininkų rekordą.

Vedami jaunystę atsiminusio Wade‘o svečiai sugebėjo sumažinti savo atsilikimą iki vienženklio skirtumo, tačiau lemiamas žodis priklausė geriausią rezultatą visoje lygoje šiuo metu turintiems „Raptors“. Leonardas du kartus paeiliui sustabdė įsisiautėjusį varžovų lyderį išlupdamas kamuolį iš jo rankų bei priversdamas nepataikyti į lanką jam atakuojant iš toli, o kitoje aikštės pusėje šeimininkų pergalę įtvirtino Pascalio Siakamo ir Lowry pelnyti taškai.

Penktąjį šio sezono dvigubą dublį surinkęs JV aikštėje praleido 24 minutes, per kurias pasižymėjo 17 taškų (8/10 met., 1/1 baud.), 10 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyviais perdavimais ir viena klaida. Tiesioginis jo oponentas Whiteside‘as pelnė tik 2 taškus.

Pergalė pratęsė solidžią „Raptors“ seriją – Nicko Nurse‘o auklėtiniai šiame sezone laimėjo visas vienuolika rungtynių prieš neigiamą pergalių ir pralaimėjimų balansą turinčius klubus.

„Raptors“: Kawhi Leonardas 29 (8/20 met., 10 atk. kam.), Pascalis Siakamas 21 (8/9 met.), Jonas Valančiūnas 17 (10 atk. kam.), Kyle‘as Lowry 12 (10 rez. perd.), C. J. Milesas, Fredas VanVleetas ir Delonas Wrightas po 10 taškų.

„Heat“: Dwyane‘as Wade‘as 35 (13/22 met., 4/7 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd.), Joshas Richardsonas 19, Bamas Adebayo 16 (21 atk. kam.), Kelly Olynykas 11, Wayne‘as Ellingtonas 10 taškų.

Artimiausias rungtynes „Raptors“ žais naktį iš antradienio į trečiadienį. Toronto klubo laukia išvyka į Memfį ir akistata su vietos „Grizzlies“ ekipa.