Dar vienu puikiu pasirodymu sirgalius Indianos valstijoje bei Lietuvoje pradžiugino Domantas Sabonis. Įsimintinu epizodu tapo jau pirmieji Domo pelnyti taškai – šiurkščiose grumtynėse atkovojęs kamuolį po savuoju krepšiu „Pacers“ aukštaūgis atliko puikų perdavimą per visą aikštę T. J. Leafui. Jaunasis komandos draugas nesugebėjo pataikyti iš po krepšio, tačiau žaibiškai po varžovų lenta atsidūręs Sabas pataisė Leafo metimą galingu dėjimu.

Naudingas Domanto žaidimas lėmė, jog Indianos klubo strategas McMillanas patikėjo jam vietą aikštėje visų svarbiausių susitikimo minučių metu. Nors nominaliai Sabonis šiose rungtynėse buvo atsarginis vidurio puolėjas, ant parketo jis praleido daugiau minučių (30), nei startinis „Pacers“ aukštaūgis Mylesas Turneris (23).

Ketvirtame kėlinyje šeimininkai turėjo aštuonių taškų persvarą, tačiau tuomet „Rockets“ sugebėjo pakelti savo gynybos intensyvumą į aukštesnį lygį. Daugiau nei keturias minutes taškų iš žaidimo pelnyti nesugebėję „Pacers“ leido varžovams surinkti devynis taškus be atsako ir persverti rezultatą savo naudai. McMillanas šios atkarpos metu buvo nubaustas technine pražanga.

Visas rungtynes tritaškius pro šalį svaidę teksasiečiai lemiamo kėlinuko metu atgavo žaidybinį ritmą ir ėmė bausti Indianapolio krepšininkus vienu taikliu tolimu šūviu po kito. „Rockets“ aikštės pusėje vaizdas atrodė priešingai – šeimininkai nepataikė net 7 tritaškių iš eilės.

Svarbiausiomis akimirkomis „Pacers“ puolimą ant savo pečių tempti ėmė Victoras Oladipo. Labiausiai patobulėjęs praėjusio sezono NBA krepšininkas realizavo du dvitaškius paeiliui, o po jų smeigė ir tolimą metimą, išlyginusį rezultatą likus žaisti kiek mažiau nei minutę.

Įtampai pasiekus aukščiausiąjį tašką, šaltakraujiškumą pademonstravo ir Jamesas Hardenas. Naudingiausio lygos krepšininko tritaškis atstatė svečiams trijų taškų persvarą, o po kelių akimirkų be pražangos išmušė kamuolį iš link krepšio besiveržusio Oladipo rankų.

Desperatiškoje padėtyje atsidūrę „Pacers“ ėmėsi pražangų taktikos. Likus 26 sekundėms prie baudų metimo linijos stojo Chrisas Paulas. Patyręs įžaidėjas prametė pirmąjį, tačiau pataikė antrąjį metimą, taip suteikdamas svečiams saugesnę keturių taškų persvarą – 94:90.

Po paskutinės „Pacers“ minutės pertraukėlės įvykių centre ir vėl atsidūrė Sabonis, pirmiausia išprovokavęs penktąją Hardeno pražangą, o tuomet pastatęs puikią užtvarą iniciatyvos iš savo rankų nepaleidusiam Oladipo. Dar vienas Indianos lyderio tritaškis atkūrė intrigą tikrame krepšinio spektaklyje tapusiose rungtynėse.

Likus 20 sekundžių Hardenas realizavo dar du baudų metimus, o pertraukėlių nebeturėję „Pacers“ kamuolį ir vėl patikėjo praeitame susitikime Bostono „Celtics“ ekipą puikiu tritaškiu paskandinusiam Oladipo. Šįkart gynėjui nepavyko pakartoti savo sėkmės – gynyboje puikiai sužaidė erdvę metimui uždaręs P. J. Tuckeris.

Paskutinę viltį šeimininkams padovanojo Paulas, netaiklaus metimo metu nustūmęs Darreną Collisoną kovoje dėl atšokusio kamuolio. Visgi Indianapolio komandos įžaidėjas nepataikė pirmojo baudos metimo, o antruoju sumažino skirtumą tik iki dviejų taškų. Likus 5 sekundėms „Rockets“ pergalę dar dviem vieno taško vertės metimais įtvirtino puikiai susitikimo pabaigą sužaidęs Hardenas.

Lygiai pusvalandį aikštėje šiąnakt praleidęs Sabonis viso surinko 17 taškų (7/9 met., 3/4 baud.), 8 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus ir vieną klaidą. Universalumu pasižymėjęs lietuvis pirmą kartą šiame sezone dusyk iš eilės sukūrė po 5 progas taikliems komandos draugų metimams.

Įsimintinu epizodu tapo ir neįskaitytas Oladipo dvitaškis po varžovo pražangos. Palei galinę liniją veržęsis „Pacers“ lyderis po kontakto su oponentu kamuolį į krepšį įmetė paleisdamas jį virš „Rockets“ ginamojo krepšio lentos.

Be atakuojančio gynėjo Erico Gordono rungtyniavę „Rockets“ pamažu ima demonstruoti lūkesčius pateisinantį žaidimą. Sezoną rezultatu 1-5 pradėję Mike‘o D‘Antoni auklėtiniai iškovojo jau trečiąją pergalę iš eilės.

„Pacers“: Victoras Oladipo 28 (11/21 met., 4/11 trit.), Domantas Sabonis 17, Bojanas Bogdanovičius ir Tyreke‘as Evansas po 11 taškų.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 28 (5/12 met., 6 rez. perd., 5 kl.), Clintas Capela 18 (10 atk. kam.), Jamesas Ennisas 13, Chrisas Paulas (5/12 trit., 9/9 baud., 13 rez. perd.) ir P. J. Tuckeris po 9 taškus.

Po poilsio dienos Indianos krepšininkų laukia dar vienas rimtas iššūkis. Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Domas su komandos draugais namuose stos į dvikovą su Filadelfijos „76ers“ klubu.