Dvikova Mičigano valstijoje pasižymėjo itin silpnais ryškiausių abiejų komandų žvaigždžių pasirodymais. Geriausią gynybą visoje lygoje kol kas demonstruojantys „Celtics“ sugebėjo absoliučiai neutralizuoti rezultatyviausio lygos krepšininko vardą iki šios nakties turėjusį Detroito komandos lyderį Blake‘ą Griffiną.

Per pirmąsias ketverias sezono rungtynes po 33,8 taško rinkęs krašto puolėjas šiąnakt pataikė vos 2 iš 13 metimų iš žaidimo ir susitikimą užbaigė sukrapštęs tik 7 taškus.

Rezultatyvumo atžvilgiu ne ką sėkmingiau pasirodė ir trys iš Bostono komandos starto penketo žaidėjai. Kyrie Irvingas surinko vos 3, Alas Horfordas – 4, o Jaysonas Tatumas – 6 taškus. Grėsmingasis „Celtics“ trejetas kartu pataikė tik 5 iš 22 metimų.

Blankų žvaigždžių žaidimą kompensuoti sugebėjo net 62 taškus pelnę svečių komandos atsarginiai krepšininkai. Jų dominavimą puikiai iliustravo ketvirtojo kėlinio metu puikiais dėjimais vienas po kito pasižymėję lygos naujokas Robertas Williamsas ir įžaidėjas Terry Rozier.

Puikiu žaidimu blykstelėjo vokietis Danielis Theisas, vien iki ilgosios pertraukos pelnęs 14, o iki rungtynių pabaigos – 17 taškų. Europiečiui tai buvo antros rezultatyviausios karjeros rungtynės. Įdomu tai, jog vienintelį sėkmingesnį pasirodymą – 19 taškų – Theisas taip pat surengė Detroito komandos arenoje.

„Pistons“: Andre Drummondas 18 (8/12 met., 8 atk. kam.), Stanley Johnsonas 16 taškų.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 19, Marcusas Morrisas 18 (8 atk. kam.), Danielis Theisas 17 (8 atk. kam.), Gordonas Haywardas 15, Terry Rozier 14 taškų.

Pralaimėjimo kartėlį pirmą kartą šį rudenį patyrė ir Naujojo Orleano „Pelicans“ (4-1) krepšininkai. Džiazo sostinės klubas namuose nesugebėjo sustabdyti Jutos „Jazz“ (3-2) komandos puolimo ir nusileido varžovams 111:132 (31:28, 18:36, 33:38, 29:30).

Pagrindiniu šeimininkų iššūkiu šiąnakt tapo žaidimas be neabejotino komandos lyderio Anthony Daviso. Luizianos klubo simbolis praėjusioje dvikovoje su Bruklino „Nets“ susižeidė alkūnę ir buvo priverstas praleisti šias rungtynes.

Lyderio vaidmens imtis mėgino Nikola Mirotičius, vien pirmame kėlinyje surinkęs 15 taškų, tačiau jo pastangas užgožė puikus „Jazz“ įžaidėjo Ricky Rubio pasirodymas. Iki šios nakties vos po 6 taškus per rungtynes 2018-19 metų sezone rinkęs ispanas pasižymėjo ne tik rezultatyvumu, bet ir puikiais rezultatyviais perdavimais savo komandos draugams.

Vedami Rubio ir Rudy Goberto dueto, svečiai jau trečiame kėlinyje susikrovė 28 taškų persvarą. Ketvirtajame ketvirtyje „Pelicans“ rezerviniai krepšininkai sugebėjo sumažinti savo atsilikimą iki 102:110, tačiau užtikrintai dvikovos pabaigą sužaidę „Jazz“ iškovojo daugiau negu užtikrintą pergalę.

„Pelicans“: Nikola Mirotičius 25 (10/18 met., 8 atk. kam.), Jrue Holiday 18, Frankas Jacksonas 14, Julius Randle‘as 12, Jahlilas Okaforas 11, Cheickas Diallo 10 taškų.

„Jazz“: Ricky Rubio 28 (8/14 met., 6 atk. kam., 12 rez. perd.), Rudy Gobertas 25 (11/13 met., 14 atk. kam., 4 blk.), Donovanas Mitchellas 22, Dante Exumas 11, Derrickas Favorsas 10 taškų.

Jau ketvirtą nesėkmę per šešerias sužaistas rungtynes patyrė LeBrono Jameso šią vasarą susitprinti Los Andželo „Lakers“ (2-4). Kalifornijos klubas po itin permainingos kovos išvykoje 106:110 (36:29, 24:25, 28:33, 18:23) nusileido San Antonijaus „Spurs“ (3-2) krepšininkams.

Rajono Rondo sugrįžimo po suspendavimo sulaukęs vyriausiasis „Lakers“ treneris Luke‘as Waltonas vietą starto penkete vis vien patikėjo efektyvų žaidimą pastarąją savaitę demonstravusiam Lonzo Ballui. Visgi šįkart ekscentriškojo LaVaro sūnus neblizgėjo ir surinko tik 6 taškus bei 3 rezultatyvius perdavimus.

Nepaisant to, svečiai iš Los Andželo pirmavo visų rungtynių metu ir trečio kėlinio pabaigoje turėjo vienuolikos taškų pranašumą, kurį „Spurs“ nubraukė fantastiško spurto 10:0 metu.

Pakilia nata ketvirtį užbaigę teksasiečiai lemiamo kėlinuko pradžioje po DeMaro DeRozano dvitaškio pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai. Dramatiškai susiklosčiusioje rungtynių pabaigoje „Lakers“ likus pusantrus minutės atsilikinėjo 8 taškų skirtumu, tačiau turėjo galimybę išplėšti pratęsimą. Visgi praėjusią savaitę tą „Staples Center“ arenoje padaryti sugebėjęs LeBronas šįkart nepataikė lemiamo tritaškio.

Dar vienas puikias rungtynes prieš Toronto „Raptors“ ekipą nuolatos baudusį Jamesą sužaidė buvęs kanadiečių klubo atstovas DeRozanas. Atakuojančiam gynėjui iki trigubo dublio pritrūko tik dviejų rezultatyvių perdavimų.

Pralaimėijmu pažymėta naktis naujajam Los Andželo klubo lyderiui tapo istorine. Jamesas rezultatyviausių visų laikų NBA krepšininkų sąraše aplenkė Dirką Nowitzki ir pakilo į šeštąją vietą. Šešioliktąjį sezoną NBA lygoje rungtyniaujantis LeBronas yra pelnęs jau 31,202 taškus. Laipteliu aukščiau stovinčio Wilto Chamberlaino sąskaitoje – 31,419 taškų.

„Spurs“: DeMaras DeRozanas 30 (14/23 met., 12 atk. kam., 8 rez. perd.), Brynas Forbesas ir Rudy Gay (10 atk. kam., 5 rez. perd.) po 16, LaMarcusas Aldridge‘as 15, Pau Gasolis 11 (12 atk. kam.), Patty Millsas 10 taškų.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 35 (13/21 met., 11 atk. kam.), Kyle‘as Kuzma 15, Lance‘as Stephensonas 14, Rajonas Rondo 12 taškų.

Kitų rungtynių rezultatai:

Atlantos „Hawks“ (2-3) – Čikagos „Bulls“ (2-4) 85:97 (25:22, 19:19, 19:26, 22:30)

„Hawks“: Taureanas Prince‘as 16 (6 kl.), Dewayne‘as Dedmonas (13 atk. kam., 5 blk.) ir Trae Youngas (3/12 met., 0/6 trit., 5 kl.) po 13, Vince‘as Carteris 12 taškų.

„Bulls“: Zachas LaVine‘as 27 (9/19 met., 11 atk. kam., 9 kl.), Jabari Parkeris 18 (8 atk. kam.), Ryanas Arcidiacono 13 (7 rez. perd.), Justinas Holiday 12, Wendellis Carteris 10 taškų (10 atk. kam.).

Filadelfijos „76ers” (3-3) – Šarlotės „Hornets“ (3-4) 105:103 (32:28, 31:34, 20:23, 22:18)

„76ers“: Joelis Embiidas 27 (10/22 met., 14 atk. kam.), Robertas Covingtonas 18 (10 atk. kam., 4 blk.), J. J. Redickas 15, Benas Simmonsas 14 (5/20 met., 12 atk. kam.), Dario Šaričius 11, Markelle Fultzas 10 taškų.

„Hornets“: Kemba Walkeris 37 (11/31 met., 3/15 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Milesas Bridgesas 14, Cody Zelleris ir Jeremy Lambas po 12 taškų.

Memfio „Grizzlies“ (3-2) – Finikso „Suns“ (1-4) 117:96 (26:18, 42:25, 19:28, 30:25)

„Grizzlies“: Marcas Gasolis 19, Mike’as Conley (7 rez. perd.) ir MarShonas Brooksas po 18, Garrettas Temple‘as 15, Wayne‘as Seldenas 14 taškų.

„Suns“: DeAndre Aytonas 24 (12/13 met., 8 atk. kam., 5 rez. perd.), Elie Okobo 12, Isaiah Canaanas ir Jamalas Crawfordas po 11 taškų.

Majamio „Heat“ (3-2) – Portlando „Trail Blazers“ (3-2) 120:111 (33:22, 24:20, 32:37, 31:32)

„Heat“: Goranas Dragičius 28 (10/19 met., 5 rez. perd.), Kelly Olynykas ir Dwyane‘as Wade‘as po 19, Rodney McGruderis 14 (10 atk. kam.), Joshas Richardsonas 11 (5/15 met.), Justise‘as Winslow 10 taškų.

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 42 (15/28 met., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), C. J. McCollumas 19 (7/20 met.), Zachas Collinsas 13 taškų.

Milvokio „Bucks“ (6-0) – Orlando „Magic“ (2-4) 113:91 (30:25, 35:26, 28:17, 20:23)

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 21 (9/12 met., 7 atk. kam.), Khrisas Middletonas 18, Malcolmas Brogdonas 16, Donte DiVincenzo 15, Brookas Lopezas 11, Patas Connaughtonas 10 taškų.

„Magic“: Nikola Vučevičius 16 (9 atk. kam.), D. J. Augustinas 11, Evanas Fournier ir Jonathonas Simmonsas po 10 taškų.